پرش به محتوا

تفاوت میان نسخه‌های «واسط دودویی کاربردی»

بدون خلاصه ویرایش
جز (ویرایش با ابرابزار)
* [[قرارداد فراخوانی]]، که چگونگی عبور و بازگشت ارزش بازگردانده شده را مدیریت و کنترل می‌نماید، برای مثال: آیا همه پارامترها به [[پشته]] منتقل می‌شود یا تعدادی در [[ثبات]]، ذخیره گردیده‌اند، کدام ثبات برای کدامیک از پارمترهای تابع استفاده شده‌است، و آیا اولین پارامتر تابع وارد شده به پشته آیا اول وارد پشته شده یا آخر.
* چگونه یک برنامه کاربردی باید یک [[فراخوان سیستمی]] را از [[سیستم عامل]] صدا کند. آیا باید یک ''رابط کاربری دودویی'' بجای [[فراخوانی روال]]‌ها به فراخوانهای سیستمی، مستقیماً یک فراخوان سیستمی را صدا نماید، کدام فراخوان سیستمی با چه شماره‌ای.
* و در حالت تکمیل یک ''رابط کاربری دودویی'' با سیستم عامل، کدام [[قالب پرونده]] ای بر مبنای دودویی برای [[آبجکت‌فایل]]ها، [[کتابخانه (رایانه)|کتابخانه]]‌ها و غیره مورد استفاده قرار خواهد گرفت.<ref name="test">[http://www.example.org متن پیوند]، متن اضافی.</ref>
<ref name="test">[Wikipedia contributors, "Application binary interface," Wikipedia, The Free Encyclopedia, http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Application_binary_interface&oldid=527242728 (accessed December 10, 2012). ]، متن اضافی.</ref>
 
هرگز یک ''رابط کاربری دودویی'' نباید با [[رابط برنامه‌نویسی نرم‌افزار]] (به انگلیسی: Application Programming Interface یا API)، اشتباه گرفته شود که رابط بین یک [[کتابخانه (رایانه)|کتابخانه]] یا [[سیستم‌عامل]] و برنامه‌هایی است که از آن تقاضای سرویس می‌کنند.
۷۵۷

ویرایش