پیش‌نویس:گئورگ قره‌پتیان

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
گئورگ قره‌پتیان
زادهٔ۱۳۴۱[۱]
1962 (Error: Need valid year, month, day سال)
تهران[۲]
محل تحصیلدکترای برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر[۳]
پیشینه علمی
رشته(های) فعالیت[[]]، [[]]، [[]]
محل کار[[]]

گئورگ قره‌پتیان استاد دانشگاه و مهندس ارمنی‌تبار اهل ایران است.

تحصیلات[ویرایش]

قره‌پتیان دانش‌آموخته مهندسی برق در مقطع کارشناسی از دانشگاه تبریز، کارشناسی ارشد دانشگاه امیرکبیر و دکتری دانشگاه تهران است. دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری زیادی در حوزه‌های مزبور تربیت کرده‌است.

فعالیت‌ها[ویرایش]

وی در سال‌های اخیر پژوهش‌های زیادی در زمینه ریزشبکه‌ها، شبکه‌های هوشمند، انرژی‌های تجدیدپذیر، ذخیره‌سازها و زمینه‌های مهم صنعت برق و انرژی انجام داده‌است. نتیجه فعالیت‌های وی انتشار بیش از ۱۰۰۰ مقاله در مجلات و کنفرانس‌های داخلی و بین‌المللی است.

قره‌پتیان که مدتی معاونت پژوهشی پژوهشگاه نیرو را بر عهده داشته، یکی از شخصیت‌های ممتاز علمی کشور در حوزه برق و انرژی است. براساس بررسی‌های صورت گرفته از سوی انجمن انرژی ایران، گئورگ قره‌پتیان طبق اطلاعات مربوط به انتشارات الزویر (elsevier) بیشترین آمار ارجاع مقالات را میان دانشمندان ایرانی در حوزه انرژی به خود اختصاص داده‌است. بر همین اساس چهارمین کنفرانس فناوری و مدیریت انرژی انجمن انرژی ایران از وی به عنوان پژوهشگر برگزیده سال کشور در حوزه انرژی تقدیر شد.

قدردانی‌ها[ویرایش]

این ارزیابی برای اولین بار در کشور و از سوی انجمن انرژی ایران صورت گرفته و این انجمن با اهدا لوح سپاس از تلاش‌های این استاد دانشگاه صنعتی امیرکبیر در راستای اهداف عالی علمی، پژوهشی و فرهنگی کشور و پیشبرد دانش انرژی کشور تشکر و قدردانی کرده‌است.

پانویس[ویرایش]

  1. «تجلیل از 5 دانشمند برقی ایران با حضور وزیر نیرو - برق نیوز».
  2. «تجلیل از 5 دانشمند برقی ایران با حضور وزیر نیرو - برق نیوز».
  3. «تجلیل از 5 دانشمند برقی ایران با حضور وزیر نیرو - برق نیوز».

منابع[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]