کاپیتان پرایس

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

کاپیتان پرایس (به انگلیسی: Captain Price) یکی از کاراکترهای سری بازی‌های ندای وظیفه است. او در نسخه‌های مختلفی از این سری بازی، گاه به صورت یکی از شخصیت‌های اصلیو حرفه ای و قابل بازی، به عنوان یک سرباز باتجربه و رهبری قدرتمند،حضور دارد. او شخصیتی دلرحم دارد، اما بسته به موقعیت ممکن است سنگدل باشد. شخصیت او توسط منتقدین و طرفداران بازی مورد تحسین واقع شد. او در کتاب «رکوردهای جهانی گینس، ویرایش ۲۰۱۱ برای گیمرها» در جایگاه ۱۷ در فهرست برترین شخصیت‌های بازی‌های رایانه‌ای قرار گرفت. کاپیتان پرایس نخستین بار در دورهٔ جنگ جهانی دوم و در بازی‌های ندای وظیفه ۱ و ندای وظیفه ۲ به عنوان عضوی از ارتش بریتانیا و اس.آ.اس ظاهر شد. سپس دربازی جنگاوری نوین تحت عنوان «جان پرایس» بازگشت. در نسخهٔ ۴ بازی، در دو مأموریت فلش‌بکی به گذشته، بازیکن در نقش کاپیتان پرایس و تحت رهبری کاپیتان مک‌میلان به بازی می‌پردازد.

به گفتهٔ یکی از طراحان شخصیت در کمپانی، جان پرایس نوهٔ کاپیتان پرایس در نسخه‌های اولیهٔ سری می‌باشد . در آخرین مرحله از بازی جنگاوری نوین ۳ هم بازیکن در نقش کاپیتان پرایس باید مرحله را به اتمام برساند. او یکی از سه شخصیتی است که در تمامی سری بازی‌های جنگاوری نوین حضور داشته‌است. در نسخه ندای وظیفه ۴: جنگاوری نوین در بخش پایانی هنگامی که شما در نقس سوپ هستید و به زمین افتاده اید ایمران به سمت شما می اید که ناگهان هواپیمایش توسط ارتش هوایی روسیه نابود می‌شود وی بازمیگردد تا روس هارا شکست دهد در یکی دیگر از بخش‌های سینماتیک تاریخ پرایس برای شما کولتی پرتاب می‌کند تا بدین وسیله از پشت جان ایمران را بگیرید.در نسخه ندای وظیفه: جنگاوری نوین ۲ در مرحله پایانی به کمک پرایس به مخفیگان شپرد نفوز میکنید پس از تعقیپ شپرد در نزدیکی ساحل به سخره‌ها برخورد میکنید و نقش بر زمین میشوید در این حال باید شپرد را پیدا کنید البته او اسلحه داشته و شمارا میزند در حالی که با شما صحبت می‌کند پرایس برای شما چاقو می اندازد و در صحنه ای که زیاد سینماتیک نیست شپرد را با چاقو میزنید. در آخرین نسخه ندای وظیفه: جنگاوری نوین ۳ پرایس و یوری به یک هتل در امارات حمله می‌کنند تا ماکاروف را بکشند. پس از اینکه پرایس و یوری به محلی که ماکاروف در آنجا بود می‌رسند، یکی از بالگردهای نیروهای ماکاروف به آن‌ها حمله می‌کند ولی پرایس نجات میابد و می‌فهمد که یوری مجروح شده و میله ای در شکم او فرورفته است. پرایس به بالگرد ماکاروف نزدیک شده و خلبان‌های بالگرد را می‌کشد. پرایس سعی دارد بالگرد را هدایت کند امّا بالگرد سقوط می‌کند. پرایس و ماکاروف که مجروح شده‌اند، سعی دارند به تفنگی که میان آن‌ها است برسند. پرایس تفنگ را می‌گیرد امّا ماکاروف جلوی او را گرفته و خودش تفنگ را در دست می‌گیرد. در آخرین لحظات، یوری مجروح به ماکاروف شلیک می‌کند امّا ماکاروف با عکس‌العمل خود یوری را می‌کشد. پرایس از این موقعیت استفاده کرده و طنابی دور گردن ماکاروف می‌بندد و با او از سقف آویزان می‌شود و ماکاروف دار زده می‌شود. پرایس با روشن کردن یک سیگار و تماشای جسد ماکاروف که آویزان است، پیروزی خود را جشن می‌گیرد این یکی از سینماتیک‌ترین بخش‌های تاریخ بازی سازیست. دو شخصیت دیگر، نیکلای و سوپ مک‌تاویش هستند. در تمامی بازی‌های ندای وظیفه‌ای که توسط کمپانی Infinity Ward تولید شده‌اند، یک شخصیت کاپیتان پرایس وجود دارد.[۱]

مرتبط[ویرایش]

  • Imran zakhaev: وی رهبر اصلی نیرو های مجاهد در سوریه و افغانستان است.در یک نقشه ترور یکی از دست‌های خود را از دست می‌دهد و در یک درگیری توسط سوپ به ضرب دو گلوله جان خود را از دست میدهد.
  • Vladimir Makarov : یکی از سریع‌ترین تروریستهای بازی که هیچ رقیبی نداشت وی همکار و همراه ایمران بوده و عملیات‌های تروریستی زیادی را رهبری کرده‌است که یکی از آن‌ها حمله به فرودگاهی در روسیه است و موفقیت‌های چشمگیری را به دست می اورد اگر اشتباهات ایمران نبود قطعا ماکاروف دنیا را به نابودی می‌کشید اما در نتیجه در امارات توسط کاپیتان پرایس حلقاویز می‌شود.
  • General Shepherd: متحد و یکی از فرماندهان امریکایی است وی در اولین مراحل کارهای اشتباه زیادی را انجام می‌دهد به طوری که در یکی از مراحل پرایس به او مشکوک می‌شود اما متوجه ظاهر اصلی او نمی‌شود در نتیجه در یکی از عملیات‌های مهم وی خیانت کرده و یکی از تلخ‌ترین سکانس‌های بازی را رقم میزند او دو مامور ارتش را زنده زنده اتش میزند که شما هم در نقش یکی از این دو هستید. وى در آخرين مرحله توسط چاقويى كه سواپ به چشم او پرتاب ميكند كشته ميشود.

منابع[ویرایش]

  1. مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا. «Captain Price». در دانشنامهٔ ویکی‌پدیای انگلیسی، بازبینی‌شده در ۱۹ نوامبر ۲۰۱۴.