ویکی‌پدیا:ویکی‌پروژه دسته‌بندی مقاله‌های خرد/جایگزینی رباتی الگوی خرد

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

این برگه برای گرفتن اطلاعات لازم برای عوض کردن یا افزودن گونه‌ای از الگوی خُرد به گروه ویژه‌ای از نوشتارها در نظر گرفته شده‌است.

ویژگی‌های که نوشتارها باید داشته باشند[ویرایش]

نوشتارهایی را که برای جایگزینی رباتی رده مطرح می‌کنید باید یکی از ویژگی‌های زیر را داشته‌باشند:

  • همگی در یک رده ویژه باشند. (شما می‌توانید نوشتارهایی را که تنها در یک ردهٔ ویژه قرار دارند یا در یک رده و همه زیررده‌های آن قرار دارند برای این کار معرفی کنید.)
  • از یک فهرست یا مقاله به همه آن‌ها پیوند داده‌شده باشد.
  • خودتان فهرستی از آن نوشته‌ها تهیه کرده‌باشید.(که در این صورت مسئولیت تغییرات مربوط به خودتان خواهدبود.)

روش مشخص کردن چگونگی جایگزینی[ویرایش]

شما باید مشخص کنید که می‌خواهید چه الگوی خردی به جای هر الگوی خرد موجود به آن نوشتارها افزوده شود. مثلاً اگر بخواهیم همه نوشتارهای رده:شهرهای مراکش را که الگوی خردی در آن‌ها هست را در با گونهٔ خُردِ {{مراکش-خرد}} پوشش دهیم باید باید جایگزینی‌های زیر با وضعیت فعلی انجام شود.

  1. ناقص->مراکش-خرد
  2. خرد->مراکش-خرد
  3. جغرافیا-ناقص->مراکش-خرد
  4. جغرافیا-خرد->مراکش-خرد

قرار دادن مقاله‌های جغرافیای خرد کنونی در الگوی خرد مربوط به کشور و استان[ویرایش]

بنا بر گفته‌های بالا برای رده‌های مربوط به کشورهای گوناگون می‌توان انتقال نوشتار به گونهٔ خردِ بهتر را با بهره‌گیری از فهرستی که هر ردیف آن نمایانگر رده‌ای است که باید تغییرات در آن صورت گیرد، انجام داد. اگر # را جداکنندهٔ ستون‌های گوناگون در نظر بگیریم، فهرست را می‌توان به صورت زیر در نظر گرفت.

نام رده#نمایانگر نیاز برای انجام جایگزینی در همه زیر رده‌ها#نمایانگر یکم انتقال رده خرد به رده بهتر#نمایانگر دوم انتقال رده خرد به رده بهتر#نمایانگر سوم...