ویکی‌پدیا:درباره صفحه‌های تمرین

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

صفحهٔ تمرین ویکی‌پدیا برای آزمایش و کسب تجربه در مورد ساختار نشانه‌گذاری ویکی طراحی شده است.

در نوشتن صفحه‌های تمرین، نسبت به صفحه‌های دیگر، رعایت قواعد و سیاست‌های کمتری لازم است. برای نمونه لازم نیست شیوه‌نامهٔ ویکی‌پدیا را رعایت کنید یا پیش از انجام تغییرات گسترده اجماع کاربران را کسب کنید. با این وجود از صفحه‌های تمرین نباید برای مقاصد شوم استفاده کرد و سیاست‌هایی چون ممنوعیت حمله‌های شخصی، نزاکت و حق تکثیر (مانند معیارهای محتوای ناآزاد) همچنان اعمال می‌شوند.

اگر شما یک نام کاربری دارید، می‌توانید در فضای کاربری خودتان یک صفحهٔ تمرین برای خودتان بسازید. صفحهٔ تمرین شما اینجاست. (اگر ساخته نشده می‌توانید ایجادش کنید!) برای دسترسی راحت‌تر به صفحهٔ تمرینتان، یک پیوند «صفحهٔ تمرین» در بالای همهٔ صفحه‌ها دیده می‌شود. همچنین می‌توانید {{صفحه تمرین من}} را در صفحهٔ کاربری‌تان بگذارید.

اگر صفحه‌های تمرین بیشتری می‌خواهید، کافیست یک صفحه در فضای کاربری‌تان بسازید و آن را به تمرین‌کردن اختصاص دهید. برخلاف صفحهٔ تمرین اصلی‌تان، ویکی‌پدیا به طور خودکار پیوند چنین صفحه‌هایی را فراهم نمی‌کند، بنابراین یادتان نرود که آن را نشانه‌گذاری کنید یا پیوندهایی از صفحهٔ کاربری‌تان به آن بدهید تا جایش را فراموش نکنید.

صفحه‌های تمرین ویژه

جستارهای وابسته