چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم: دنیای پنهان

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم: دنیای پنهان
How to Train Your Dragon 3 poster.png
کارگرداندین دبلوا
تهیه‌کنندهبونی آرنولد
برد لوئیس
فیلم‌نامه‌نویسدین دبلویس
بر پایهچگونه اژدهای خود را تربیت کنیم اثر
کرسیدا کاول
بازیگران
موسیقیجان پاول
تدوینجان کی کار
شرکت
تولید
توزیع‌کنندهیونیورسال استودیوز[۱]
تاریخ (های) انتشار
  • ۱ مارس ۲۰۱۹ (۲۰۱۹-03-۰۱) (ایالات متحده)
کشورآمریکا
زبانانگلیسی
بودجه۱۲۹ میلیون دلار
گیشه۵۱۹٫۸ میلیون دلار

چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم ۳ (انگلیسی: How to Train Your Dragon 3) فیلمی در ژانر فانتزی به کارگردانی دین دبلوا است. این فیلم که ادامه‌ای بر فیلم چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم ۲ است، در ۱ مارس ۲۰۱۹ از سوی یونیورسال استودیوز منتشر شد. در این انیمیشن قرار است بار دیگر شاهد ماجراجویی جدیدی از هیکاپ باشیم که به رؤیای خود برای ایجاد یک آرمانشهر برای بی‌دندان و تمام اژدهایان جهان دست یافته‌است. حال خطر دیگری خانه و روستای هیکاپ را تهدید می‌کند و حاکمیت او به‌عنوان رئیس آن مورد آزمایش قرار خواهد گرفت. هیکاپ و بی‌دندان برای نجات خود باید تصمیم سخت و غیرممکنی را بگیرند.[۲]

داستان[ویرایش]

بعد از ماجراهای فیلم قبل هیکاپ رئیس برک شده و دارد اژدهاهایی که اسیر شده اند را نجات میدهد . در هنگام گریمل شکارچی که همه ی خشم شب هارا شکار نموده است ، متوجه میشود هنوز بی دندان را شکار نکرده و نسخه ی زن خشم شب را برای طعمه به برک میفرستد .

در یک فلاش بک هیکاپ یاد حرف پدرش میفتد که جایی به نام دنیای پنهان وجود دارد که همه ی اژدهاها در آنجا هستند در این هنگام بی دندان متوجه نسخه ی زن نوع اژدهای خود شده و آن را میبیند . آسترید و هیکاپ هم اورا دیده و اسم اورا خشم روز میگذارند . هافنات و هیکاپ به دنبال خشم روز به جنگل میروند و سرمی را میبینند که گریمل گذاشته و هیکاپ تله اژدهایی را خنثی میکند .

اریت به آنها میگوید که این سرم را گریمل درست کرده و همه ی اینها نقشه اوست . دراین حین هیکاپ به خانه اش میرود تا مکانی از دنیای پنهان پیدا کند اما گریمل آنجاست و به او میگوید که بی دندان را شکار میکند اما در تله هیکاپ میفتد . هیکاپ و بقیه او را گیر می اندازند ولی با کمک اژدهایش فرار میکند . هیکاپ مردم را جمع کرده و به آنها میگوید که برک امن نیست و آنها برک را تخلیه میکنند.

در یک شب خشم روز، بی دندان را پیدا کرده و بعد از یک مدت هیکاپ را که بی دندان را تعقیب کرده میبیند و فرار میکند. هیکاپ برای بی دندان دمی درست میکند که بتواند تنهایی پرواز کند . هیکاپ و بقیه افرادش به خانه گریمل حمله میکنند ولی در تله اش میفتند و رافنات هم در آنجا میماند. هیکاپ و استرید به دنبال بیدندان وارد دنیای پنهان میشوند و میبینند که بی دندان پادشاه آنجاست . هیکاپ و آسترید قصد ترک کردن آنجارا دارند که یک ازدها آنهارا دیده و قسط داشت که آنهارا بکشد . بی دندان آنها را دیده و نجاتشان میدهد . خشم روز بی دندان را دنبال میکند و به او میرسد ولی رافنات با نقشه گریمل آزاد شده و افراد گریمل آن دو و بعضی از اژدهاهارا را میگیرند .

هیکاپ و بقیه به نجات اژدهاها میروند . گریمل خشم روز را کنترل میکند و هیکاپ با بی دندان به دنبال او میرود . گریمل با سرم بیهوش کننده بی دندان را بیهوش و هیکاپ خشم روز را آزاد کرده که به دنبال بی دندان برود ، گریمل چترنجات هیکاپ را پاره میکند و خشم روز بعد از اینکه بی دندان را نجات داد هیکاپ را نجات میدهد و گریمل میمیرد. هیکاپ و همه ی مردم برک اژدهاهایشان را آزاد کرده و هیکاپ و آسترید ازدواج میکنند. بعد از چند سال هیکاپ و همسر و بچه هایش بی دندان را دیده و دوباره روز از نو روزی از نو.

منابع[ویرایش]

  1. ۱٫۰ ۱٫۱ ۱٫۲ "Film releases". ورایتی. Retrieved June 5, 2017.
  2. «تریلر انیمیشن چگونه اژدهای خودتان را تربیت کنیم ۳». زومجی. ۷ ژوئن ۲۰۱۸.

پیوند به بیرون[ویرایش]