ویکی‌پدیا:تکذیب‌نامهٔ طب سنتی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد


ویکی‌پدیا توصیه‌های طب سنتی نمی‌دهد.

ویکی‌پدیا مقالاتی در بسیاری از عناوین طب سنتی دارد. با این حال هیچ تضمینی در هر حالتی برای صحیح بودن مطالب نمی‌دهد. مطلقاً هیچ اطمینانی مبنی بر اینکه مطالب بیان شده و یاد شده در مقالات مربوط به طب سنتی صحیح است، واقعیت دارد، دقیق است یا به روز است، وجود ندارد. بخشهایی، کل یا اکثریت قابل توجه این مقالات توسط افراد غیر متخصص نگاشته شده‌اند. حتی اگر مطلبی در حیطهٔ طب سنتی صحیح باشد ممکن است در مورد شما و علایم بیماری شما صدق نکند.

اطلاعات طب سنتی ارائه شده در ویکی‌پدیا در بهترین حالت ماهیت عمومی دارند و نمی‌توانند جایگزین توصیه‌های متخصصین طب سنتی (به عنوان مثال یک پزشک متخصص طب سنتی یا داروساز تأییدشدهٔ طب سنتی) شوند. ویکی‌پدیا دکتر نیست.

هیچ یک از مشارکت‌کنندگان، اپراتورهای سیستم، توسعه‌دهندگان، حمایت‌کنندگان ویکی‌پدیا یا هر کس دیگری که با ویکی‌پدیا ارتباط دارد مسئولیت عواقب یا نتایج هر نوع اقدام برای استفاده یا برداشت از مطالب ویکی‌پدیا را به عهده نمی‌گیرند.

هیچ چیز روی wikipedia.org یا جزئی از هر یک از پروژه‌های بنیاد ویکی‌مدیا نباید به عنوان تلاشی برای ارائه یا بیان کردن یک ایدهٔ طب سنتی استنباط شود یا در حرفهٔ پرشکی و درمانگری سنتی به کار رود.