ویکی‌پدیا:ایجاد مقاله/تبلیغ

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
۴. منابع
۵. محتوا
۶. پایان

از اینکه از ابزار ایجاد مقاله استفاده کردید، سپاس‌گزاریم!

زمانی که شما در مورد موضوعی مقاله بنویسید که خودتان با آن مرتبط هستید، شما دارای تعارض منافع هستید و نوشتن یک مقاله دانشنامه‌ای خوب و بی‌طرف برایتان دشوار خواهد بود. به احتمال زیاد مقاله‌ای که شما بنویسید، از دید دیگر خوانندگان لحن تبلیغاتی خواهد داشت و تبلیغات از مدت‌ها قبل طبق سیاست‌های ویکی‌پدیا ممنوع است. اگر مقاله‌ای بنویسید که لحن تبلیغاتی داشته باشد، یا راجع به موضوعی باشد که سرشناسی نداشته باشد، به احتمال زیاد سریعاً حذف خواهد شد.

  1. نیت‌تان را بازنگری کنید. ویکی‌پدیا جایی برای تبلیغ محصولات، خدمات، یا وب‌گاه‌ها (سایت‌های اینترنتی) نیست. اگر هدف شما از ایجاد مقاله این است که به دیگران بگوید فلان شرکت یا محصول یا سایت چقدر خوب است، یا می‌خواهید محصولی را معرفی کنید که کمتر کسی راجع به آن چیزی شنیده‌است، جای اشتباهی آمده‌اید.
  2. دربارهٔ وب‌گاه یا شرکت یا محصول خودتان مقاله نسازید. در بیشتر موارد، زمانی که خودتان راجع به محصول یا شرکت خودتان مقاله می‌سازید، معنی‌اش این است که محصول یا شرکت شما این قدر سرشناسی نداشته که کس دیگری راجع به آن مطلبی بنویسد، و منابع معتبر برای استفاده در مقاله وجود ندارد. مقاله‌هایی که در اثر چنین ویکی‌پدیا:تعارض منافعی ایجاد شوند عموماً حذف می‌شوند. در ویکی‌پدیا راجع به وب‌گاه‌ها و شرکت‌های معروف مقاله وجود دارد، اما ایجاد مقاله در ویکی‌پدیا برای معروف شدن یک وب‌گاه یا شرکت مجاز نیست.

اگر در مورد موضوع مقالهٔ مورد نظرتان دچار تعارض منافع هستید،

ویکی‌پدیا:مقاله‌های درخواستی

می‌توانید درخواست کنید دیگران مقاله‌ای در آن باره ایجاد کنند
می‌توانید به روش‌های دیگر در ویکی‌پدیا مشارکت کنید