ویکی‌پدیا:گزیدن درگاه‌های برگزیده

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

درگاه‌های برگزیده در ویکی‌پدیا

Symbol star3 - candidate.svg

به طور کلی درگاه برگزیده، درگاهی است که از دید مشارکت‌کنندگان کیفیت بالایی داشته باشد و شایستهٔ عنوان «برگزیده» باشد. در این صفحه می‌توانید درگاهی را برای عنوان برگزیدگی نامزد کنید. پیش از آن صفحهٔ «ویکی‌پدیا:معیارهای درگاه برگزیده» را ببینید.

انتظار می‌رود که نامزد کنندگان به اعتراضات اجتماع رسیدگی کنند. . پس از این که مشکلات حل شد افراد به آن نظر مثبت دهند. این فرآیند توسط ناظران پروژه کنترل میشود، ولی هم اکنون ناظران گنب انتخاب نشده اند.

برای بررسی نظرخواهی‌های پیشین به بایگانی مراجعه کنید. نام کاربرانی که حداقل یک درگاه برگزیده دارند در اینجا قابل مشاهده است.

محتواهای برگزیده:

محتواهای درگاه برگزیده:

روش نامزدی

 1. نخست مطمئن شوید درگاه همهٔ معیارهای یک درگاه برگزیده را داشته باشد.
 • الگوی {{پیشنهاد برگزیدگی درگاه}} را در صفحهٔ بحث درگاه قرار دهید و سپس بر روی پیوند ذکرشده در آنجا، کلیک کنید و کد زیر را در آنجا وارد کنید (به جای نام درگاه، نام درگاه مربوطه را بنویسید):
===[[درگاه:نام درگاه]]===
* علت نامزدی و توضیحات دیگری که فکر می‌کنید لازم است ~~~~
 • اینجا کلیک کنید و کد زیر را در آنجا وارد کنید (به جای نام درگاه، نام درگاه مربوطه را بنویسید):
{{/درگاه:نام درگاه}}
 • خطاب به نامزدکننده: صفحهٔ نامزدی را حتماً به فهرست پی‌گیری‌های خود بیفزایید.


نظرخواهی‌های کنونی[ویرایش]

درگاه:ژاپن[ویرایش]

 • درگاه کامل و بی‌نقص و دارای معیارهای برگزیدگی می‌باشد. هم‌چنین این درگاه در ویکی‌پدیاهای انگلیسی، فرانسوی، عربی و آذربایجانی نیز برگزیده است‌ امین (گپ) ‏۱۵ آوریل ۲۰۱۸، ساعت ۱۱:۴۹ (UTC)
  • سلام و خسته نباشید.
   • نخستین چیزی که به چشمم خورد، برگزیده نبودن برخی از مواردی است که در بخش‌هایی با این عنوان آمده‌اند. مثلاً پرونده:Satellite image of Japan in May 2003.jpg برگزیده نیست، در حالی که تصاویر دیگری درباره ژاپن هست که برگزیده شده باشند (مثل این) در درگاه:ژاپن/زندگی‌نامهٔ برگزیده هم همین وضع حاکم است.
   • باکس‌های «ویکی‌پروژه‌ها» و «آن‌چه می‌توانید انجام دهید» باید یکی شوند. باکس «رده» هم مناسب درگاه‌های برگزیده نیست و بیشتر در زبانه موضوعات روی آن مانور می‌دهند. (البته برداشتن این اجباری نیست و پیشنهاد بنده است) از نقاط قوت درگاه ژاپن هم به نظرم دو زبانه جغرافی و موضوعاتش است که خوب کار شده.
   • باکس «اقتصاد» نمونه‌ی خوبی است که مشابه آن باکس‌هایی هم برای «فرهنگ»، «هنر»، «آشپزی»، «سینما» و غیره بسازید. هرچه اینگونه باکس‌ها بیشتر باشند، کیفیت درگاه هم افزون می‌شود و مفیدترست. به عنوان نمونه فوق‌العاده درگاه:ایران را بنگرید.
  • گرچه در خود ویکی‌پدیای انگلیسی دارند بساط درگاه‌ها را کم‌کم جمع می‌کنند، اما به نظرم درگاه‌های اساسی ماننده کشورها و نواحی، عقاید و ادیان، موضوعات اصلی و... مفیدند و در ویکی‌فا هم اجماعی بر کنسل کردن درگاه‌ها هنوز وجود ندارد. موفق باشید: --محک 📞 ‏۱۵ آوریل ۲۰۱۸، ساعت ۱۵:۵۶ (UTC)

درگاه:آسیا[ویرایش]

 • نامزد کننده:امین (گپ) ‏۱۴ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۱:۴۵ (UTC)
 • به نظرم این درگاه همهٔ معیارهای برگزیدگی را دارد. امین (گپ) ‏۱۴ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۱:۴۵ (UTC)
سلام. خیلی تخصص ندارم. اما ظاهرا نباید مشکلی داشته باشد.--سید (بحث) ‏۱۵ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۳:۵۳ (UTC)
۱. بخش نوشتارهای برگزیده در حال حاضر فقط ۵ مقاله برگزیده داره این تعداد کافی نیست.
۲. در بخش سراسرنما حداقل یک سراسرنما از ایران یا افغانستان بزارید در حال حاضر بیشتر تصاویر مربوط به شرق آسیاست.
۳. مقاله خارگیل که در بخش نوشتارهای برگزیده قرار دادید ارتباط چندانی با این درگاه نداره.
۴. در بخش کشورها، نقشه رو وسط چین کنید.
۵ برای بخش گردشگری ۷ تصویر کم هست. چند تصویر از ایران و افغانستان بزارید.
۶. چرا بخش نوشتار برگزیده دوبار قرار داده شده. به نظرم دومی باید حذف بشه.
با وضع کنونی اصلا مناسب برگزیده شدن نیست.

--دوستدار ایران بزرگ ‏۱۵ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۵:۵۲ (UTC)

@Doostdar:
 1. خب به نظرتان باید چندتا باشد؟
 2. ✓ یک سراسرنما از ایران گذاشتم اما برای افغانستان نیافتم.
 3. میوهٔ خارگیل یک میوهٔ آسیایی است و در درگاه آسیا انگلیسی هم در بخش مقاله‌های برگزیده قرار گرفته.
 4. ✓ انجام شد.
 5. ✓ یک تصویر از ایران و یک تصویر از افغانستان گذاشتم.
 6. یک بخش نوشتار برگزیده‌ای را نشان‌می‌دهد و بخش دیگر فهرستی از نوشتارهای برگزیدهٔ وابسته به این درگاه را نشان می‌دهد. اگر نگاهی به درگاه‌های دیگر بیاندازید، متوجه می‌شوید بقیهٔ درگاه‌ها هم این را دارند.امین (گپ) ‏۱۵ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۷:۵۹ (UTC)
حداقل ۴۰ مقاله در بخش نوشتار برگزیده قرار بدید. آسیا چیزی نیست که مقاله دربارش کم باشه. بخش دوم نوشتار برگزیده مقالاتی هستند که چندان ارتباطی با آسیا نداره مثل غزوه بدر، پرچم ایران، رباعیات خیام، الخ. این بخش ضرورتی نداره بهتره حذف شه. نقشه آسیا رو وسط‌چین کنید. --دوستدار ایران بزرگ ‏۱۵ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۵:۰۱ (UTC)
@Doostdar: نقشه رو وسط‌چین کردم.۴۰ مقاله؟! اصلا شما معیارهای برگزیدگی را خوانده‌اید؟ پرچم ایران، رباعیات خیام و غزوه بدر همه در آسیا رخ داده یا جزوی از آسیاست. بخش نوشتارهای برگزیده برای همهٔ درگاه‌ها الزامی است. امین (گپ) ‏۱۵ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۰۹ (UTC)
اگر درست خاطرم باشد معیار مورد اجماع داشتم 3 مورد یا بیشتر مقاله خوب یا برگزیده است. البته غزوه بدر و رباعیات خیام ربطی ندارد. مقاله ای مثل تاریخ ژاپن مر تبط محسوب می شود. --سید (بحث) ‏۶ آوریل ۲۰۱۸، ساعت ۱۵:۱۹ (UTC)

@Sa.vakilian:پس غزوه بدر که در آسیا رخ داده، رباعیات خیام که نویسنده‌اش آسیایی است یا شخصیت‌های دینی جزو مقالات این درگاه حساب نمی‌شوند؟امین (گپ) ‏۸ آوریل ۲۰۱۸، ساعت ۱۱:۳۳ (UTC)

ویکی‌پدیا:درگاه برگزیده (معیارها, برگزیدگی) | فهرست‌ها | واژه نامه‌ها  | ویکی‌پروژه | راهنمای | دستورالعمل | رده‌ها  | پذیرش مقالات |