ویکی‌پدیا:رهنمود تقاضای تجدید نظر

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

این راهنمای نوشتن یک تقاضای تجدید نظر متقاعد کننده‌است.

مدیران ویکی‌پدیا ممکن است برای جلوگیری از آسیب به ویکی‌پدیا قابلیت ویرایش کاربری را مسدود کنند. این قطع دسترسی برداشته خواهد شد اگر وجود آن برای جلوگیری از تخریب یا اخلال لازم نباشد (یا از این پس لازم نباشد).

وظیفه شما، به عنوان یک ویرایشگر مسدود شده، باید مدیران را قانع کنید که:

  • این قطع دسترسی در حقیقت برای جلوگیری از تخریب یا اخلال در ویکی‌پدیا لازم نیست (به عبارت دیگر این قطع دسترسی ناقض سیاستهای ویکی‌پدیا است)، یا:
  • به این قطع دسترسی دیگر نیازی نیست زیرا شما دلیل قطع دسترسی را کرده و شما دیگر آن را تکرار نمی‌کنی، و بجای آن ویرایش‌های مفید خواهی داشت.

نوشتن یک تقاضای تجدید نظر متقاعد کننده‌ به دلایل دیگری نیز مهم است:

  • اگر درخواست شما به ما نتواند کمک کند که بفهیمیم آیا قطع دسترسی صحیح بوده یا نه، مدیر بررسی کننده ممکن است درخواست شما را بدون دقیق شدن در جزئیات رد کند.
  • در شرایط پیچیده، مدیر بررسی کننده ممکن است نخواهد مدتی طولانی را صرف خواندن صفحه بحث و تمام مشارکتهای شما کند. وی ممکن است تنها مسائلی که شما را در درخواست خود مطرح کرده‌اید را بررسی کند. ادله و اظهارات شما در در جاهای دیگر ممکن است خوانده نشود.
  • اگر شما مکررا درخواست تجدید نظر نامعتبر و یا توهین بدهید، دسترسی شما برای ویرایش صفحه بحثتان از شما گرفته خواهد شد. این به معنی این است که قطع دسترسی شما ممکن است هرگز برداشته نشود.