کتنیس اوردین

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
کتنیس اوردین
اولین حضور عطش مبارزه
آخرین حضور زاغ مقلد (پرنده خیالی)
ساخته شده توسط سوزان کالینز
ایفای نقش توسط جنیفر لارنس
لقب کت نیپ (توسط گیل)
دلبر (توسط همیث)
دختر آتش
(توسط هواداران)
دختر آتشین (توسط سینا و کپیتال)
نام مستعار دختر آتش
زاغ مقلد
جنسیت زن
سن ۱۶ سال در عطش مبارزه
عنوان برنده هفتاد و چهارمین مسابقه عطش مبارزه
(همراه پیتا ملارک)
خانواده خانم اوردین
(مادر)
آقای اوردین
(پدر، مرحوم)
پریمرز اوردین
(خواهر، مرحوم)
همسر پیتا ملارک
(همسر)

کیتنیس اوردین (به انگلیسی: Katniss Everdeen) یک شخصیت از مجموعه رمان‌های سه گانه سوزان کالینز با نام عطش مبارزه است. بازیگر نقش این شخصیت در فیلم عطش مبارزه، جنیفر لارنس است که در اشتعال (دومین کتاب) هم شرکت خواهد داشت.

در مسابقات عطش مبارزه[ویرایش]

کتنیس برای اولین بار بدون قرعه کشی و به خواست خود وارد مسابقه میشود چرا که پریم خواهر او به عنوان خراج انتخاب شده است و او داوطلب میشود تا جای خواهرش را بگیرد و به همین طریق با پیتا رابطه ی نزدیکی پیدا میکند.مسابقات باعث میشود کتنیس رابطه ی نزدیکی با هیمیچ، افی، سینا و سایر مسابقه دهنده ها مثل فینیک اودیر، جوهانا و... پیدا کند. کتنیس در مسابقات عطش مبارزه پیروز میشود ولی بدلیل پیشنهاد او به پیتا برای خوردن شاتوت های سمی باعث میشود که رئیس جمهور اسنو در صدد از بین بردن او تلاش کند که همین باعث میشود کتنیس بعده ها به نمادی برای انقلاب و با عنوان "زاغ مقلد" تبدیل شود و این انقلاب را به پیروزی رساند.

بعد از مسابقات و شورش[ویرایش]

سالها بعد کتنیس و پیتا صاحب یک دختر و یک پسر شده اند و در منطقه دوازده زندگی میکنند.

مهارت ها[ویرایش]

او تیرانداز بسیار ماهری است که این توانایی خود را از گیل و پدرش آموخته‌است. به گونه‌ای که در بازی امتیاز ۱۱ از ۱۲ را از داوران گرفت. او همچنین دارای صدای زیبای آواز خواندن پرندگان است که از پدرش آموخته‌است. او یک درخت نورد ماهر است. او دارای شخصیت بسیار منطقی است به جز باری که احساست خود را برای پیتا ملارک آشکار کرد.

منابع[ویرایش]

ویکی‌پدیای انگلیسی