کابینت آشپزخانه

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

کابینت آشپزخانه (به انگلیسی: Kitchen cabinet) قسمتی از مبلمان فضایی است که در آن، کمدهای یکپارچه و مخصوص جای‌گذاری شده‌اند تا مواد غذایی، ظروف پخت‌وپز و سایر لوازم پخت‌وپز در آن قرار بگیرند. امروزه انواع زیادی از کابینت‌ها برای دسترسی بهتر و راحت‌تر وجود دارند.

انواع کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه تمام چوب

همینطور که از اسم این مدل پیداست تمامی اجزای کابینت به جز یراق آلات از چوب (حالا یا چوب بلوط، گردو، راش یا ... و یا از چوب ام دی اف) ساخته شده‌است و انواع مختلف و متنوعی از رنگ که در صنعت کابینت مثل رنگ پلی اورتان کاربرد دارد رنگ آمیزی می‌شود.

کابینت آشپزخانه چوبی و پی وی سی

در این نوع از ساخت کابینت در قسمت‌هایی که لازم مقاومت بیشتری نسبت به نفوذ آب و رطوبت داشته باشد از ورق‌های pvc استفاده می‌شود و بقیه قسمت‌ها از چوب است.

کابینت آشپزخانه چوبی و کورین

این نوع از کابینت آشپزخانه نسبت به انواع قدیمی تر از تنوع طرحی و رنگی بالاتری به علت استفاده از صفحات سنگ مصنوعی کورین برخوردار است. از کورین بیشتر در قسمت‌های رویه ی کابینت استفاده می‌شود.

کورین نوعی صفحه است که نیمی از آن از سنگ و نیمی دیگر از آن از پلیمرهای مصنوعی ساخته شده و دارای طرح‌های بسیار متنوعی از جمله طرح‌هایی کاملاً شبیه به سنگ طبیعی دارد.