ویکی‌پدیا:نظرخواهی/تغییر محدودیت‌های ویرایشی/سیستم جدید ایجاد مقاله

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.
;از وپ:ایجاد مقاله استفاده شود. ابراهیم ‏۱۲ مارس ۲۰۱۱، ساعت ۱۴:۴۳ (UTC)

در این سیستم هرگاه کاربری که به سطح autoconfirmed یا editor نرسیده بود هنگام ایجاد مقاله (یعنی لینک ویرایش را بر صفحه ناموجود زد) به طور خودکار به وپ:ایجاد مقاله ریدایرکت شود(برای جلوگیری از خرابکاری تب ویرایش هم برای تازه‌واردان برداشیم) و پس از طی کردن مراحلی و فهمیدن توضیحاتی درباره اینکه کپی نکنید و مقاله خودتان را بسازید از طریق یک حقه فنی اجازه ایجاد مقاله را به وی می‌دهیم با این کار می‌توان اجازه ایجاد مقاله را هم برای کاربران ثبت‌نام نکرده آزاد کرد(ایجاد از طریق ایجادگر به این شکل در هیچ ویکی انجام نشده ولی آزادسازی ایجاد آی‌پی‌ها تا آنجا که دیده‌ام در ویکی‌های عربی و فرانسه انجام شده‌است).

موافقان

 • موافق--تیرداد بحث ‏۳ فوریه ۲۰۱۱، ساعت ۱۵:۵۵ (UTC)
 • موافق-- جالب بود -- پویان (بحث) ‏۳ فوریه ۲۰۱۱، ساعت ۱۶:۰۱ (UTC)
 • موافق--Pesare amol (بحث) ‏۳ فوریه ۲۰۱۱، ساعت ۱۶:۲۰ (UTC)
 • موافقZ [ب] ‏۳ فوریه ۲۰۱۱، ساعت ۱۶:۲۶ (UTC)
 • موافق Mjbmr بحث ‏۳ فوریه ۲۰۱۱، ساعت ۱۶:۳۰ (UTC)
 • موافق --همان (بحث) ‏۳ فوریه ۲۰۱۱، ساعت ۱۶:۴۴ (UTC)
 • موافق -- Phobia ☺☻ ‏۳ فوریه ۲۰۱۱، ساعت ۱۶:۵۴ (UTC)
 • موافق --Kasir بحث ‏۳ فوریه ۲۰۱۱، ساعت ۱۷:۲۱ (UTC)
 • موافق Faramarz IV of Wikipediaگفتمان ‏۳ فوریه ۲۰۱۱، ساعت ۱۸:۲۶ (UTC)
 • موافق--جویباری بحث ‏۳ فوریه ۲۰۱۱، ساعت ۱۹:۱۷ (UTC)
 • موافق تسهيل هرچه بيشتر فعاليت و كارآمدتر كردن سيستم در هر جايي و هر موردي كه باشد استقبال مي‌شود.--SalmanParsi (بحث) ‏۳ فوریه ۲۰۱۱، ساعت ۲۳:۵۶ (UTC)
 • موافق به نظرم این پیشنهاد باعث بهبود کیفیت نوشتارها خواهد شد.مهدی ۱۵ بهمن ۱۳۸۹ برابر با ‏۴ فوریه ۲۰۱۱، ساعت ۰۵:۲۲ (UTC)
 • موافق --義満 و 彼の会話 ‏۷ فوریه ۲۰۱۱، ساعت ۱۱:۳۱ (UTC)
 • موافق سندباد (بحث) ‏۷ فوریه ۲۰۱۱، ساعت ۲۲:۱۱ (UTC)
 • موافق به این شرط که اول ویکی‌پدیا:ایجاد مقاله کامل شود، به این سیستم به کار گرفته شود ▬ حجت/بحث ‏۸ فوریهٔ ۲۰۱۱، ساعت ۱۴:۳۱ (UTC)
 • موافق --Wayiran (ب) ‏۸ مارس ۲۰۱۱، ساعت ۲۰:۰۲ (UTC)
 • موافق موافقم اما با توجه به نکاتی که دوستان گفتند به نظرم ویکی‌پدیا:ایجاد مقاله مفید و مختصر شود بهتر است--M . Σ ß Ŗ Ã Ħ į M į بحث ‏۱۱ مارس ۲۰۱۱، ساعت ۰۸:۱۳ (UTC)

مخالفان

 • مخالف--به نظر من فایده‌ای برای منظور اصلی (که کاهش مقالات کپی شده یا بد نوشته شده یا ناهنجار است) ندارد. روش ویرایش در انتظار به نظرم برای مقالات جدید خیلی بهتر از این روش جواب می‌دهد. (فقط برای مقالات جدید).Nathanieltalk ‏۳ فوریه ۲۰۱۱، ساعت ۲۰:۳۷ (UTC)
 • مخالف چون هم ویکی‌پدیا:ایجاد مقاله خیلی ناقص است، هم ضررش (freak out کردن ملت به خاطر این که قبل از ایجاد مقاله باید کلی مطلب بخوانند) ممکن است از نفعش (این که مقاله‌ها را درست‌تر از قبل ایجاد کنند) بیشتر باشد. نظرم را به موافق تغییر می‌دهم چون سیستم در حال پیشرفت است ▬ حجت/بحث ‏۷ فوریه ۲۰۱۱، ساعت ۱۶:۱۵ (UTC)
 • مخالف در حال حاضر ویکی‌پدیا به اندازه کافی ناپسند و زمخت است حال آنکه کاربری را بخواهیم غیر مستقیم و به زور با قوانین آن آشنا کنیم مصداق از هفت خان رستم گذشتن می‌شود. کاربر هم که آن ۶ خان را ببیند راهش را می‌کشد میرود! من فکر می‌کنم هرکسی حوصله خواندن قوانین را ندارد٬ خودم چندمقاله را دیدم تا یاد گرفتم چطور مقاله نویسی کنم بعد بعضی سیاست‌های مهم را خواندم. از این گذشته فکر می‌کنم ویکی نویس شدن باید حاصل تجربه باشد چون بسیاری از سیاست‌ها ناقص نوشته شده‌اند یا نشده‌اند یا زبان قابل فهمی ندارند و در جریان مقاله نویسی است که معنا دار می‌شوند.--Mahanrahi (بحث) ‏۱۲ مارس ۲۰۱۱، ساعت ۰۴:۴۰ (UTC)

نظرات

با اینکه خود من کد مربوط به این تغییر را نوشته‌ام (و در حال حاضر آن را غیرفعال کرده‌ام) اما هنوز صفحه‌ای که به آن تغییر مسیر می‌شود یعنی وپ:ایجاد مقاله، را نمی‌پسندم. تعداد مراحل آن زیاد است و کاربر تازه وارد به احتمال زیاد از پیمودن آن منصرف می‌شود. یا تعداد مراحل آن کم شود یا فقط یک یا چند بار آن را برای کاربر نشان دهیم. توجه کنید که نمونهٔ ویکی‌پدیای انگلیسی اجباری را برای پیمودن این مراحل توسط کاربران قرار نداده پس نباید آن چیزی که داریم مشابه آن‌ها باشد.– ابراهیم ‏۳ فوریه ۲۰۱۱، ساعت ۱۷:۰۰ (UTC)

من تغییراتی که فکر می‌کردم بهتر است نسبت به انگلیسی داشته باشد را انجام دادم ولی به نظرتان بهتر است کوتاهتر شود،بکنید:)امیرΣυζήτηση ‏۳ فوریه ۲۰۱۱، ساعت ۱۷:۰۵ (UTC)
در نسخه اولیه این صفحه چند رای موافق هست٬ چطور چنین چیزی رخ‌داده؟‌ م‍ردتن‍‍ه‍ا ‏۳ فوریه ۲۰۱۱، ساعت ۲۲:۱۹ (UTC)
از صفحه اصلی نظرخواهی منتقل شده‌اند. در تاریخچه آن صفحه موجود است.:)امیرΣυζήτηση ‏۳ فوریه ۲۰۱۱، ساعت ۲۲:۲۰ (UTC)
بله به کمک یکی از دوستان الان دیدم اما بهتر بود که خلاصه ویرایش ایجاد پیوند به صفحه داده‌می‌شد. ممنون بابت پاسخ‌گویی م‍ردتن‍‍ه‍ا ‏۳ فوریه ۲۰۱۱، ساعت ۲۲:۲۳ (UTC)
من یک سوال دارم در صورت تصویب شماا میخواهید به کاربران ثبت نام نکرده اجازه ایجاد مقاله بدید یا خیر؟♁گپBlue♂ ♀Earth ‏۳ فوریه ۲۰۱۱، ساعت ۲۲:۳۵ (UTC)
در صورتی که در رای‌گیری مشابه کاربران بر این نظر باشند که باز نشود.نه! ولی من بیشتر از همه پیشنهاد کردم همه این رای‌گیری‌ها را به حالت تعلیق دربیاوریم و یک هفته این سیستم را آزمایشی بگذاریم و برای آی‌پی‌ها باز کنیم سپس آمارها را مقایسه کنیم و بعد رای دهیم. نظر دوستان چیست؟:)امیرΣυζήτηση ‏۳ فوریه ۲۰۱۱، ساعت ۲۲:۴۷ (UTC)
با امیر موافقم. آزمایش برای مدت محدود مشکلی ایجاد نمی‌کند. فقط آموزش‌های کافی را نیز در اختیار کاربران و بازدیدکننگان قرار بدید.--پویان (بحث) ‏۳ فوریه ۲۰۱۱، ساعت ۲۲:۵۹ (UTC)
این همه انرژی همایونی مصرف کردیم که رای موافق مخالف بدیم :دی من هم با امتحان ازمایشی موافقم‏۳ فوریه ۲۰۱۱، ساعت ۲۳:۰۲ (UTC)♁گپBlue♂ ♀Earth
امیر جان، به نظر من باید یک مرحله باشد و تا می‌توان آن را خلاصه و فشرده کرد.– ابراهیم ‏۶ فوریه ۲۰۱۱، ساعت ۱۱:۵۶ (UTC)