ویکی‌پدیا:گزیدن درگاه‌های برگزیده

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

درگاه‌های برگزیده در ویکی‌پدیا

Symbol star3 - candidate.svg

به طور کلی درگاه برگزیده، درگاهی است که از دید مشارکت‌کنندگان کیفیت بالایی داشته باشد و شایستهٔ عنوان «برگزیده» باشد. در این صفحه می‌توانید درگاهی را برای عنوان برگزیدگی نامزد کنید. پیش از آن صفحهٔ «ویکی‌پدیا:معیارهای درگاه برگزیده» را ببینید.

انتظار می‌رود که نامزد کنندگان به اعتراضات اجتماع رسیدگی کنند. . پس از این که مشکلات حل شد افراد به آن نظر مثبت دهند. این فرآیند توسط ناظران پروژه کنترل میشود، ولی هم اکنون ناظران گنب انتخاب نشده اند.

برای بررسی نظرخواهی‌های پیشین به بایگانی مراجعه کنید. نام کاربرانی که حداقل یک درگاه برگزیده دارند در اینجا قابل مشاهده است.

محتواهای برگزیده:

محتواهای درگاه برگزیده:

روش نامزدی

 1. نخست مطمئن شوید درگاه همهٔ معیارهای یک درگاه برگزیده را داشته باشد.
 • الگوی {{پیشنهاد برگزیدگی درگاه}} را در صفحهٔ بحث درگاه قرار دهید و سپس بر روی پیوند ذکرشده در آنجا، کلیک کنید و کد زیر را در آنجا وارد کنید (به جای نام درگاه، نام درگاه مربوطه را بنویسید):
===[[درگاه:نام درگاه]]===
* علت نامزدی و توضیحات دیگری که فکر می‌کنید لازم است ~~~~
 • اینجا کلیک کنید و کد زیر را در آنجا وارد کنید (به جای نام درگاه، نام درگاه مربوطه را بنویسید):
{{/درگاه:نام درگاه}}
 • خطاب به نامزدکننده: صفحهٔ نامزدی را حتماً به فهرست پی‌گیری‌های خود بیفزایید.


نظرخواهی‌های کنونی[ویرایش]

درگاه:جنگ‌های صلیبی[ویرایش]

موافق خسته نباشید. امین گپ💬 ‏۳ مهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۲۰:۳۷ (UTC)

 • تصاویر را از حالت بندانگشتی درآورید. تصاویر در درگاه‌ها معمولا بندانگشتی نیستند و بدون کادرند.امین گپ💬 ‏۳ مهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۲۱:۳۳ (UTC)

درگاه:پهلوی[ویرایش]

 • درود. درگاه را چندماه پیش ایجاد کردم چون جای خالی آن در میان دیگر درگاه‌های تاریخ ایران مشهود بود. درگاه‌های دیگر را بررسی و همچنین ویکی‌پدیا:معیارهای درگاه برگزیده مطالعه کردم، با کمی نوآوری و خلاقیت و چیدمان بخش‌ها سعی کردم درگاه نسبتاً کاملی باشد که تمامی موضوعات وابسته به موضوع را با دسته‌بندی صحیح دربرگیرد. وقفه‌ای نسبتا طولانی در مشارکتم پیش آمد و از چند روز پیش دوباره ادامه دادم.

درگاه را برای برگزیدگی نامزد کردم و منتظرم با نظر سایر دوستان خبره و دست‌اندرکار، کاستی‌ها را نیز رفع نمایم. پس از این درگاه نیز سراغ برگزیدگی درگاه:جنگ‌های صلیبی خواهم رفت. ارادتمند دوستان تاریخ‌دان و درگاه‌شناس. جوکــر/ ‏۲۵ آوریل ۲۰۱۹، ساعت ۱۶:۱۱ (UTC)

@IranJoker: طبق ویکی‌پدیا:معیارهای درگاه برگزیده هر درگاه برگزیده باید دست کم دارای سه مقاله خوب باشد. آیا در این موضوع سه مقاله خوب یا برگزیده داریم؟--سید (بحث) ‏۲۶ آوریل ۲۰۱۹، ساعت ۰۵:۱۸ (UTC)
@Sa.vakilian: بله، نوشتارهای محمدرضا پهلوی، آرامگاه فردوسی و موزه هنرهای معاصر تهران مقاله‌های خوب و برگزیده هستند که در درگاه افزودم، چندتای دیگر هم هستند که در بخش مربوطه پیوند دادم. جوکــر/ ‏۲۶ آوریل ۲۰۱۹، ساعت ۰۶:۱۸ (UTC)
من نمی دانم آرامگاه فردوسی چقدر ربط داره، اما خودم یک مقاله در گمخ دارم که فکر می کنم تا تابستان خوبیده شود. می توانیم قدر صبر کنیم.--سید (بحث) ‏۲۶ آوریل ۲۰۱۹، ساعت ۱۳:۲۴ (UTC)
نوشتار هزاره فردوسی که متعاقب آن بنای کنونی آرامگاه فردوسی افتتاح شد از آثار دوره پهلوی اول است، رضاشاه آنقدر به شخصیت فردوسی علاقه داشته‌است که خود شخصاً دستور ساخت آرامگاه را به سبک فعلی صادر می‌کند و پیگیر آن بوده‌است و در مراسم افتتاح آن حضور داشته و سخنرانی هم می‌کند. این نوشتارها با برگزاری جشنواره توس و ساخت میدان و مجسمه فردوسی تهران نشانگر این است که نام فردوسی با تاریخ پهلوی گره خورده‌است و در هیچ دوره تاریخی در ایران این‌قدر به فردوسی و شاهنامه بها داده نشده‌است. جوکــر/ ‏۲۶ آوریل ۲۰۱۹، ساعت ۱۶:۳۸ (UTC)
بیماری هلندی اقتصاد ایران از ۱۳۵۳ تا ۱۳۵۶ نیز بسیار خوب است و می توان از هم اکنون آن را در درگاه در بخش گوناگون آورد، خوبیده هم که شد فبها المراد. جوکــر/ ‏۲۶ آوریل ۲۰۱۹، ساعت ۱۶:۵۸ (UTC)

درگاه:آسیا[ویرایش]

 • نامزد کننده:امین (گپ) ‏۱۴ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۱:۴۵ (UTC)
 • به نظرم این درگاه همهٔ معیارهای برگزیدگی را دارد. امین (گپ) ‏۱۴ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۱:۴۵ (UTC)
سلام. خیلی تخصص ندارم. اما ظاهرا نباید مشکلی داشته باشد.--سید (بحث) ‏۱۵ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۳:۵۳ (UTC)
۱. بخش نوشتارهای برگزیده در حال حاضر فقط ۵ مقاله برگزیده داره این تعداد کافی نیست.
۲. در بخش سراسرنما حداقل یک سراسرنما از ایران یا افغانستان بزارید در حال حاضر بیشتر تصاویر مربوط به شرق آسیاست.
۳. مقاله خارگیل که در بخش نوشتارهای برگزیده قرار دادید ارتباط چندانی با این درگاه نداره.
۴. در بخش کشورها، نقشه رو وسط چین کنید.
۵ برای بخش گردشگری ۷ تصویر کم هست. چند تصویر از ایران و افغانستان بزارید.
۶. چرا بخش نوشتار برگزیده دوبار قرار داده شده. به نظرم دومی باید حذف بشه.
با وضع کنونی اصلا مناسب برگزیده شدن نیست.

--دوستدار ایران بزرگ ‏۱۵ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۵:۵۲ (UTC)

@Doostdar:
 1. خب به نظرتان باید چندتا باشد؟
 2. ✓ یک سراسرنما از ایران گذاشتم اما برای افغانستان نیافتم.
 3. میوهٔ خارگیل یک میوهٔ آسیایی است و در درگاه آسیا انگلیسی هم در بخش مقاله‌های برگزیده قرار گرفته.
 4. ✓ انجام شد.
 5. ✓ یک تصویر از ایران و یک تصویر از افغانستان گذاشتم.
 6. یک بخش نوشتار برگزیده‌ای را نشان‌می‌دهد و بخش دیگر فهرستی از نوشتارهای برگزیدهٔ وابسته به این درگاه را نشان می‌دهد. اگر نگاهی به درگاه‌های دیگر بیاندازید، متوجه می‌شوید بقیهٔ درگاه‌ها هم این را دارند.امین (گپ) ‏۱۵ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۷:۵۹ (UTC)
حداقل ۴۰ مقاله در بخش نوشتار برگزیده قرار بدید. آسیا چیزی نیست که مقاله دربارش کم باشه. بخش دوم نوشتار برگزیده مقالاتی هستند که چندان ارتباطی با آسیا نداره مثل غزوه بدر، پرچم ایران، رباعیات خیام، الخ. این بخش ضرورتی نداره بهتره حذف شه. نقشه آسیا رو وسط‌چین کنید. --دوستدار ایران بزرگ ‏۱۵ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۵:۰۱ (UTC)
@Doostdar: نقشه رو وسط‌چین کردم.۴۰ مقاله؟! اصلا شما معیارهای برگزیدگی را خوانده‌اید؟ پرچم ایران، رباعیات خیام و غزوه بدر همه در آسیا رخ داده یا جزوی از آسیاست. بخش نوشتارهای برگزیده برای همهٔ درگاه‌ها الزامی است. امین (گپ) ‏۱۵ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۰۹ (UTC)
اگر درست خاطرم باشد معیار مورد اجماع داشتم 3 مورد یا بیشتر مقاله خوب یا برگزیده است. البته غزوه بدر و رباعیات خیام ربطی ندارد. مقاله ای مثل تاریخ ژاپن مر تبط محسوب می شود. --سید (بحث) ‏۶ آوریل ۲۰۱۸، ساعت ۱۵:۱۹ (UTC)

@Sa.vakilian: پس غزوه بدر که در آسیا رخ داده، رباعیات خیام که نویسنده‌اش آسیایی است یا شخصیت‌های دینی جزو مقالات این درگاه حساب نمی‌شوند؟امین (گپ) ‏۸ آوریل ۲۰۱۸، ساعت ۱۱:۳۳ (UTC) UTC)

 • @Sa.vakilian: درود طبق گفته‌تان نوشتارهایی که فکر می‌کردم نامربوط است، از بخش نوشتارهای برگزیده حذف کردم. حالا نظرتان چیست؟امین گپ💬 ‏۳ مهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۲۱:۲۹ (UTC)
  @Aammiinn11: سلام. فقط یک مورد من به چشمم خورد: در درگاه:آسیا/درگاه‌ها و پروژه‌ها، درگاه‌هایی مثل درگاه ترکمنستان و این‌ها را می‌توانید تصویر پرچمشان را قرار دهید؟ احمدگفتگو ‏۲ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۰۹:۴۶ (UTC)
@Ahmad252: سلام. بله در اینجا می‌توان تصاویر درگاه‌ها را ویرایش کرد. امینگپ💬 ‏۲ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۱۰:۳۷ (UTC)

ویکی‌پدیا:درگاه: برگزیده (معیارها، برگزیدگی) | فهرست‌ها | واژه‌نامه‌ها | ویکی‌پروژه | راهنما | دستورالعمل | رده‌ها | پذیرش مقالات |