ویکی‌پدیا:درخواست بازرسی کاربر/IranianNationalist

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

IranianNationalist

IranianNationalist (بحث+ • مشارکت‌ها: محلی / حذف‌شده / حساب سراسری • سیاهه‌ها: بسته‌شدن‌ها / پالایه / سایر • بستن: عادی / زاپاسآمار پیشرفته • بازرسی: انجام / سیاهه)برای ایجاد درخواست جدید در حوزهٔ همین پرونده، اینجا کلیک کنید.


Symbol comment vote.svg – این پروندهٔ بازرسی بسته شده و به‌زودی توسط یک منشی بازرسی یا بازرس کاربر بایگانی خواهد شد.


۱۱ ژوئن ۲۰۲۱[ویرایش]

شواهد زاپاس بودن:

  1. لحن نوشتار دو کاربر کاملاً منطبق هم است. به عنوان مثال این ویرایش کاربر:Farhangirani (یکی از زاپاس‌های IranianNationalist) را ببینید. پاسخ‌های طولانی و موردی و لحن مکتب‌خانه‌ای کاملاً مشابه است.
  2. موضوعات هر دو کاربر محدود و یکسان هستند. هر دو کاربر علاقهٔ عجیبی به استفاده از منابع ضداسلام قدیمی و نامعتبر مانند مسعود انصاری دارند.
  3. بررسی ویرایش‌های نخستین کاربر نشان می‌دهد که ایشان با ابزارهای ویکی‌پدیا و منبع‌دهی صحیح آشنا بوده‌اند. در ابتدای ویرایش‌ها، ایشان با استفاده از ویرایش‌های یک کاراکتری، استفاده از اشتباه‌یاب، ابرابزار، و هات‌کت تعداد ویرایش‌های خود را بالا برده‌اند.

شواهد نقض سیاست: کاربر:IranianNationalist برای همیشه قطع‌دسترسی شده‌است. موارد متعددی از نقض وپ:معتبر (به ویژه وپ:اولیه) به همان روش IranianNationalist و آغاز جنگ‌ویرایشی در صفحهٔ کاربری ایشان گزارش شده‌است؛ البته ایشان تذکرها را حذف می‌کنند. تذکراتی هم در مورد وپ:جعل به ایشان شده‌است. مشابه IranianNationalist، ایشان از صفحهٔ کاربری برای حمله به بقیهٔ کاربران استفاده می‌کردند، که البته با تذکر مدیر حذف شد. توجه بازرسان را به دو مورد جلب می‌کنم:

  1. بحث با ایشان در زمینهٔ کتاب‌سوزی که در نهایت با قطع‌دسترسی خاتمه پیدا کرد.
  2. بحث در مورد تفاوت آزار جنسی و همجنس‌گرایی که ایشان قبول نکردند که اشتباه می‌کنند و فقط بی‌خیال آن مقاله شدند.

زاپاس‌های احتمالی


ابزارها: تشابه‌یاب ویرایشخط زمانی بین ویرایش‌ها

باتشکر طاها (بحث) ‏۱۱ ژوئن ۲۰۲۱، ساعت ۱۷:۴۹ (UTC)

  • سلام با این تفاسیر من ده اکانت دیگر هم می‌شناسم که زاپاس این اکانت می‌شوند. اما مشکل اینجاست هر سه دلیل ذکر شده را اگر برای خود کاربر طاها و کاربران مذهبی هم به کار بریم تمامشان اردک یا زاپاس در نظر گرفته می‌شوند اما جالب اینجاست: طاها آمده دو دلیلی را نوشته که بدون ظن بد امکان زاپاس با اردک پنداری نمی آورند. کاربر:Sayenevisande لطفاً شما هم برای این کاربر و دوستانش همین صفحه را بسازید ببینیم کدام زاپاس هستید. 67.180.121.248 ‏۱۱ ژوئن ۲۰۲۱، ساعت ۱۸:۱۳ (UTC)
    هروقت جرات کردی و با اکانت نوشتی بیا جوابتو بدم. شما اقلیت ها خوب جمعتون جمع شده تو ویکی.. حتی اگر هم زاپاس یا اردک نباشند باز هم مشخصه این کاربر راه اون را داره میره و باید تذکر بگیره و از تمام مقالات مذهبی-ایرانی-سیاسی و جنسی دور بمونه 119.201.58.31 ‏۱۱ ژوئن ۲۰۲۱، ساعت ۱۸:۲۱ (UTC)
@Sayenevisande: اجازه دهید بازرسان کاربر کار خود را انجام دهند.
بازرسان گرامی شباهت پاسخ به بازرسی کاربر بین Sayenevisande و Farhangirani را نیز درنظر بگیرید. طاها (بحث) ‏۱۳ ژوئن ۲۰۲۱، ساعت ۲۲:۰۷ (UTC)
در ریسه مربوط در تام هم یادآور شده‌ام که دلایل دیگری بر رد ادعای شما دارم که اگر لازم بود، مطرح می‌کنم.
در ضمن، می‌دانی که زاپاس‌های حرفه‌ای روش ویرایشی خود را تغییر می‌دهند تا شناخته نشود و نه اینکه با اصرار بر روش پیشین، برای خود مشکل بسازند.
نیاز نیست که بنویسی «اجازه دهید»...؛ چون ما جلو کار کسی را نگرفته‌ایم و مدیران هم نیاز به اجازه کاربران ندارند. Sayenevisande (بحث) ‏۱۳ ژوئن ۲۰۲۱، ساعت ۲۲:۲۴ (UTC)
  • یکی دیگر از شباهت‌های برجستهٔ Sayenevisande با IranianNationalist رجوع به تام هست، به ترتیب ۲۳۵ و ۱۵۷ بار در تام ویرایش کرده‌اند. البته خیلی ironic هم هست که ایشان در پاسخ اخیرشان لحن نوشتارشان را عوض کردند. طاها (بحث) ‏۱۳ ژوئن ۲۰۲۱، ساعت ۲۲:۲۸ (UTC)
اگر به این بهانه‌ها باشد، شباهت‌هایی میان این کاربر (طاها) با برخی از دیگر کاربران هم می‌توان یافت. Sayenevisande (بحث) ‏۱۳ ژوئن ۲۰۲۱، ساعت ۲۲:۵۳ (UTC)

درخواست رد شد.

@طاها: توجه کنید که IranianNationalist از ۲۰۱۸ و Farhangirani از ۲۰۱۹ ویرایش نداشته‌اند پس مبنای مقایسه برای نتایج ابزار بازرسی نمی‌توانند باشند. اگر بحث، بحثِ رفتاری است (یعنی اساساً دنبال استفاده از ابزار بازرسی نیستید) هم به نظر من در ویکی‌پدیای فارسی، برخلاف ویکی‌پدیای انگلیسی، شکایت‌هایی از این دست بهتر است که در تام مطرح شوند تا در دبک. — حجت/بحث ‏۱۴ ژوئن ۲۰۲۱، ساعت ۰۲:۲۰ (UTC)