کلاکینگ

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

خزنده

کلاکینگ چیست؟[ویرایش]

معمولا کلاکینگ به عنوان یک روش Black Hat سئو (SEO) معرفی می شود. کلاکینگ شامل فریب خزنده های موتورهای جستجو به وسیله ی هدایت آن ها به پیج هایی که دامنه آن ها در تحلیل خزنده ها قابل مشاهده نیست می باشد. معمولا این سایت های کاذب با کلمات کلیدی و محتوای غنی پر شده اند و بهینه سازهای موتورهای جستجو برای افزایش نتایج رتبه بندی صفحات وب طراحی شده اند. با این حال، از آن جا که کلاکینگ یک روش مصنوعی برای بالا بردن رتبه بندی است، بیشتر موتورهای جستجو بر عملکرد کلاکینگ نظارت دارند و وب سایت هایی را که از کلاکینگ برای بازاریابی موتورهای جستجو استفاده می کنند، جریمه می کنند.

در رابطه با کلاکینگ بیشتر بدانید..[ویرایش]

برای درک درست کلاکینگ، شما مجبور هستید درک کنید که چگونه موتورهای جستجو ارتباطشان با محبوبیت را تعیین می کنند و در نهایت موقعیتی را که در نتایج موتورهای جستجو باید داشته باشند، پیدا می کنند. روش اصلیی که از طریق خزنده ها انجام می دهند جستجو کردن اینترنت و تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی، لینک های ورودی و عوامل دیگر می باشد. کلاکینگ زمانی کار می کند که یک صفحه پنهان با اسکرپت CGI که آدرس IP بازدیدکنندگان ورودی را اسکن می کند، مسلح شده باشد. اگر آدرس IP تعیین کند که یک کاربر انسان معمولی است، به صفحه اصلی سایت هدایت می شوند. اما اگر صفحات کلاکینگ تعیین کنند که بازدید کننده یک خزنده است، هدایت می شوند به صفحه ای که مملو است از کلمات کلیدی و محتوای بهینه سازی شده که طراحی شده اند برای فریب خزنده به باور این که سایت ارزشی بیشتر از ارزش واقعی اش دارد و بنابراین یک رتبه ی بالاتر را پاداش می دهند.

کلاکینگ مانند Doorway Page ها صرفا به منظور بازاریابی سئو استفاده می شود. این صفحات توسط کلاکینگ و بدون هیچ هدف خدمت واقعی و بدون استفاده یا به نفع کاربر متوسط ارائه می شوند؛ بنابراین کلاکینگ مانند spamdexing (اسپم واقعی) دیده می شود و توسط موتور های جستجو مجازات خواهند شد. در حالی که برخی بهینه سازها هنوز این کار را انجام می دهند. در این عصر و زمانه ابزارهای به مراتب بهتری برای سئو وجود دارند که شما می توانید در شیوه ای پایدار برای افزایش رتبه بندیتان به جای کلاکینگ استفاده نمایید.

Cloaking یک تکنیک بهینه‌سازی موتور جستجو (سئو) هست. به این صورت که محتوای نمایش‌داده‌شده به عنکبوت موتور جستجو، متفاوت از محتوای نمایشی برای بازدیدکنندگان واقعی است.