کتابچه راهنمای خودکشی آسان

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
کتابچه راهنمای خودکشی آسان
200px
تصویر جلد چاپ شده در استرالیا
نویسنده(گان) فیلیپ نیچک و فیونا استوارت
کشور ایالات متحده آمریکا
زبان انگلیسی
گونه(ها) هومرگ
ناشر خروج جهانی واقع در ایالات متحده آمریکا
تاریخ انتشار ۱ جولای ۲۰۰۷
نوع رسانه چاپی / برخط
صفحه‌ها ۲۱۴
شابک 0-9788788-2-5
شماره اوسی‌ال‌سی 245542475

کتابچه راهنمای خودکشی آسان (به انگلیسی: The Peaceful Pill Handbook) کتابی بحث برانگیز در مورد راهکارهای آموزشی مرگ آسان با رضایت مقتول است. این کتاب در سال ۲۰۰۷ میلادی در ایالات متحده آمریکا به نویسندگی دکتر فیلیپ نیچک و فیونا استوارت به چاپ رسید.

این کتاب به توضیح جنبه‌های قانونی و اخلاقی خودکشی مرگ با رضایت می‌پردازد و انواع روش‌های خودکشی آسان را مورد بررسی قرار می‌دهد. توجه اولیه کتاب به روش‌های آسان خودکشی، نه روش‌های خشن، برای بیماران لاعلاج و یا افراد سالخورده که می‌خواهند با آزادی این دنیا را ترک کنند، معطوف شده است. دکتر نیچک برای تمایز قائل شدن بین روش‌های خودکشی و دیگر روش‌های منجر به مرگ از یک سنجه به نام «سنجه پایایی و مسالحت آمیز بودن» بهره برده است.

کتاب پس از بررسی مسئلهٔ پایان‌دادن به زندگی، مروری بر مسائل قانونی پیرامون آن دارد و سپس به بررسی چند روش خودکشی آرام می‌پردازد و مزایا و معایب هر یک از آن‌ها را از نظر فاکتورهایی مانند پایایی و میزان آرامش در حین مرگ ارزیابی می‌کند. روش‌های مورد بررسی عبارتند از هیپوکسی، کیسه خودکشی، مونوکسید کربن، سیانید، مورفین، پروپوکسی‌فن، پنتوباربیتال، تولید دستی داروی مرگ و استفاده از کمک فیزیکی فرد دیگر (در جاهایی که قانون اجازه می‌دهد، مانند سوییس). پس از بیان روش‌ها، در یک فصل در مورد اتفاقات احتمالی پس از مرگ توضیح می‌دهد و مواردی مانند واکنش نزدیکان، سوگواری، اعلام عمومی، طبیعی جلوه‌دادن مرگ، وصیت‌نامه، گواهی مرگ، کالبدشکافی و... را بررسی می‌کند. فصل آخر به نتیجه‌گیری و خلاصه‌سازی مطالب اختصاص دارد.

منابع[ویرایش]

دانلود بخشی از کتابچه راهنمای خودکشی آسان به زبان انگلیسی