ویکی‌پدیا:درخواست راهنمایی

پرش به: ناوبری، جستجو

دربارهٔ این تالار

ویرایش توضیحات
به ویکی‌پدیا:درخواست راهنمایی خوش‌آمدید!
  • این صفحه، تنها برای سؤالات پیرامون چگونگی استفاده از ویکی‌پدیاست.
  • اگر سؤالتان فنّی نیست و دربارهٔ موضوع‌های علمی‌است، آن را در پرسش‌های متفرقه بپرسید یا از جعبهٔ جستجوی زیر استفاده کنید.
  • برای امنیت خودتان، لطفاً جزئیات تماس و ایمیل‌تان را در اینجا ننویسید. پاسخ‌هایتان تنها در این صفحه نوشته می‌شوند؛ ما از فرستادن پاسخ به ایمیل شما معذوریم.
جستجو یا مطالعهٔ پرسش‌های رایج:
جستجو در بایگانی‌های درخواست راهنمایی:
رد کردن تا پایان · بحث‌های بایگانی‌شده · راهنمای پاسخ‌دادن
بایگانی‌ها:۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۶، ۷، ۸، ۹، ۱۰، ۱۱، ۱۲، ۱۳، ۱۴، ۱۵، ۱۶، ۱۷، ۱۸، ۱۹، ۲۰، ۲۱، ۲۲، ۲۳، ۲۴، ۲۵، ۲۶، ۲۷، ۲۸، ۲۹، ۳۰، ۳۱، ۳۲، ۳۳، ۳۴، ۳۵، ۳۶، ۳۷، ۳۸، ۳۹، ۴۰


گفتگوهای پشین در تاریخ ۲۰۱۶-۰۳-۱۱ در ویکی‌پدیا:درخواست راهنمایی/بایگانی 1 بایگانی شده‌اند.

با کلیک روی «افزودن مبحث»، شرایط استفاده ما را می‌پذیرید و به طور غیر قابل برگشتی با انتشار متن‌تان تحت CC BY-SA 3.0 License و GFDL موافقت می‌کنید
213.207.241.238 (بحثمشارکت‌ها)

درود ،

من hma969@ یکی از کاربران ویکی پدیا هستم .

پرسش 1 . هنگامی که به میزان 1000 ویرایش در ویکی پدیا رسیدم در بخش آخرین تغییرات که مراجعه کردم . دسترسی واگردانی را دریافت کردم اما با وجود اینکه از این دسترسی استفاده نکردم ناخودآگاه با از دست دادن این دسترسی مواجه شدم . چرا؟

پرسش 2 . من مجبور شدم از اکانتم خارج شوم تا بتوانم از بخش درخواست راهنمایی استفاده کنم . زمانی که با اکانتم وصل هستم این امکان برای من وجود ندارد و متاسفانه صفحه در حالت Processing قرار میگیرد و نمایشگر ماوس بر روی صفحه در حال چرخیدن است و ثابت نمی شود .

Sharaky (بحثمشارکت‌ها)

درود، دسترسی واگردان هیچ وقت به این حساب داده نشده است. سیاهه اختیارات کاربریتان را ببینید.

https://fa.wikipedia.org/w/index.php?title=ویژه%3Aسیاهه‌ها&type=rights&user=&page=Hma969&year=&month=-1&tagfilter=&hide_thanks_log=1&hide_patrol_log=1&hide_tag_log=1&hide_review_log=1

در مورد مشکل دومتان نمی‌دانم مشکل چیست در وپ:فنی بپرسید.

213.207.241.238 (بحثمشارکت‌ها)

@sharaky عزیر درود

من با این عبارت در بخش تغییرات اخیر مواجه شدم واگردانی (فحن) برای درک مفهوم فحن مجبور به بررسی این عبارت شدم که بفهمم مفهوم فحن چیست که پس از جستجو فهمیدم فحن مطابق با فرض حسن نیت است . حقیقتن با سیاهه اختیارات کاربری آشنا هستم اما نسبت به موضوعی که مطرح کردم چطور مرا قانع می کنید ؟

سپاسگزار

Sharaky (بحثمشارکت‌ها)

احتمالا کاربری ویرایش شما را با وپ:توینکل واگردانی کرده‌است (هنگامی که با توینکل واگردانی شود؛ عبارت واگردانی با فحن را در خلاصه ویرایش می‌نویسد.) و اعلانش برای شما آمده است.

213.207.241.238 (بحثمشارکت‌ها)

@Sharaky عزیز درود

متاسفانه از پاسخ شما قانع نشدم چون برای من موضوعی که شما مطرح کردید اتفاق نیافتاده است . چون من تغییری ایجاد نکرده بودم که بخواهد واگردانی شود. شرح رویداد به این صورت است : من این عبارت را زمانی مشاهده می کردم که به تغییرات اخیر مراجعه می کردم . سپس به بخش ای پی ها می رفتم برای اینکه آخرین ویرایش های انجام شده توسط کاربران ناشناس را ببینم و در صورتی که نیاز به خنثی سازی بود از عملیات خنثی سازی استفاده کنم .همان موقع در کنار کلمه خنثی عبارت واگردانی را نیز مشاهده کردم.اما نیاز داشتم نسبت به این عبارت اطلاعات کافی را بدست آورم و بعدن از آن استفاده کنم . مشکل من الان داشتن یا نداشتن این دسترسی نیست ؟ پرسش من این هست که چطور ممکن هست که کاربر شامل این دسترسی بشود اما ناخودآگاه چنین موردی را از دست بدهد ؟ چیزی که در ذهن من متبادر می شود این است که آیا این ممکن است که خطایی از من سرزده باشد که با چنین موردی روبرو شده باشم .

سپاسگزار

Sharaky (بحثمشارکت‌ها)

متاسفانه همانطور که پیشتر عرض کردم هیچ وقت این دسترسی را نگرفتید که بخواهند از شما بگیرند. متوجه شدم احتمالا شما توینکل را فعال کرده‌اید. اگر دسترسی واگردان را نداشته باشید با توینکل هم می‌توانید واگردانی کنید. و احتمالا تنظیمی را در ترجیحات خود فعال کرده که با توینکل تداخل دارد و آن را برایتان غیرفعال کرده‌است.

اگر اینطور است ترجیحات خود را به حالت پیشفرض برگردانید و توینکل را دوباره فعال کنید.

213.207.241.238 (بحثمشارکت‌ها)

@Sharaky عزیز ممنونم از پاسخ شما . و از اینکه زمان گذاشتید . از این پاسخ شما قانع شدم . بله من تنظیمات خود را تغییر دادم . اما نمی دانستم که ممکن است با تنظیم دیگری در تداخل باشد.

سپاسگزار

Hma969 (بحثمشارکت‌ها)

@Sharaky عزیز من تنظیمات خود را به حالت (برگرداندن تمام تنظیمات پیش‌فرض (در تمامی قسمت‌ها) ) پیش فرض برگرداندم و الان موفق شدم که با اکانت خودم پاسخ شما را بدهم و دیگر صفحه درخواست راهنمایی در حالت معلق یا پندینگ قرار ندارد.

آیا ویکی پدیا صفحه برای اطلاع رسانی در خصوص این موارد دارد ؟ 1.تداخل ابزارها با یکدیگر 2. و اینکه در صورت فعال نمودن یکی از ابزارها امکان ایجاد آغاز مبحث جدید در بخش درخواست راهنمایی وجود نخواهد داشت .

Huji (بحثمشارکت‌ها)

یک دلیلش می‌تواند این باشد که به سامانه وارد نشده‌اید. وقتی به صورت گمنام (آی‌پی) به ویکی مراجعه کنید توینکل نخواهید داشت.

پاسخ به «حذف دسترسی واگردانی - عدم استفاده از بخش راهنما»
Nazari.bio (بحثمشارکت‌ها)

با سلام من صفحه ای با عنوان ساب کلونینگ (sub cloning) ایجاد کردم که به دلیل تکراری بودن حذف شد در حالی که این واژه در ویکی فارسی وجود ندارد! لطفا بگویید مشکل از کجاست

با سپاس فراوان

پاسخ به «حذف صفحه»
Ibehtar (بحثمشارکت‌ها)

با سلام من هر وقت که ویرایشی انجام ویدم بعد از چند دقیقه پیام تعارض ویرایشی رو بهم نشون میده و ویرایشی که من انجام دادم حذف میشه!!! مشکل از کجاست؟

پاسخ به «حذف ویرایش»
Mahdijiba (بحثمشارکت‌ها)

با درود؛ خواستم تا الگو:علم را به دلیل آن که کپی مقاله علم می‌باشد (و فضای نام اشتباه) برچسب حذف سریع بزنم اما پالایه‌ای دستور «noinclude» را لازم دانست. لطفا بگویید این دستور چیست؟ و البته این الگو را نیز حذف کنید با سپاس

پاسخ به «حذف الگو»
Rostamia783 (بحثمشارکت‌ها)

سلام وخسته نباشید

برخی مطالب در ویکی پدیا هست که منابع غیر واقعی براشون ذکر شده و یا بعضا مطلبی اشتباه و بدون منبع براش ذکر شده

چطور میتوانم به مدیران برای اون مطالب اطلاع بدم که اصلاح کنن؟

چون خدوم ویرایش کردم ولی بعد از یک روزدیدم ویرایش بنده که با درج منبع بود پاک شده!! وچطور میتوانم درباره مطالب به مدیران اطلاع بدیم

باتشکر

پاسخ به «چگونگی اطلاع رسانی برای پاک کردن منابع غیر مستند»
Majidhenry (بحثمشارکت‌ها)

سلام و خسته نباشید

کتاب های قدیمی شابک ندارند و برای منابع ویکی شابک کتاب یکی از الزامات می باشد. می شود در این مورد راهنمایی کنید که چگونه اطلاعات کتب قدیمی را برای منبع درج کنیم؟

ممنون

Gharouni (بحثمشارکت‌ها)

درود. درج شابک اجباری نیست.

Majidhenry (بحثمشارکت‌ها)

ممنون بابت جوابتون

پس یعنی من مشخصات کتاب رو بنویسم و قسمت شابک رو خالی بذارم درسته؟

Gharouni (بحثمشارکت‌ها)

بله. مواردی که لازمه ستاره داره و وقتی میخواهید ذخیره کنید هشدار میده.

پاسخ به «سوال در مورد منبع»
Binazir1987 (بحثمشارکت‌ها)

با سلام

اینجانب مسئول مدیریت صفحات مجازی یکی از کارگردانان ایرانی هستم. آقای علی زارع قنات نوی، کارگردان شیرازی است که از من خواسته اند برایشان صفحۀ فارسی و انگلیسی ویکیپدیا بسازم. اما هر بار برای صفحۀ فارسی تلاش کردم، پیغام آمد که صفحه قبلا حذف شده است. گویا دلیل حذف هم، نداشتن منبع بوده ولی اینکه چه کسی و چرا صفحه را ساخته، ما نمیدانیم. حالا که اجازۀ ساخت صفحه نداریم باید چیکار کنیم؟ چطور باید صفحات انگلیسی و فارسی بسازیم؟ پیشاپیش ممنون از کمک شما.

بی نظیر خواجه پور

پاسخ به «مشکلات ساخت صفحه»

مقاله شامل سیاست حذف شده ویرایش شده و منابع متعدد اضافه شده

3
Mamane amirhosein (بحثمشارکت‌ها)

@Gharouni

با سلام

مقاله بنده با عنوان سعید پورمحمودی شامل سیاست حذف شده است هم اکنون ویرایش شده و در صفحه تمرین منابع متعددی اضافه شده است درخواست بررسی برای جلوگیری از حذف را دارم.

با تشکر

Gharouni (بحثمشارکت‌ها)

درود. شما چرا فقط اینجا نظر میدهید. مقالهتان بالایش یک لینک دارد جهت نظرخواهی همچنین صفحه بحث دارد. حرفتان در دفاع از مقالهتان را آنجا بزنید. اینجا را گروه معدودی میبینند جهت راهنمائی. راهنمایی لازم در صفحه بحث تان دادم لطفا مرور کنید.

Mamane amirhosein (بحثمشارکت‌ها)

بسیار تشکر

در صفحه بحث درج شد ممنون ا راهنماییتون

پاسخ به «مقاله شامل سیاست حذف شده ویرایش شده و منابع متعدد اضافه شده»
Mamane amirhosein (بحثمشارکت‌ها)

با سلام مقاله بنده با عنوان سعیدپورمحمودی دچار سیاست حذف شده ویرایش انجام شده اما نمیدانم مدیر درخواست کننده حذف چه شخصی است و چگونه با ایشان ارتباط برقرار کنم

پاسخ به «اطلاع از مدیر خواستار حذف مقاله»

درخواست حذف اخطار حذف زمان دار مقاله از کاربر تایید شده

1
Mamane amirhosein (بحثمشارکت‌ها)

با سلام

بنده با توجه به راهنمایی و اخطار ویکی در خصوص حذف زمان دار مقاله منابع جدید به مقاله اضافه کردم و اکنون درخواست حذف اخطار حذف زمان دار مقاله از کاربر تایید شده، لیتس از کاربران تایید شده را مشاهده کردم اما نحوه درخواست و مکالمه با این افراد را نمیدانم.

ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید

با تشکر

پاسخ به «درخواست حذف اخطار حذف زمان دار مقاله از کاربر تایید شده»