Jump to content

منوی ناوبری

تفاوت میان نسخه‌های «تماشاخانه»

۱٬۵۵۵ بایت اضافه‌شده ،  ۸ سال پیش
جز (r2.7.1) (ربات اصلاح: ku:Amfîtiyatro)
[[پرونده:Colosseum-interior.01.JPG|thumb|left|230px|کولوسئوم بزرگترین تماشاخانه ساخته‌شده در روم باستان]] ‎
'''تماشاخانه''' مکانی است در فضای باز که برای اجرای نمایش و سرگرمی استفاده می‌شود. در زبان فارسی در یک معنی، تماشاخانه برابر آمفی‌تئاتر به کار می‌رود.<ref> [http://www.rismoon.com/moeenworddetail-922-fa.html فرهنگ معین - نمایش واژه - آمفی تآتر]</ref> این واژه همین طور برای جایی که در آن هنرپیشگان داستانی را به نمایش درآوردند یا تئاتر نیز به کار میرود. <ref> [http://www.rismoon.com/moeenworddetail-9861-fa.html فرهنگ معین - نمایش واژه - تماشاخانه]</ref> در کاربرد انگلیسی دو نوع ساختمان وجود دارد که برای آن‌ها واژه آمفی‌تئاتر به کار می‌رود، یک نوع آن آمفی‌تئاترهایی است که در روم باستان ساخته می‌شد که شناخته‌شده‌ترین آن‌ّها بنای [[کولوسئوم]] می‌باشد.
 
. امروزه طراحي تالار ها و سالنهاي كنفرانس صرف نظر از عواملي چون هنر ، فرهنگ و ادبيات كهن كه تعالي بخش روح و متضمن گسترده تر شدن حيطه امن اجتماعي و رواني بشر مي باشند، فراتر رفته است . ايجاد يك اثر ضمن رعايت موارد فوق نيازمند دانش و علم مربوط به آن است . مفهوم دهكده جهاني ، دستيابي به يك الگو يكپارچه و جلوگيري از هزينه هاي اضافي مي باشد . دنياي ارتباطات به معني لمس همه تجارب نيست.
 
گروه صنعتی رض کودر سال 1346 توســط آقـاي حسين رضايي به عنوان اولين توليد کننده صندلي هاي سالن هاي سينما ، در ايران تاسيس شد . از آن زمان تا کنون، شرکت ما به يک کمپاني چند منظوره اي ، با نزديک به 150 نفر کارمند و عوامل فروش و خدمات پس از فروش در سراسر ايران تبديل شده است . از سال 1346 ، فعاليت ما در ايران آغاز شد و از آن پس ، در بازار تجهيزات سالن هاي نمايش ، مراکز آموزشي و... فعال بوده ايم. افزايش فروش و سهم بازار پس از ورود به مبحث طراحي و اجراي دکوراسيون سالن ها ، فراسوي همه پيش بيني ها بود .
 
 
== منابع ==
۶

ویرایش