ژول کلمن

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

ژول لسلی کلمن (متولد ۱۹۴۷) یک پژوهشگر حقوق و فلسفهٔ حقوق است. او تا سال ۲۰۱۲ استاد فلسفه حقوق کرسی وسلی نیوکمب هاهفلد بود و سمت استادی فلسفهٔ دانشکدهٔ حقوق دانشگاه ییل را برعهده داشت.[۱] او اکنون بازنشسته شده و به تازگی به سمت نایب رئیس بخش برنامه‌ریزی آکادمیک دانشگاه نیویورک منصوب گشته است. او همچنین عضو هیئت علمی به عنوان استاد فلسفه دانشگاه نیویورک ابوظبی بوده و همچنین وابسته علمی با گروه فلسفه مدرسه هنر تیش نیویورک را حفظ کرده. قبل از این که پست اداری فعلی را بگیرد به تدریس فلسفه در آریزونا و ویسکانسین میلواکی می‌پرداخت.

زندگی‌نامه[ویرایش]

کلمن کارشناسی هنر خود را در سال ۱۹۶۸ از کالج بروکلین از دانشگاه شهری نیویورک، پی‌اچ‌دی فلسفهٔ خود را در سال ۱۹۷۲ از دانشگاه راکفلر در سال ۱۹۷۲ و ارشد مطالعات حقوقی خود را در سال ۱۹۷۶ از مدرسه حقوق ییل دریافت نموده است. او در ییل به تدریس دروسی از قبیل فلسفه حقوق؛ شبه جرم؛ حقوق، زبان و صدق؛ فلسفه سیاسی؛ و نظریه انتخاب عقلایی پرداخته است. کلمن مدت کوتاهی در دانشکده حقوق دانشگاه کالیفرنیا، برکلی مشغول بود و بعدها دوباره برای تدریس فلسفه در رشته فلسفه حقوق و سیاست گذاری اجتماعی به آنجا بازگشت.[۲] در سال ۱۹۸۸، او موفق به دریافت جایزه برجسته فارغ التحصیلان کالج بروکلین شد و به دریافت کمک‌هزینه گوگنهایم نائل آمد. او برای ارائه سخنرانی کلرندن در دانشگاه آکسفورد برگزیده شد.

کلمن همچنین به دلیل علاقه بیش از اندازه اش به موضوع بهبود کیفیت صدای فایل‌های صوتی قدیمی (آئودیو فیلیا) به عنوان یک «آئودیو فیل» (audiophile) شناخته می‌شود و هر از گاهی مطالبی را در موضوع موسیقی و سیستم‌های صوتی منتشر کرده‌است. او در سراسر جهان تدریس و سخنرانی نموده و بسیاری از کتابهای او به زبانهای متعدد ترجمه شده‌است. تحقیقات او در درجه اول بر پرسش‌های اساسی فلسفه حقوق، جایگاه مسئولیت در قانون، اخلاق و نظریه‌های سیاسی متمرکز شده‌است. فهم او در زمینه‌های یاد شده در چندین کنفرانس بین‌المللی ستوده شده‌است. رید فارل کلمن برادر او یک داستان‌نویس مشهور است.[۳]

آثار[ویرایش]

ژول کلمن آثار بسیاری در مجلات حقوقی منتشر کرده‌است و نویسنده چندین کتاب می‌باشد. برخی آثار او عبارتند از:

کلمن به عنوان یکی از مدافعان سرسخت پوزیتیویسم حقوقی شناخته می‌شود.

منابع[ویرایش]

  1. "Yale Law School | Jules L. Coleman". Law.yale.edu. Archived from the original on November 25, 2011. Retrieved 2012-01-01.
  2. Steven R. Rochlin. "On The Road (In San Francisco) Article By Jules Coleman". Enjoythemusic.com. Archived from the original on 3 September 2012. Retrieved 2012-01-01.
  3. "Reed Farrel Coleman - Reed Farrel Coleman". Reedcoleman.com. Retrieved 2012-01-01.
  4. "The Desk of Jules Coleman". Islandia.law.yale.edu. Archived from the original on 21 November 2008. Retrieved 2012-01-01.