ویکی‌پدیا:گزیدن مقاله‌های خوب/آمیزش جنسی در انسان

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

آمیزش جنسی در انسان[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.
نتيجه: خوب شد.Gire 3pich2005 (بحث) ‏۲۰ اکتبر ۲۰۱۰، ساعت ۲۲:۳۶ (UTC)
 • آمیزش جنسی در انسان (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) فکر می‌کنم مقاله در حد مناسب باشد. این موضوع آنقدر گستردگی دارد که امکان اینکه واقعا همه جوانبش پوشش داده شود نیست. تقریبا هر جنبه‌ای از روان انسان، جامعه انسان، سیاست، ورزش، موسیقی، ... نگاه کنیم به این موضوع ربط پیدا می‌کند. این مقاله تلاشی است برای پوشش معقولی از این موضوع. همین الان حجمش بالا رفته است. از مقاله متناظر بریتانیکا بسیار بسیار بهتر است. وقت زیادی روی این مقاله صرف شده. مدت‌های زیادی را در کتاب خانه‌ها و در اینترنت روی آن گذشته ام. دلیل اصلی‌ آن هم توجه زیاد مراجعان به این دست از مقالات است. فکر کردم برای اعتبار ویکیپدیا مفید خواهد بود اگر اینگونه مقالات که درخواست برای آنها زیاد است را کامل کنیم. الان فکر می‌کنم مقاله شکل معقولی به خود گرفته اما ۱۰۰ درصد و بدون نقص نیست. در حد طاقت یکی‌ از نویسندگان ویکیپدیا نوشته شده.--دوستدار ویکی‌پدیا ‏۱۰ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۴:۴۰ (UTC)

موافقان

 1. --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۱۰ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۴:۴۲ (UTC)
 2. --کمیلبحث‍ ‏۱۹ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۷:۳۸ (UTC)
 3. --همان ‏۲۰ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۷:۱۰ (UTC)
 4. --義満 و 彼の会話 ‏۲۰ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۷:۱۷ (UTC)
 5. --کامیار ‏۲۰ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۷:۴۱ (UTC)
 6. صائب ؛ گفتگو ۲۹ شهریور ۱۳۸۹، ساعت ‏۰۷:۵۶ (UTC)
 7. موافقم. به حد بسیار مطلوبی رسیده است. وقتی بیشترین بازدید را مقالات جنسی به خود اختصاص داده، باید مقالات بیشتری را در این زمینه تکمیل کنیم. به این میگویند مشتری مداری ;)--آرش:) ۳۱ شهریور ۱۳۸۹ ‏۲۲ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۹:۲۳ (UTC)
 8. --آرمان ‏۲۴ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۵:۵۳ (UTC)
 9. -- محکپیکار ‏۲۹ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۳:۲۶ (UTC)
 10. -- واقعا برای این مقاله زحمت کشیده شده است.--Abbas Elph ‏۳ اکتبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۰:۲۶ (UTC)
 11. ابراهیمب ‏۹ اکتبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۸:۱۶ (UTC)
 12. شایستگی دارد.Serpico بحث ‏۲۰ اکتبر ۲۰۱۰، ساعت ۲۱:۳۳ (UTC)
 13. البته رایگیری که به پایان رسیده ولی محض جبران فراموشی سرنزدن به این صفحه باید حتما رای بدهم!--شهرهرمزد (بحث) ‏۲۱ اکتبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۴:۳۳ (UTC)

مخالفان

 1. --H falcon ‏۲۶ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۸:۱۷ (UTC)

نظرات

گیر 3 پیج: بسیار خوب است. اگر می خواهید می توانیم برگزیده اش نیز بکنیم.

 • طبیعی است که بیشتر عکسهای مقاله همواره به دلیل فیلترینگ در مقاله موجود نیستند. مقاله ای مثل این نیز که هر چه عکس داشته باشد، باز کم دارد. پس لطفا کلیه عکسهای مقاله را در ویکی فارسی مجددا بارگذاری کنید و نامشان را نیز عوض کنید تا فیلترینگ نام مسدودشان نکند.
✓ با توجه به بحث ویکی‌پدیا:گزیدن مقاله‌های خوب/آمیزش جنسی در انسان
 • مطالعه بیشتر --> پیوند به بیرون
✓
 • منابع و پانویس --> منابع (البته در این مقاله خاص)
✓
 • جُستارهای وابسته --> جستارهای وابسته
✓
 • داده‌های جهانی گوگل --> داده‌های جهانی گوگل (۲۰۱۰)
✓
 • داده‌های ایرانِ گوگل --> داده‌های ایران گوگل (۲۰۱۰)
✓
 • [[رده:آمیزش جنسی]] --> [[رده:آمیزش جنسی| ]]
✓
 • لینکهای قرمز مهمی در مقاله هستند که اگر آبی شوند خیلی بهتر است.(نام اشخاص زیاد مهم نیست.)
بسياری از لينک های قرمز مربوط به زيست شناسی هستند که نوشتن مقاله آن برای من سخت است. بسياری از لينک هايی که وجود داشت و ميتوانستم آبی کنم کردم. اگر لطف کنيد چند لينک مهم که خوب است آبی شود را بگوييد حتما سعی ميکنم آنها را آبی کنم.
مقالاتی که ساختنشان بیشتر از بقیه می تواند برای خواننده مفید باشد:
Gire 3pich2005 ‏۱۲ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۰:۲۷ (UTC)
✓ --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۱۴ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۵:۰۳ (UTC)
 • عکسهای مقاله خیلی قوی نیست. لطفا چندتا عکس قویتر استفاده کنید.(منظورم چندتا عکس +18 سال است.) عکسهای فعلی برای یک مقاله عادی کافیست. ولی وقتی مقاله می خواهد درجه بگیرد، باید عکسهایش هم قوی تر شود. تعارف هم نداریم.
انجام خواهد شد.
 • بخش پانویسها با وجود اینکه نسبتا خوب پوشش داده شده، ولی استاندارد نیست. لازم است 55 پانویس را به صورت استاندارد وارد کنید. حتما از الگو:یادکرد وب و الگو:یادکرد باید استفاده کنید. در همان الگوها هم باید استاندارد اعداد را وارد کنید. مثلا 4/9/2010 غلط است. باید بنویسید ۴ سپتامبر ۲۰۱۰. صفحات را نیز باید بنویسید: ص ۵۴ یا صص ۳۲-۳۰.
✓

هنوز متن را مطالعه نکردم. اگر این موارد برطرف شد، به آن مرحله نیز می رسیم.Gire 3pich2005 ‏۱۱ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۹:۱۹ (UTC)

متشکرم.--دوستدار ویکی‌پدیا ‏۱۱ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۰:۲۹ (UTC)

در توضیح یکی از عکسها نوته شده:اینکه از چه زمانی روش چهره به چهره (که در آن زن به پشت خوابیده و مرد روی او دراز میکشد) تبدیل به روش متداول آمیزش در انسان شده مشخص نیست. من که نفهمیدم بودن این جمله خنثی چه اهمیتی دارد. به نظرم می توان عبارتی با ارزش تر و مفیدتر در زیر آن عکس قرار داد. یا حتی عکس را عوض کرد و یا عکس را بدون توضیح قرار داد. ولی اگر شما فکر می کنید این توضیح خوبست، من هم نظر را شما را ارجح می دانم.

✓

اولین عکس مقاله عکس خوبیست. ولی اگر می توانستید یک نسخه گرافیکی شفاف و رنگی (ترسیم شده با فتوشاپ یا کارل یا گیمپ) پیدا کنید، ارزش بالاتری داشت. می توان این عکس در در تاپیکهای با درون مایه تاریخچه قرار داد.

نمی دانم در افلیکر تصاویر در رابطه با موضوعات جنسی قابل یافت است یا نه. ولی اگر یافتید، حتما استقبال کنید. در ضمن بد نیست مقاله را در سایر ویکیها هم چک کنید. شاید تصاویری بود که بتوان با حساب OTRS بارگذاری کنیم.Gire 3pich2005 ‏۱۲ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۰:۲۷ (UTC)

در زیر یک عکس نوشته شده:آگهی تبليغاتی آمريکايی در جنگ جهانی دوم که هدفش تهییج حس میهن‌دوستی سربازان بوده تا از خود محافظت کنند. نوشته روی پوستر نوشته «ظاهر او ممکن است تمیز بنظر برسد، اما» و در پایین پوستر نوشته «نمیتوانی متفقین را شکست دهی اگر به بیماری مقاربتی مبتلا شوی».

مگر آمریکا داشته با متفقین می جنگیده؟! :) Gire 3pich2005 ‏۱۲ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۰:۳۱ (UTC)

✓ --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۱۴ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۵:۲۰ (UTC)
ممنون. نکاتی که فرمودید کم کم اجرا خواهد شد.--دوستدار ویکی‌پدیا ‏۱۳ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۵:۳۳ (UTC)
سلام. ترجمه انگلیسی‌ طناب منوی را شما میدانید؟--دوستدار ویکی‌پدیا ‏۱۳ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۲:۱۵ (UTC)
Spermatic cord Gire 3pich2005 ‏۱۳ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۲۱:۱۴ (UTC)
ممنون.--دوستدار ویکی‌پدیا ‏۱۴ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۴:۰۳ (UTC)

عکس‌هایی‌ که در ایران فیلتر میشوند

گیر‌سه‌پیچ گرامی، لطفا به بحث ویکی‌پدیا:گزیدن مقاله‌های خوب/آمیزش جنسی در انسان رفته و گویید که کدام این عکس‌ها فیلتر شده‌اند تا آنها را مجدد بارگذاری کنم. شماره شکل در زیرنویس آن آمده‌است. ممنون. --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۱۴ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۵:۱۸ (UTC)

نظر در مورد تصاویر

به نظر من همین تصاویر 18- بهتر است. اگر میخواهید از تصاویر با کیفیت تری استفاده کنید از این جور تصاویر استفاده کنید. Muhammad ‏۱۳ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۳:۵۰ (UTC)

من خودم هم کاملا موافق تصاویر گرافیکی هستم. ولی گاها لازم است رودربایستس را کنار بگذاریم و اگر می خواهیم مقاله ممتاز شود، تصاویری در حد ممتاز به آن بیفزاییم. من خودم اگر می توانستم تصاویری از پ.و.ر.ن.س.ت.ا.رهای معروف به مقاله می افزودم تا توضیحات مقاله در مورد لذت یک رابطه جنسی را بیشتر بفهمانم. به هرحال کار ما فیلترینگ نیست. کار ما چیز دیگری است که باید رسالتمان را به نحو احسنت انجام دهیم. خواننده ها اغلب تفکرات و دیدگاهی بالای 18 سال دارند.Gire 3pich2005 ‏۱۳ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۲۰:۵۴ (UTC)
موضوع دقیقا ۱۸ سال بالا نیست. ارزش دانشنامه‌ای عکس ملاک است. اگر عکس تاریخی‌ای وجود دارد، یا عکسی که سرشناسی خاصی‌ داشته است (مثلا نقاش آن آدم معروفی بوده)، یا عکسی که موضوع مورد بحث در مقاله را بخوبی‌ نمایش میدهد میتوان آن را افزود. الان برخی از عکس‌هایی‌ به مقاله اضافه شده ارزش تاریخی دارند. ۱۸ سال به بالا هم هستند. بخشی‌ در این مقاله در مورد روسپی‌ها وجود ندارد، واگر نه عکس از آنها هم میگذاشتیم. علیرغم اینها میتوان یک عکس لختی پختی هم اضافه کرد که رضایت گیر‌سه‌پیچ هم بر آورده شود :-) --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۱۴ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۴:۰۲ (UTC)
باور کنید هرطوری حساب می کنم دلم رضا نیست که مقاله بدون عکس لختی پختی هم می توان خوب کرد. این مقاله ای است که حتما باید عکس واقعی داشته باشد. حالا نه که بریم مونیکا الکساندر را بیاریم ولی باید کمی در افلیکر یا پانوراما بگردیم. تاپیک در دنیای معصار نیازمند یکی دوتا است. البته بعید میدونم چیزی پیدا کنیم چون زنان و مردانی که تولیدکننده این عکسها هستند دنبال پول هستند و نه انتشار عکسهایشان در راه رضای خدا و استفاده در دانشنامه.

در ضمن جناب دوستدار لطفا اگر می توانید عکسی از یک عروسی ایرانی نیز برای مقاله پیدا کنید. البته حتما عکستان با حجاب کامل عروس همراه باشد که تفاوتی با عروسی کشورهای غربی داشته باشد.Gire 3pich2005 ‏۱۴ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۱:۲۴ (UTC)

گیر جان، عکس عروس ایرانی چرا؟ مگر مقاله درباره عروسی است؟!! --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۱۴ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۱:۳۲ (UTC)
من با یک عکس لختی پختی جهت راضی کردن گیر3پیچ مخالف نیستم اما مشروط به اینکه آن عکس یک سرشناسی‌ای چیزی داشته باشه. مثلا عکس هنری باشه. --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۱۴ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۱:۳۵ (UTC)

پاسخ به گیر سه پیچ: فکر می‌کنم عکس‌هایی‌ که شما دنبالش هستید چیزی شبیه اینها باشد.[۱] [۲] [۳]. بیشتر که فکر می‌کنم میبینم که اینگونه عکس‌ها سطح مقاله را از یک متن علمی به یک متن تفریحی تبدیل می‌کند. و به نظرم این عکس‌ها مطلب جدیدی آموزش نمیدهند و ارزش تاریخی نیز ندارند. آیا این عکس [۴] رضایت شما را فراهم می‌کند؟ ۱۸ سال به بالا هم هست.--دوستدار ویکی‌پدیا ‏۱۶ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۴:۰۷ (UTC)

متاسفانه هیچکدام از این عکسها به درد نمی خورد. در 3 تای اولی تنها چیزی که دیده می شود توده هایی از گوشت است! من دنبال یک آمیزش جنس کامل هستم که زیاد هم غیراخلاقی نباشد. نقاشی هم که طبیعتا هیچگاه عکس نمی شود. اجازه دهید نگاهی به یکی دوتا سایت بیندازم. اگر نیافتم، مقاله همینجوری خوب می شود.Gire 3pich2005 ‏۱۸ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۷:۰۶ (UTC)

نظر محک

به نظر من اطلاعاتت درمورد گوگل نابه جاست. چرا باید آمار بازدید یک موتور جستجو در صفحه‌ی آمیزش جنسی انسان باشد؟ اگر هم این مطلب را دوست دارید قرار دهید باید به همه‌ی موتورهای جستجوی دنیا توجه یکسانی داشته باشید نه فقط گوگل.--محکپیکار ‏۱۴ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۲:۰۶ (UTC)

این جالب است. آیا شما از موتورهای جستجوی دیگری که چنین اطلاعاتی بدهند آگاه هستید؟ تنها موتور جستجوی بنامی که من میشناسم یاهو است. می‌گردم ببینم که آیا یاهو این اطلاعات را میدهد یا نه. شما هم اگر اطلاعاتی دارید به من بدهید.--دوستدار ویکی‌پدیا ‏۱۵ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۳:۰۸ (UTC)
Х امکان ایجاد تغییری که شما درخواست آن را داده بودید وجود ندارد چون یاهو (بر خلاف گوگل) چنین اطلاعاتی را منتشر نمیکند (گوگل با فصل زیاد پر طرفدار‌ترین موتور جستجو است و پس از آن یاهو است). --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۱۶ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۳:۳۸ (UTC)

به نظر من هیچ ضرورتی ندارد که آن جدول وجود داشته باشد چون خیلی بی‌ربط به موضوع است. در ضمن این جدول سرچ کلمه‌ی "سکس" است نه "آمیزش جنسی در انسان" پس باید در مقاله‌ی آمیزش جنسی قرار بگیرد نه این مقاله. جون مثلا شاید کسی منظورش از کلمه‌ی سکس همان سکس در مگس بوده نه انسان(همه چیز را باید در نظر گرفت). من مخالف وجود داشتن آن جدول به هر شرایطی در این صفحه هستم.--محکپیکار ‏۲۴ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۵:۱۴ (UTC)

با حذف جدول موافقم ضرورتی ندارد به علاوه اینکه سکس در انگلیسی به معنای جنسیت هم کاربر داره و لزوما امیزش معنی نمیده♁گپBlue♂ ♀Earth ‏۲۴ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۵:۲۱ (UTC)
ممنون از ارائه نظر.Gire 3pich2005 ‏۲۴ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۵:۲۳ (UTC)

نظر کامیار

با درود، این مقاله میان‌ویکی ندارد؟

سلام. ویکی انگلیسی‌ مقاله‌ای در این مورد ندارد (در مورد آمیزش بصورت کلی که شامل حیوانات و انسان بشود البته مقاله دارد). ویکی‌های دیگر ممکن است داشته باشند اما من فقط انگلیسی‌ بلدم.--دوستدار ویکی‌پدیا ‏۱۵ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۳:۱۹ (UTC)

نام مقاله

هر طور فکر می‌کنم جدا کردن این مقاله از مقاله اصلی اشتباه است برای همین هم ویکی‌های دیگر این کار را نکرده‌اند. کسی که مقاله آمیزش جنسی را باز می‌کند به دنبال مطلب مربوط به آمیزش جنسی در انسان است نه حیوانات. اگر بخشی باید جدا شود آمیزش جنسی در حیوانات است. مثل این که برای بیماری‌ها دو مقاله داشته باشیم یکی در مورد خود بیماری و یک مقالهٔ در مورد آن بیماری در انسان. اگر مشکل حجم مقاله‌است که چند بخش را می‌توان خلاصه و به مقالات جدا منتقل کرد مثل بخش ادیان و کشورها. برای آمیزش جنسی در هر یک از ادیان و کشورهایی که در مقاله آمده می‌توان یک مقاله جدا داشت. بخش فلسفه هم می‌تواند خلاصه‌تر شود.--همان ‏۱۷ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۸:۳۳ (UTC)

با سلام، من تا چند وقت پیش همانند شما فکر می‌کردم تا اینکه یک فیلم مستند علمی چند بخشی‌ راجع به آمیزش جنسی‌ در حیوانات دیدم. کاملا نظرم عوض شد. تنوع، پیچیدگی، ظرافت‌ها، و حجم مطالبی که درباره حیوانات مختلف وجود دارد فکر نمیکنم با مال انسان قابل مقایسه باشد. از ماهی‌ها بگیرید، تا گیاهان تا حیوانات مختلف. فکر می‌کنم انسان در این میان واقعا گم است.--دوستدار ویکی‌پدیا ‏۱۸ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۵:۵۵ (UTC)
فکر می‌کنم که در ویکی انگلیسی‌ مقاله‌های خاص در این مورد وجود دارد. نزدیک‌ترین آن به مقاله ما en:Human sexual activity است. البته این مقاله به تمامی فعالیت‌های جنسی‌ میپردازد که میتواند غیرآمیزشی هم باشد.--دوستدار ویکی‌پدیا ‏۱۸ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۶:۳۶ (UTC)
مقاله اصلی‌ در ویکیپدیا انگلیسی‌ وجود داشت ولی‌ تغییر مسیر داده شده بود به یک بخش از مقاله اصلی‌ که وجود خارجی نداشت. فعلا آن را ساختم en:Human sexual intercourse. منتظر واکنش کاربران آنجا هستم.--دوستدار ویکی‌پدیا ‏۱۸ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۶:۵۲ (UTC)
نه اینطور نیست که می بایست ادغام کنیم. اول اینکه هر چه بتوان در مورد آن مقاله ای ساخت نشانه قدرت یکی ویکی است و نه ضعف آن. در ضمن به احتمال زیاد آنها نیز در آینده مقاله ها را جدا می کنند و ما می مانیم و یک مقاله ادغام شده. اگر بتوان در مورد گیاهان و پستانداران، حشرات و ... نیز مقاله جداگانه ای ساخت عالی است.Gire 3pich2005 ‏۱۸ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۷:۰۲ (UTC)
این دلیل هست، و البته یک دلیل عملی برای ادغام نکردن این است که من دوست داشتم یک مقاله مستند در این مورد داشته باشیم. اگر ادغام کنیم لازم است که تحقیقات گسترده‌ای در مورد ماهی‌ ها، گیاهان، حشرات، حیوانات مختلف انجام داد. من فعلا از این موضوع خسته شده‌ام و میخواهم پس از به سرانجام رسیدن این مقاله به موضوعات دیگر بپردازم. اگر بخواهیم ادغام انجام دهیم، امکان اینکه یک مقاله معقول در این زمینه داشته باشیم به این زودی‌ها فراهم نخواهد شد چون فکر نمیکنم کسی از دوستان اینجا فعلا علاقه شدیدی به ویرایش در این مورد داشته باشند.--دوستدار ویکی‌پدیا ‏۱۸ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۷:۱۳ (UTC)
این مقاله آنقدر خوب است که تا ساعاتی دیگر خوب شود. بقیه کار گسترش باشد برای بعدا.(اگر تا حالا هم نشده بخاطر این است که امونم را بریده و اورژانسی است) شاید در آینده دویتان متخصص تری پیدا شوند که چنین کنند ولی ما کنترات که این موضوع را بر نداشتیم. بقیه هم باید سهمی داشته باشند.Gire 3pich2005 ‏۱۸ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۰:۴۰ (UTC)
سلام. ممنون. البته خوب شدن مقاله بسته به رای اکثر کاربران دارد. فکر کنم باید چند هفته صبر کرد که کاربران مشارکت کنند.--دوستدار ویکی‌پدیا ‏۱۸ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۰:۴۷ (UTC)
نه صرفا اینطور نیست. بهرحال ممکن است شرایطی پیش آید که کاربری نباشد که رای دهد. آن وقت تکلیف چیست؟! معیارها اولویت هستند به رای کاربران. در ضمن در پانوراما و افلیکر گشتم. چیز خاصی ندید این و این هستند که نصفه و نیمه هستند. این هم اگر لباس تنشون نبود خود جنس بود. اولی را بارگذاری کردم.Gire 3pich2005 ‏۱۹ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۱:۱۰ (UTC)
در ویکی انگلیسی‌ روال همینطور است که شما میگوئید. یک کاربر به تنهایی‌ معیار‌ها را بررسی می‌کند. اما در مورد مقاله برگزیده رای گیری انجام میشود. در اینجا در هر دو مورد رای گیری انجام میشود. فکر می‌کنم باید آنقدر صبر کرد تا کاربران مشارکت کنند.--دوستدار ویکی‌پدیا ‏۱۹ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۶:۲۳ (UTC)
حالا پرونده:S.e.x.u.a.l intercourse in bed.jpg را کجای مقاله قرار دهیم که خدا خوشش بیاد؟Gire 3pich2005 ‏۱۹ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۱:۱۹ (UTC)
ممنون از زحمات شما. اضافه شد به مقاله. امیدوارم که جایش خوب باشد.--دوستدار ویکی‌پدیا ‏۱۹ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۶:۲۰ (UTC)
اوکی. گرچه هنوز در عکس چیزهای طرفین! معلوم نیست و ارزش اطلاعاتی کمی دار، ولی طبیعی است و استیلشان هم بد نیست. حالا می روم سراغ متن.Gire 3pich2005 ‏۱۹ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۸:۴۹ (UTC)
ممنون.--دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۰ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۵:۵۱ (UTC)

اصلاحات

مقاله را خواندم. ایراداتی به مقاله وارد است که اکثر آنها مربوط به رعایت نشدن بندهای الف و ب معیارهای خوب شدن مقاله هستند. نکات زیر لطفا اصلاح شوند:

 • وقتی از منابع فارسی برخط استفاده کردید، از بکاربردن زبان=فارسی خودداری کنید. دانشنامه تاکید دارد بر استفاده از این پارامتر در زمانی که زبان وبگاه متفاوت از فارسی است.
دلیل انجام این مورد این است که منابع فارسی‌ باید راست چین باشند و منابع انگلیسی‌ چپ چین. از آنجایی که تعداد منابع فارسی‌ بمراتب کمتر از انگلیسی‌ است اضافه کردن "زبان=فارسی" مقاله را خوش ریخت تر از تکرار "زبان=انگلیسی‌" می‌کند. بجای "منابع فارسی‌" میتوان از خلاصه "ف‌‌‌" استفاده کرد. "ف‌‌‌1"، ::"ف‌‌‌2"، ... لطفا نظر خود را در مورد آن بدهید. ممنون. همچنین در مورد "دانشنامه تاکید دارد بر استفاده از این پارامتر در زمانی که زبان وبگاه متفاوت از فارسی است." اگر بشود لینک مربوطه را بدهید که من جزئیات بحث را آنجا ببینم ممنون میشوم.--دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۱ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۴:۲۵ (UTC)
در الگو:یادکرد وب بخش پارامترهای اختیاری#زبان. تازه می بینید که دانشنامه از من هم سختگیرتر است و زبان انگلیسی هم گفته ذکر نکنید. ولی بهتر است غیر از فارسی بقیه زبانها را ذکر کنیم. چون خیلیها مثل من هنوز انگلیسی بلد نیستند. :) Gire 3pich2005 ‏۲۲ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۲۲:۴۷ (UTC)
با توجه به اینکه منابع فارسی‌ باید راست چین باشند و منابع انگلیسی‌ چپ چین فکر کنم جداسازی آنها ایده خوبی است. بجای "منابع فارسی‌" میتوان از خلاصه "ف‌‌‌" استفاده کرد. "ف‌‌‌1"، ::"ف‌‌‌2"، ... لطفا نظر خود را در مورد آن بدهید. ممنون.--دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۶ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۰:۲۵ (UTC)
 • پانویس ۸ منابع فارسی را پاک کنید. پانویس ۹ کفایت می کند. اگر صفحه شان فرق دارد، صفحه پانویس ۸ را حتما ذکر کنید.
✓ این را کاربر:همان اضافه کرده بود، و الان شمار صفحه را اضافه کرده و مشکل حل شده.--دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۱ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۴:۲۵ (UTC)
 • در قسمت پیوند به بیرون#مقالات جامعه شناسی، نام ۳ مقاله به چشم می خورد. یا نام نویسنده شان را حذف کنید و نام ناشر را ایتالیک در انتهای خط اضافه کنید یا قشنگتر است که الگو یادکرد وب را در اینجا بکار برید.
✓ دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۱ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۴:۴۷ (UTC)
 • عکس ابتدایی مقاله را آنقدر بزرگ کنید که کل زیرنویس عکس در یک خط قرار گیرد.
✓ دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۱ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۴:۴۷ (UTC)
 • در پانویس ۵ منابع فارسی، نام بارلاس ناقص است. نام کامل و ترجیحا در کنار ذکر انگلیسی نام داخل پرانتز.
✓ دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۱ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۴:۴۷ (UTC)
 • به نظرم این جمله غلط است:آمیزش جنسی به عمل تولید مثلی‌ای گفته می‌شود. شما آمیزش جنسی را زیر مجموعه عمل تولید مثل قرار داده اید. در صورتی که به گمان من عمل تولید مثل زیر مجموعه آمیزش جنسی است. آمیزش جنسی در صورتی که موفقیت آمیز باشد به تولید مثل منجر می شود.
"شما آمیزش جنسی را زیر مجموعه عمل تولید مثل قرار داده اید": البته من اینجا هیچ کاره هستم. منبع مورد استفاده که بریتانیکا باشد این را گفته. لطفا بحث پایین (نظر ایرانی) را ببینید. ممنون.--دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۲ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۷:۴۴ (UTC)
 • خط دوم ویرگول اول زیادی است. جمله روان خوانده می شود.
✓ دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۱ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۴:۴۷ (UTC)
 • جمله:سلول‌های اسپرم جنس مذکر وارد بدن جنس مؤنث شده و تخمک‌های زن بارور می‌شود. شاید دانشنامه ای تر باشد.
✓ دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۱ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۴:۴۷ (UTC)
 • آب، نمک و متابولیت‌ها هر سه لینک شوند.
✓ دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۱ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۴:۴۷ (UTC)
 • در مورد خونریزی زن در اولین رابطه چیزی ننوشتید. دقت کنید این مطلب را ذکر کنید که زنهایی خونریزی می کنند که استرس داشته باشند و مهبلشان سفت و منقبض باشد. نداشتن استرس و لخت بودن جداره داخلی مهبل ممکن است جلوگیری از خونریزی پرده می کند.
✓ بخش "اولین آمیزش جنسی" اضافه شد.
موردی که شما فرمودید واژینیسم است که آنقدر رایج نیست [۵]. همچنین جستجویم نشان میدهد که میتواند برای هر کسی در هر زمانی رخ دهد.--دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۲ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۹:۱۹ (UTC)
 • جداول انتهایی مقاله را در تاپیک ==نگاه آماری== قرار دهید.
✓ دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۱ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۴:۴۷ (UTC)
 • بین خدایان و زنان انسان --> بین خدایان و زنان انسانی، اگر منظورتان زنان نوع بشر بوده، مورد دوم صحیحتر است.
✓ دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۱ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۴:۴۷ (UTC)
 • قدیمی‌ترین جامعهٔ- یک‌جانشین- کشاورز. دقیقا نفهمیدم چطور می خواهید ارائه اش دهید. به گمانم اگر خط های تیره را برداریم و یک نفس بخوانیم، درست باشد. اگر موضوع دیگری است، بفرمایید.
✓ دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۱ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۴:۴۷ (UTC)
 • متافیزیکی لنک شود.(مثلا من خودم دقیقا نمیدانم چیست و اگر لینک بود حتما نگاهی میکردم. :) )
✓ دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۱ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۴:۴۷ (UTC)
 • بعد از آوردننظر موافقان و مخالفان، حتما نظر قران باید ذکر شود.(در این مورد پیشنهاد می کنم سری به وبگاه www.hawzah.net بزنید)
در کدام بخش/جمله؟ --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۱ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۷:۱۶ (UTC)
نویسنده شمایید. ریش و قیچی با خودتان. ببینم خودتان چه می کنید. در ضمن این سایت صرفا پیشنهاد است اگر کتاب یا وبگاهی بهتر سراغ دارید، بسم الله.Gire 3pich2005 ‏۲۲ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۲۲:۴۷ (UTC)
 • در خط آخر مقدمه عبارت محسوب می‌شده‌است. ساختاری از یک فعل استمراری دارد. خواننده گمان می کند که این قانون شل و سفت می شده و تغییر می کرده. اگر این طور است که جای توضیح دارد. ولی اگر ثبات داشته و شل و سفت نمی کردند! از فعل ماضی ساده استفاده کنید محسوب شده‌است. یا ماضی بعید.
✓ دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۱ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۴:۴۷ (UTC)
 • این قوانین بسته به زمان و مکان تغییر میکند. --> ... می‌کند.
✓ دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۱ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۴:۴۷ (UTC)
 • برای حرف اول کلمه سپودن اعراب لازم است.(آموزش تلفظ صحیح یک اصل است)
 • نام شاعران عبارت بیتی است که شعوری از ابوالمعالی نقل کرده را لینک کنید. همچنین نام سوزنی در خط بعدی.
 • چرا برای مصراع های دوم نقطه گذاشتید؟
✓ دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۱ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۴:۴۷ (UTC)
 • نام تاپیکها شبیه باشد، بررسی بین آنها برای خواننده راحت تر است. مثال:از دیدگاه X
 • شما در مقاله به همه دیدگاه ها پرداختید غیر از روانشناسی. لازم است تاپیکی ساخته شود به نام ==از دیدگاه روانشناسی== و در آن کمی در مورد لذت رابطه جنسی، اعتیاد به رابطه جنسی و ترس از رابطه جنسی اطلاعات دهید. مطمئنا مهمتر از دیدگاه تاریخی است.
چشم. مطالبی اضافه می‌کنم. اما لطفا دقت کنید که در مورد روانپزشکی مطالبی در بخش "اختلال عملکرد جنسی" هست. روانپزشکی با روانشناسی رابطه تنگاتنگ دارد.--دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۱ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۷:۰۶ (UTC)
 • خط دوم تاپیک مراحل اصلاح کنید:در مرحله تحریک، بدن خود را...
✓ دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۱ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۴:۴۷ (UTC)
 • خط چهارم تاپیک مراحل اصلاح کنید:بخش درونی مهبل پهن‌تر شده
✓ دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۱ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۴:۴۷ (UTC)
 • هرچه گشتم چیزی به نام پلاتو معادل برانگیختگی جسی نیافتم. منظورتان همان نعوظ است؟
✓ پلاتو را حذف کردم. امیدوارم که الان بهتر باشد. دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۱ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۴:۴۷ (UTC)
 • در مراحل آمیزش جنسی، ذکر انزال را از قلم انداختید.
✓ امیدوارم که الان بهتر باشد. دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۱ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۴:۴۷ (UTC)
 • لطفا در تاپیک حالات مختلف، نقطه ها را حذف کنید. زائد هستند.Gire 3pich2005 ‏۲۰ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۲۲:۰۶ (UTC)
✓ دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۱ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۴:۴۷ (UTC)

اصلاحات 2

 • هنوز منتظر نظر قرآنم.
فکر می‌کنم که اینجا مطالبی هست. [۶]. اگر فکر می‌کنید که دقیق نیست لطفا بگویید که تصحیح کنیم.--دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۳ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۷:۳۷ (UTC)
 • جهت یکسان سازی، تاپیک 5 هنوز به از دیدگاه فلسفی تبدیل نشده.
✓ --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۶ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۰:۲۱ (UTC)
 • چرا تیک زدید که برای سپودن اعراب گذاشتید و ابولمعالی، سوزنی و شعوری را لینک کردید؟ پس کو؟ :)
تیک نزدم. فکر کنم اشتباه مشاهد کرده‌اید. به آن بخش بزودی رسیدگی پایه‌ای خواهد شد.--دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۶ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۰:۲۸ (UTC)
آن بخش بازنویسی شد. حال باید منابع را به آن بیفزاییم.--دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۶ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۳:۴۶ (UTC)
 • در مورد پرده بکارت اطلاعات خوبی افزودید ولی هنوز در مورد رابطه اش با استرس چیزی ننوشتید. اگر حرف من درست است که بیفزایید. وگرنه که منکر شوید.
با توجه به مطالعات من استرس میتواند باعث شود که ماهیچه‌ها منقبض باشند و دخول با سختی‌ انجام شود. اما اینکه اگر استرس نباشد خونریزی هم نخواهد بود را در منابع ندیدم. --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۶ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۰:۲۸ (UTC)
 • لطفا لینک پانویس 8 را بعد از پرانتز و نقطه قرار دهید.
✓ --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۶ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۱:۰۳ (UTC)
 • پلاتو را حذف کردید ولی نگفتید نعوظ ربطی به مراحل دارد یا نه. اگر دارد در جایش قرار دهید وگرنه تکلیفش را همینجا مشخص کنید.
✓ --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۶ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۰:۲۱ (UTC)
 • خط دوم مقاله اندام تناسلس زن لینک شود. همچنین در همان خط اصلاح کنید:در صورت موفقیت عمل تولیدمثل‌،
✓ --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۶ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۱:۰۳ (UTC)
 • لطفا در بخش مقدمه این جمله را با منبع بیفزایید:آمیزش جنسی توسط انسانها ممکن است به صورت دسته جمعی نیز صورت گیرد که به آن س.ک.س گروهی می‌گویند.
✓ اضافه شد. فکر نمیکنم این یکی‌ نیاز به منبع داشته باشد چون احتمالا به چالش کشیده نخواهد ‌شد :-) --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۶ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۱:۵۷ (UTC)
 • خط دوم تاپیک دیدگاه تکاملی، اصلاح شود به:منجر به پاسخ جنسی‌ در انسان شوند گسترش یافته‌
✓ --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۶ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۱:۰۳ (UTC)
 • خط 10 تاپیک دیدگاه تکاملی:میتوانند.
فعلا که آن بخش از مقاله خارج شده است.--دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۶ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۱:۵۸ (UTC)
 • خط اول تاپیک اختلال عملکرد جنسی:به مشکلات مربوط-->به مجموعه مشکلات مربوط. در ضمن در همان خط پلاتو را حذف کنید یا معادلی جایش بنویسید.
✓ --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۶ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۱:۰۳ (UTC)
 • خط دوم همان تاپیک قرن بیستم لینک شود.
✓ --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۶ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۱:۰۳ (UTC)
 • خط هشتم تاپیک اختلال عملکرد جنسی، اصلاح شود به:همان رفتارها را در همان وضعیت آرامش...
✓ --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۶ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۱:۰۳ (UTC)
 • نام کتاب هلن کاپلان را به فارسی بنویسید. الگوی به انگلیسی اش هم کنارش باشد.
✓ --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۶ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۱:۰۳ (UTC)
 • تاپیک اختلال عملکرد جنسی را خواندم. نسبتا مشابه آنچه در ذهن من بود، بود! ولی هنوز در مورد لذت یک رابطه جنسی، توصیف آن یا عمق آن چیزی بیان نشده بود. می‌خواهم در لابلای مطالب مقاله یکی دو جمله در مورد لذت رابطه جنسی بیفزایید.
✓ بخشی در این مورد اضافه کردم. --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۳ اکتبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۰:۴۹ (UTC)
 • خط اول تاپیک بیماریها، بعد از یا جنسی یا مقاربتی کاما قرار دهید.
✓ --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۶ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۱:۰۳ (UTC)
 • سوال:مگر ایدز از طریق یک بلوجاب منتقل می‌شود؟
الان که جستجو کردم، ظاهراً خطر آن وجود دارد[۷]. البته کسی که آن را دریافت می‌کند ریسک کمتری می‌پذیرد تا کسی که آن را میدهد.--دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۶ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۱:۵۷ (UTC)
 • لطفا (STDs) را به صورتی (STD) بنویسید.Gire 3pich2005 ‏۲۲ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۲۳:۳۹ (UTC)
✓ --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۶ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۱:۰۳ (UTC)

نظر ایرانی

عجیب است که همین ابتدای مقاله لااقل تعریف درستی از موضوع ارائه نشده. آمیزش جنسی در انسان لزوما برای تولید مثل انجام نمیشود. همچنین کانال مقعدی یک عضو تناسلی به معنای متعارف نیست که در تعریف آمیزش آن را منحصر به آلات تناسلی نماییم.--شهرهرمزد ‏۲۲ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۰:۲۷ (UTC)

با سلام، تعریفی که استفاده شده مربوط به بریتانیکا است.

reproductive act in which the male reproductive organ (in humans and other higher animals) enters the female reproductive tract.

البته همانطور که گیر نیز گفتند مشکلاتی دارد. سعی‌ می‌کنم که آن را تصحیح کنم. فکر می‌کنم که منظور از آمیزش - حداقل در تعریف بریتانیکا- سکس مقعدی نباشد؛ تمرکز اصلی‌ این مقاله بر روی آن هم نیست.--دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۲ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۶:۵۰ (UTC)
به نظر من تعریف دقیق است. عمل تولید مثلی است یعنی در اصل برای تولید مثل است. این که کارکردهای دیگر هم دارد بحث دیگری است. البته خب واضح است که این تعریف سکس واژنی است تعریف اخص آمیزش جنسی هم نوع واژنی است. موضوع آن قدر هم واضح است که فکر نمی‌کنم کسی به اشتباه بیفتد.--همان ‏۲۲ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۶:۵۸ (UTC)
بله. البته اگر جمله را کمی‌ ابهام زدایی کنیم شاید بد نباشد. منبع دیگری هم هست:

sexual intercourse generally refers to penile penetration of the vagina -- The Corsini Encyclopedia of Psychology, p. 1577

--دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۲ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۲:۰۵ (UTC)
به نظر من هنوز ناقص است. چون شما به درستی ذکر کردید که معمولا ولی حالتهای دیگر را بیان نکردید. عبارات: س.ک.س مقعدی و س.ک.س دهانی هم باید همانجا نام برده شوند تا خواننده بفهمد معمولا حالت 1 است ولی حالتهای 2 و 3 نیز ممکن است.Gire 3pich2005 ‏۲۲ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۲۳:۰۸ (UTC)
فکر می‌کنم نام مناسب تر برای س.ک.س مقعدی و س.ک.س دهانی "فعالیت جنسی‌" باشد تا آمیزش جنسی‌ طبق [۸]. اگر آنها را به عنوان تعریف اضافه کنیم ضرورت پیدا می‌کند که تمرکز اصلی مقاله بجای آمیزش بر روی فعالیت‌های جنسی‌ برود. و احتمالا میتوانید حدس بزنید که لازم خواهد شد راجع به همجنس گرایی و ... نیز مفصل بنویسیم. در حال حاضر این موارد بصورت حاشیه‌ای پوشش داده شده اند و تغییر تعریف استفاده شده در مقاله (که تعریف بریتانیکا است) به معنی لزوم ایجاد تغیرات عمده در ساختار مقاله خواهد بود. من ترجیح میدهم که عنوان مقاله را به "آمیزش جنسی‌ واژنی در انسان" تغییر دهم تا اینکه لیست مواردی پوشش داده شده را عوض کنم.--دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۳ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۷:۵۵ (UTC)
با این حساب مقاله با شرایط فعلی خوبست. لطفا به موارد دیگر بپردازید.Gire 3pich2005 ‏۲۳ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۸:۰۹ (UTC)

چه جالب! یک ابهام زدایی ای چیزی برای تمایز فعالیت جنسی و آمیزش جنسی ایجاد می کنید دوستدار عزیز؟ بسی خوشمان آمد!--شهرهرمزد ‏۲۷ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۳:۰۱ (UTC)

✓ مقاله فعالیت جنسی‌ در انسان را ساختم و بالای مقاله آمیزش جنسی‌ یک ابهام زدایی گذاشتم. موفق باشید.--دوستدار ویکی‌پدیا ‏۳ اکتبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۰:۴۸ (UTC)

یک منبع خوب

اگر کسی تونست این کتاب رو گیر بیاره منبع خیلی خوبی فکر کنم بتونه باشه.♁گپBlue♂ ♀Earth ‏۲۴ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۰:۵۳ (UTC)

مقاله مشکل منبع ندارد. فقط تمیزکاری مونده.Gire 3pich2005 ‏۲۴ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۵:۲۶ (UTC)
مگه من گفتم مشکل منبع داره؟ گفتم در صورت امکان این کتاب منبع خوبی میتونه برای گسترش مقاله باشه♁گپBlue♂ ♀Earth ‏۲۴ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۶:۳۰ (UTC)
ممنون. به بخش مطالعه بیشتر مقاله میتوان عنوان کتاب را اضافه کرد تا وجود آن با بایگانی شدن این صفحه از یادها نرود. من فعلا انرژی اینکه مقاله را گسترش اساسی بعدهام ندارم، اما در آینده این کار شاید انجام شود. با تشکر.--دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۶ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۰:۰۹ (UTC)
✓ --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۶ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۲:۰۰ (UTC)

نظر امیر

من با خواندن مقاله چند نکته به نظرم رسید:

 • تصویر!
  • اول انکه طبق قانون آمریکا (شماره بند و ماده را در صورت لزوم پیدا خواهم کرد) در تصاویر پورنوگرافی حتما قبلش باید اخطاری (مثلا به شل یک صفحه ویژه که در یوتیوب وجود دارد) بدهد و بعد اجازه دیدن صفحه را بدهد و مدل‌ها هم حتما باید هججده سال داشته باشند(یعنی مانند بعضی از اختیارات کاربری :D حتما باید پاسپورتشان را برای بنیاد سند کنند!!!) برای همین بنیاد تصاویر پورنوگرافی(با تصاویر nudity و erotic متفاوتند) را منع کرده و گرنه با توجه به این همه‌ داوطلب تصویر سکس روی شاخش است. برای همین حتی اگر تصویر آزادی پیدا کردید آن را در ویکی بار نکنید که هم جیمبو را به زندان می‌افکنید و هم ویکی را فیلتر(اوه اوه)
  • این همه تصویر اروتیک!چه خبر است؟شما به تصویر Sex نگاه کنید و اگر شد این تصویر را به زور در جایی بچپانید کلا من مخالفتی با طراحی‌های سکس ندارم ولی مقاله دانشنامه‌ای باید کمتر از این تصویر اروتیک داشته‌باشد.
  • تصویر داوینچی تصویر خوبی است چون هم مرتبط است و هم تاریخی ولی این تصویر مثل self-portrait خودش نیمه کاره‌است(یا شاید من این جور فکر می‌کنم)
 • کمی ویکی‌سازی لازم دارد مثلا جدول را درست کردم اگر بخواهید رباتم را ران کنم در چند مورد حال‌های درست و حسابی بهش بدهد؟(این حال‌ها را فقط سر مقاله‌های خاص به اجرا در می‌آورد)
 • منابع فارسی‌اش کمند و منابع انگلیسی‌اش متنوع نیستند(من سر وقت کمک خواهم کرد این در زمینه)
 • در یک جا از الگوی مدرک استفاده شده
 • الگو:س.ک.س‌را هم بیافزایید

دوستدار همه:)امیرΣυζήτηση ‏۲۷ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۵:۳۸ (UTC)

سلام. ممنون از کامنت‌ها.
تصاویر اروتیک‌تر بخواسته تعدادی از دوستان افزود شد. اینکه از نظر قانونی وضعیت چگونه‌است را دقیقا نمیدانم اما مبنای فکری پشت آن این است که افرادی که رضایت به دیدن چیزی را ندارند نباید به دیدن آن مجبور کرد. فکر می‌کنم کسی که به این مقاله می‌آید انتظار خواهد داشت که تعدادی عکس اروتیک ببیند، اما احتمالا انتظار ندارد که عکسی که هدفش بیان مطلبی علمی‌-تاریخ نباشد را ببیند، یا چیزی که از سطح انتظار معمول فراتر است. اینکه سطح معقول آن چقدر است به فرهنگ بستگی دارد. مسلما اگر این موضوع مقاله غیر این بود، من از اولین کسانی بودم که با اضافه شدن عکس اروتیک مخالفت می‌کردم.
در مورد ویکی سازی که اگر ربات خود را ران کنید ممنون میشوم.
فکر نمیکنم کم بودن منبع فارسی‌ عیب باشد.تعداد منابع چاپی استفاده شده در اینجا از تعداد منابع چاپی استفاده شده در مقاله تبریز بیشتر است. فکر نمیکنم تنوع خیلی‌ کم باشد.
الگوی مدرک را دیروز اضافه کردم. بزودی حذف خواهد شد.
چشم. الگویی که فرمودید را اضافه می‌کنم.
ممنون.--دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۷ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۶:۰۵ (UTC)
در مورد نکتهٔ اولی که امیر گفت در مورد تعریف «پورنوگرافی» اختلاف نظر بسیار زیاد است. چیزی که باید در ویکی‌پدیا مد نظر قرار گیرد تعریف اروپایی-آمریکایی پورنوگرافی است. در این تعریف اولاً برهنگی صرف مطلقاً پورنوگرافی نیست بلکه باید آمیزش جنسی به نمایش درآید. ثانیاً نمایش آمیزش جنسی با هدف آموزشی (مثل تصاویر گرافیکی وضعیت‌های آمیزش) یا در آثار هنری (مثل نقاشی‌های آوریل و کاماسوترا) پورنوگرافی یا حداقل پورنوگرافی ممنوع محسوب نمی‌شوند. البته در همین تعریف اروپایی-آمریکایی هم اختلاف نظر زیاد است و تا حالا کلی در ویکی کتک‌کاری و گیس‌کش شده که همگی کمابیش در جریان هستند. در بین تصاویر این مقاله به نظر من پرونده:S.e.x.u.a.l intercourse in bed.jpg مصداق پورنوگرافی است. چون ارزش دانشنامه‌ای و آموزشی خاصی ندارد. فقط خفت‌وخیز را نشان می‌دهد.--همان ‏۲۷ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۶:۱۷ (UTC)
بله، در اینگونه موارد جنگ و دعوا در ویکی ما زیاد شده. ولی‌ این را بگویم که نباید تصور کرد که در اروپا و آمریکا همه کاملا یکصدا هستند و برخی از ما شرقی‌های احمق بیخود یک سری بدیهیات را نمیپذیریم. حتی در موضوعاتی مثل آزادی بیان که توافق خیلی‌ گسترده تر از این موضوع «پورنوگرافی» هست، کاملا همه همصدا نیستند. السدیر مک‌اینتایر (فیلسوفی که مدتی نیز ریاست بخش شرقی انجمن فلسفی آمریکا را به‌عهده داشته) اعتقاد به وجود «حقوقی که انسان‌ها بخاطر انسان بودنشان دارند» را همانند اعتقاد به جادوگری و اسب شاخ دار می‌داند؛ طبیعت هنگام زلزله از خودش نمیپرسد که باید حقوق بشر را رعایت کنم، و این حقی که انسان‌ها خودشان از خودشان برای خودشان در خیال خودشان درمی‌آورند و تنها چیزی است که آرزو دارند وجود خارجی داشته باشد در حالی‌ که به عقیده این فیلسوف این به اصطلاح حقوق، اصالت ندارند. غرض من این است که اختلاف نظر در مورد «پورنوگرافی» طبیعی است.--دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۷ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۶:۴۹ (UTC)

خب من آن کدها را ران کردم.دو موضوع:تصویر داوینچی و آن تصویر رسیدن اسپرم به تخمک را چه کنیم؟دوم اینکه آیا لواط به عنوان آمیزش جنسی محسوب نمی‌شود؟اگر می‌شود لطفا در همه بخش‌ها مطالبی بیاورید.مثلا در من در مقاله‌ای در دانشمند خوانده‌ام که ختنه در آمیزش‌های جنسی از انتقال بیماری‌ها تا حد زیادی جلوگیری می‌کند اما در لواط کاملا بی‌تاثیر است.(البته منبع خوبی داشت)خودم هم مطالبی را خواهم افزود.در مورد تصاویر پورنوگرافی من منظورم همان چیزی است که جناب همان گفت.راستی در اورانوس(بخش اسطوره) مطالبی نوشته‌ام که بدرد این مقاله می‌خورد اگر خوب است اضافه کنید.:)امیرΣυζήτηση ‏۲۷ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۴:۵۹ (UTC)

برای خوب کردنش دست نگه‌دارید من کتاب‌های زیادی در این زمینه دارم و کتاب‌های زیادی نیز تا چند روز آینده به دستم می‌رسد(مخصوصا اگر بتوانم مامایی ویلیامز را پیدا کنم) اگر یک یا دو هفته صبر کنید من کلی مطلب اضافه خواهم کرد.دوستدار همه:)امیرΣυζήτηση ‏۲۷ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۶:۱۰ (UTC)

ممنون. لواط طبق تعریف ما و تعریف بریتانیکا، فعالیت جنسی‌ محسوب میشود و نه آمیزش جنسی (en:Human sexual activity را نیز ببینید که تقسیم بندی را انجام داد)‌. مختصرا و بصورت حاشیه‌ای راجع به لواط صحبت شده. اگر بخواهیم راجع به انوع فعالیت‌های جنسی‌ بنویسیم باید نام مقاله را تغییر داد.
فکر می‌کنم تصویر داوینیچی بماند بهتر باشد؛ بدلیل سرشناسی اش؛ هیچ عکس بهتر از این نداریم. آنقدر هم ناقص نیست. شاید سبک کاری ایشان اینگونه بوده :-) منظورتان را از آن تصویر رسیدن اسپرم به تخمک متوجه نشدم.
آن‌چه در اورانوس(بخش اسطوره) نوشتید قابل انتقال است. در مورد "آفرودیته الهه عشق" اشاراتی در مقاله وجود دارد.
از اینکه به مقاله مطلب اضافه می‌کنید ممنونم.--دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۸ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۳:۲۷ (UTC)
اشاره‌ای به افسانه اورانوس را به مقاله اضافه کردم.--دوستدار ویکی‌پدیا ‏۲۸ سپتامبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۵:۰۶ (UTC)
اگر در بخشهایی که پشت سر گذاشته ام مطلبی افزوده اید، خودتان استانداردش کنید و منتظر گیرهای من نباشید.Gire 3pich2005 ‏۲ اکتبر ۲۰۱۰، ساعت ۲۳:۳۲ (UTC)

اصلاحات ۳

از تاپیک فرهنگ ادیان به بعد:

 • من هنوز منتظرم در بخش مقدمه و در کنار نظر موافقان و مخالفان رابطه جنسی نظر قرآن یا اسلام را بیاورید. این نظر بسیار مهم است و حتما باید یک جمله در بخش مقدمه در مورد آن آورده شود.
✓ مطلبی اضافه کردم. راستش قرآن در مورد جزئیات مختلف این موضوع حرف‌هایی‌ زده که همه را نمیتوان در مقدمه آورد.--دوستدار ویکی‌پدیا ‏۱۲ اکتبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۶:۵۵ (UTC)
 • خط سوم (کیهانی) لازم است لینک شود.
✓ --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۸ اکتبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۲:۰۹ (UTC)
 • در جمله تمثیلی که عموماً برای این موضوع استفاده می‌شده، «حاصلخیزی یا باروری» بوده که در سطح انسان‌ها و یا در سطح کیهانی برگزیده می‌شده‌است. فعل برگزیده می‌شده‌است چه ربطی به نهاد جمله دارد؟ شاید باید از فعال نمایان میشده است یا نشان داده می شده است یا معرفی میشده است استفاده کرد؟
✓ --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۸ اکتبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۲:۰۹ (UTC)
 • می‌خورد.[۳] اینکه آیا قدیمی‌ترین --> می‌خورد.[۳] در اینکه آیا قدیمی‌ترین
✓ --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۸ اکتبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۲:۰۹ (UTC)
 • مکررا دیده می‌شود. بنابراین آمیزش جنسی --> مکرراً دیده می‌شود. بنابراین به آمیزش جنسی
✓ --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۸ اکتبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۲:۰۹ (UTC)
 • جمله این چهارچوب‌ها دیدگاه‌ها و ارزش‌های آن فرهنگ در مورد موضوعاتی مانند اهداف، عملکرد، ماهیت سکسوالیته را از طریق تأکید یا به حداقل رسانی جنبه‌های مختلف موضوع (مانند لذت، نزدیکی، تولید مثل، وظایف والدین، ساختارهای خانوادگی، اقتصادی و مراتب اجتماعی) بازتاب می‌دهند. مشکل تطابق زمان فعل و علائم نگارشی دارد.
✓ --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۸ اکتبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۲:۰۹ (UTC)
 • مرتبه پایینتر --> مرتبه پایینتری یا مرتبه‌ای پایینتر
✓ --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۸ اکتبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۲:۰۹ (UTC)
 • واگزار کرده صحیح است یا واگذار کرده؟ (شخصا مطمئن نیستم :) )
✓ --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۸ اکتبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۲:۰۹ (UTC)
 • کلمه بعقیده نا مانوس است. بهتر است جدا شود. کلمه بعدیش (محقق) نیز اضافی است.
✓ . یک مورد محقق را پاک کردم و بقیه را نگاه داشتم. --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۸ اکتبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۲:۰۹ (UTC)
 • کلمه مردسالارانه در جمله پانویس ۲۳ را لینک کنید.
✓ --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۸ اکتبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۲:۰۹ (UTC)
 • خود را در زاهدان، مرتاضان --> خود را در نزد زاهدان، [[مرتاض|مرتاضان]]
✓ --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۸ اکتبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۲:۰۹ (UTC)
 • شخصیت‌های الاهی یا شگفت انگیز --> شخصیت‌های االهی یا شگفت‌انگیز *** تأثیر الاهه آفرودیته --> تأثیر الهه آفرودیته *** «الاهه زمین» --> «الهه زمین»
✓ --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۸ اکتبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۲:۰۹ (UTC)
 • خط ۱۰ تاپیک اسطوره های جنسی، کلمه هورمون باید لینک باشد.
✓ --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۸ اکتبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۲:۰۹ (UTC)
 • در خط آخر پاراگراف دوم همان تاپیک، باید عبارت دنیای جدید را با کلمه دیگری جایگزین کنید. خواننده ممکن است فکر کند منظور شما اصطلاحی است که مهاجران اروپایی به قاره جدید الکشف آمریکا داده بودند.
✓ --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۸ اکتبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۲:۰۹ (UTC)
 • در برخی از فرهنگ‌ها، این واقعه افسانه‌ای در مراسمی مکرراً تکرار می‌شود اگر کفر نباشد باید گفت خیلی خفن است! بنویسید مطرح می‌شود. :)
✓ --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۸ اکتبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۲:۰۹ (UTC)
 • دومین عکس مقاله مرتاض را می توانید در تاپیک کیش بودایی استفاده کنید.(سمت راست نوشته ها)
Х من بدنبال منبعی برای این گشتم اما هیچی‌ نیافتم (آن مطلب از ویکی انگلیسی‌ ترجمه شده و در آنجا بدون منبع بوده). بجای آن مطالبی در مورد استفاده از داروی مخدر ماریجوانا یافتم که به مقاله افزودم.--دوستدار ویکی‌پدیا ‏۱۰ اکتبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۰:۰۸ (UTC)
 • من این جمله را متوجه نشدم:بگفته کنفوسیوس یک مرد نجیب باید از خودش شرم بکند که یک زمین به علت نبود مردان کافی اسراف شود. میشه کمی روشنم کنید؟
به گونه‌های مختلف میشود معنا کرد. یک معنی این است که یک انسان شریف باید ازدواج کند و بچه دار شود، چون اگر نکند زنانی باقی‌ خواهند ماند که بدون همسر خواهند بود.--دوستدار ویکی‌پدیا ‏۱۲ اکتبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۷:۰۷ (UTC)
 • به عنوان مثال لغاتی که --> به عنوان مثال در لغاتی که
✓ --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۸ اکتبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۲:۰۹ (UTC)
 • گردنه رحم عبارت درستی است یا باید بنویسیم گردن رحم؟
✓ --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۸ اکتبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۲:۰۹ (UTC)
 • قرن شانزده میلادی در خط آخر تاپیک تکنیک‌های کنترل جنسی لینک شود.
✓ --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۸ اکتبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۲:۰۹ (UTC)
 • اول باید نظر یهودیت بیاید، بعد مسیحیت و بعد اسلام.(تقدم و تاخر زمانی رعایت شود تا خواننده با سیر تکمیلی دستورهای الهی در مورد رابطه جنسی آشنا شود.)
✓ --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۸ اکتبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۲:۰۹ (UTC)
 • به گمانم یکبار مقاله دیدم که به کمک آن بتوانید عبارت عربستان قبل از اسلام را لینک کنید.
✓ --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۸ اکتبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۲:۰۹ (UTC)
 • اگر بتوانید در کادر خاکستری تاپیک اسلام متن عربی آیه را ذکر کنید و بعد ترجمه اش و توضیه ادامه آن، خیلی زیباتر و تاثیرگذارتر می شود.
✓ --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۸ اکتبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۲:۰۹ (UTC)
 • اصلاح شود به: در آن [[حوا]] از [[دنده]] [[آدم]] خلق می‌شود و سلسه مراتب مربوطه، اجتناب کرده
✓ --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۸ اکتبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۲:۰۹ (UTC)
 • اصلاح شود به: قرآن رسم قبل از پیدایش اسلام که به ارث بردن یا ازدواج با زنان پدر یک شخص بوده را ممنوع کرد.
✓ --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۸ اکتبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۲:۰۹ (UTC)
 • املای انگلیسی نام دوین استوارت را در کنار اولین مرتبه ذکر نامش درج کنید.
✓ --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۸ اکتبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۲:۰۹ (UTC)
 • چندهمسری لینک شود.
✓ --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۸ اکتبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۲:۰۹ (UTC)
 • به مسئله آمیزش جنسی با غیر مسلمان ناقص پرداخته شده. اطلاعات شخصی من بیشتر از این بود. می گویند اگر زن غیر مسلمان خدا را قبول داشت و اسلام را نه، می توان با آن صیغه بود و رابطه جنسی داشت. اما اگر زن پیرو یکی از ادیان الهی نبود،(همچون بوداییان یا برهمائیان) نمی توان حتی آن را صیفه کرد و رابطه جنسی داشت. این موضوع در مقاله درج نشده است.
✓ --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۸ اکتبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۲:۰۹ (UTC)
 • به نظرم می توانید ذکر کنید که آن دسته از مسیحیان که هنوز معتقدند دستورات کتاب مقدس در عصر کنونی پاسخگوی مسائل جنسی هست، کاتولیکها هستند. نظر خودتان چیست؟
موافق نیستم. در میان پروتستانت‌ها هم همه نوع آدم با همه نوع دیدگاه پیدا میشود. برخی از نومحافظه‌کاران آمریکا نگاه کاملا لغوی به متن مقدس دارند.--دوستدار ویکی‌پدیا ‏۸ اکتبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۲:۴۲ (UTC)
 • حقوق ازدواجی‌ای --> حقوقی ازدواجی
✓ --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۸ اکتبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۲:۰۹ (UTC)
 • عهد عتیق و شکل لینک شوند.
✓ --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۸ اکتبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۲:۰۹ (UTC)
 • کتاب معروف متصوفین یهودی --> کتاب‌های معروف متصوفین یهودی
✓ --دوستدار ویکی‌پدیا ‏۸ اکتبر ۲۰۱۰، ساعت ۱۲:۰۹ (UTC)

Gire 3pich2005 ‏۸ اکتبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۹:۵۰ (UTC)

همه موارد انجام شده اند.--دوستدار ویکی‌پدیا ‏۱۶ اکتبر ۲۰۱۰، ساعت ۰۹:۲۵ (UTC)