کاپیتان پرایس

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
جان پرایس
شخصیت ندای وظیفه
Price MW3 model.png
جان پرایس در جنگاوری نوین ۳
نخستین حضورندای وظیفه (۲۰۰۲)
آخرین حضورندای وظیفه: جنگاوری نوین (۲۰۱۹)
خلق‌شده توسطاینفینیتی وارد
مجسم‌شده توسطبری اسلوآنه (عملکرد ضبط حرکت)
با صدای
  • Billy Murray (Call of Duty 4: جنگ پیشرفته، ۲، ۳)
  • David Kinsman (Find Makarov: Operation Kingfish)
  • Barry Sloane (Call of Duty: Modern Warfare)
Allegiance بریتانیا
اطلاعات در جهان
لقبPrisoner 627 (Call of Duty: Modern Warfare ۲)
9051210 (serial number in "Endgame" mission)
$ (Call of Duty: Modern Warfare 3)
Black Viking (Call of Duty: Modern Warfare 3)
Bravo 6 (Call of Duty: Modern Warfare (2019))
حرفهنیروی زمینی بریتانیا
سرویس هوایی ویژه
Task Force 141

کاپیتان جان پرایس (به انگلیسی: Captain Price) یکی از کاراکترهای سری بازی‌های ندای وظیفه است. اولین حضور او در نخستین نسخه ، ندای وظیفه بود آخرین حضور او نیز در بازی ندای وظیفه: جنگاوری نوین نسخه ۲۰۱۹ بود.

او در نسخه‌های مختلفی از این سری بازی، گاه به صورت یکی از شخصیت‌های اصلی و قابل بازی، به عنوان یک سرباز باتجربه و رهبری قدرتمند، حضور داشته است. او شخصیتی دل رحم دارد، اما بسته به موقعیت ممکن است سنگدل باشد. شخصیت او توسط منتقدین و طرفداران بازی مورد تحسین واقع شد.

او در کتاب «رکوردهای جهانی گینس، ویرایش ۲۰۱۱ برای گیمرها» در جایگاه ۱۷ در فهرست برترین ,شخصیت‌های بازی‌های رایانه‌ای قرار گرفت. کاپیتان پرایس نخستین بار در دورهٔ جنگ جهانی دوم و در بازی‌های ندای وظیفه ۱ و ندای وظیفه ۲ به عنوان عضوی از ارتش بریتانیا و اس.آ.اس ظاهر شد. سپس در بازی جنگاوری نوین تحت عنوان «جان پرایس» بازگشت. در نسخهٔ ۴ بازی، در دو مأموریت فلش‌بکی به گذشته، بازیکن در نقش کاپیتان پرایس و تحت رهبری کاپیتان مک‌میلان به بازی می‌پردازد.

گروه ویژه ی ۱۴۱ که شامل سایمون"گوست"رایلی و مکتاویش و گز و افرادی دیگر بود به رهبری کاپیتان پرایس برای براندازی ایمران زاخایف راه اندازی شد. کاپیتان پرایس در هرسه نسخه ی بازی حضور داشته و او فردی بود که ماکاروف را در مرحله ی پایانی جنگاوری مدرن ۳ به دار آویخت.

حضور در ندای وظیفه[ویرایش]

ندای وظیفه: جنگاوری نوین[ویرایش]

در نسخه ندای وظیفه ۴: جنگاوری نوین در بخش پایانی هنگامی که شما در نقس سواپ هستید و به زمین افتاده‌اید ایمران به سمت شما می‌آید که ناگهان هواپیمایش توسط ارتش هوایی روسیه نابود می‌شود وی بازمی‌گردد تا روس هارا شکست دهد در یکی دیگر از بخش‌های میان پرده بازی، پرایس برای شما اسلحه ای پرتاب می‌کند تا بدین وسیله از پشت جان ایمران را بگیرید.

ندای وظیفه: جنگاوری نوین ۲[ویرایش]

در نسخه ندای وظیفه: جنگاوری نوین ۲ در مرحله پایانی به کمک پرایس به مخفی گاه شپرد نفوذ می‌کنید و پس از تعقیب شپرد در نزدیکی ساحل به سخره‌ها برخورد می‌کنید و نقش بر زمین می‌شوید در این حال باید شپرد را پیدا کنید و او را با چاقو بزنید اما او چاقو را از سواپ گرفته و در سینه او فرومی‌کند و سواپ نقش زمین می‌شود او در حالی که با سواپ صحبت می‌کند هفت تیرش را درمی‌آورد و گلوله‌های ان را خالی می‌کند و یک گلوله داخل ان می‌گذارد و سپس ماشه را می‌کشد در لحظه ای که می‌خواهد شلیک کند کاپیتان پرایس از راه رسیده و شپرد را نقش زمین می‌کند در همین حین که پرایس و شپرد در حال دعوا هستند و شپرد بر روی سینه پرایس نشسته و او را با مشت می‌زند،

سواپ به خودش می‌آید و به چاقوی داخل سینه اش نگاه می‌کند و فکری مرگبار به ذهنش می‌رسد… او چاقو را از سینه اش بیرون می‌کشد و در دستش می‌گیرد و شپرد را صدا می‌کند شپرد با تعجب سواپ را نگاه می‌کند و او در یک لحظه فوق‌العاده سینمایی چاقو را به سمت شپرد پرتاب می‌کند و چاقو به چشم شپرد اصابت کرده و او را نقش زمین می‌کند و سپس او و پرایس برای لحظه ای در بیهوشی فرومی‌روند تا پرایس به هوش می‌آید و سواپ را نجات می‌دهد و به کمک نیکولای او را به مکانی می‌برند تا درمان شود و بازی در همین نقطه پایان می‌یابد.

ندای وظیفه: جنگاوری نوین ۳[ویرایش]

در نسخه ندای وظیفه: جنگاوری نوین ۳ پرایس و یوری به یک هتل در امارات حمله می‌کنند تا ماکاروف را بکشند. پس از اینکه پرایس و یوری به محلی که ماکاروف در آنجا بود می‌رسند، یکی از بالگردهای نیروهای ماکاروف به آن‌ها حمله می‌کند ولی پرایس نجات می یابد ولی می‌فهمد که یوری مجروح شده و میله ای در شکم او فرورفته است. پرایس به بالگرد ماکاروف نزدیک شده و خلبان‌های بالگرد را می‌کشد. پرایس سعی دارد بالگرد را هدایت کند امّا بالگرد سقوط می‌کند. پرایس و ماکاروف که مجروح شده‌اند، سعی دارند به تفنگی که میان آن‌ها است برسند.

پرایس تفنگ را می‌گیرد امّا ماکاروف جلوی او را گرفته و خودش تفنگ را در دست می‌گیرد. در آخرین لحظات، یوری مجروح به ماکاروف شلیک می‌کند امّا ماکاروف با عکس‌العمل خود یوری را می‌کشد. پرایس از این موقعیت استفاده کرده و طنابی دور گردن ماکاروف می‌بندد و با او از سقف آویزان می‌شود و ماکاروف دار زده می‌شود. پرایس با روشن کردن یک سیگار و تماشای جسد ماکاروف که آویزان است، پیروزی خود را جشن می‌گیرد این یکی از به یاد ماندنی ترین میان پرده های دنیای بازی های ویدئویی است. دو شخصیت دیگر، نیکلای و سواپ مک‌تاویش هستند. در تمامی بازی‌های ندای وظیفه‌ای که توسط کمپانی Infinity Ward تولید شده‌اند، یک شخصیت کاپیتان پرایس وجود دارد.[۱]

دشمنان[ویرایش]

  • عمران زکائف (زخائف)[الف]: وی رهبر اصلی نیروهای تروریستی در سوریه، عراق و افغانستان است. زکائف در یک عملیات ناموفق ترور در پرپیات توسط پرایس، یکی از دست‌های خود را از دست می‌دهد. در نهایت زکائف در درگیری بین نیروهای مجاهد و سربازان انگلیسی و روسی توسط "سوپ" مک‌تاویش به ضرب دو گلوله کشته می‌شود.
  • ولادیمیر ماکاروف: وی دستیار و همراه عمران بوده و رهبر دوم تروریست‌ها ‌است. او بی‌رحم است و در عین حال هوش زیادی دارد و همیشه چند گام از دشمنان خود جلوتر است. او عملیات‌های زیادی را در کشورهای روسیه و انگلیس اجرا می‌کند که یکی از آن‌ها حمله به فرودگاهی در روسیه است که در نتیجه این عملیات جنگ جهانی سوم رخ می‌دهد. ماکاروف در طول رخداد های بازی موفقیت‌های چشمگیری را به دست می‌آورد و افراد بسیاری را به قتل می‌رساند. با این حال اشتباهات زکائف در رهبری و خیانت‌های برخی از دوستان وی مانع از نابودی دنیا و پیشروی نقشه های ماکاروف می‌شود. در نهایت ماکاروف پس از یک درگیری در امارات توسط کاپیتان پرایس حلق آویز می‌شود.
  • ژنرال شپرد[ب]: او متحد پرایس و یکی از فرماندهان آمریکایی است وی در اولین قسمت از سری باعث مرگ بیست هزار سرباز آمریکایی توسط بمب اتمی می‌شود که توسط گروه مجاهدین پرتاب شده‌است. این حادثه باعث می‌شود تا شپرد دچار عذاب روحی شده و درصدد انتقام از زکائف و ماکاروف برآید. پرایس به او مشکوک می‌شود اما دیر به نیت اصلی او پی می‌برد. در نهایت شپرد در یکی از عملیات‌های مهم خیانت کرده و دو سرباز همرزم پرایس، گری "روچ" سندرسون و سایمون "گوست" رایلی، را مجروح کرده و آنان را زنده می‌سوزاند. در نهایت پس از تعقیب و گریز در افغانستان سوپ توسط چاقویی شپرد را به قتل می‌رساند.

منابع[ویرایش]

  1. مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا. «Captain Price». در دانشنامهٔ ویکی‌پدیای انگلیسی، بازبینی‌شده در ۱۹ نوامبر ۲۰۱۴.


خطای یادکرد: خطای یادکرد: برچسب <ref> برای گروهی به نام «persian-alpha» وجود دارد، اما برچسب <references group="persian-alpha"/> متناظر پیدا نشد. ().