پرش به محتوا

تفاوت میان نسخه‌های «سرگذشت ندیمه»

جز
ویرایش 81.85.243.70 (بحث) واگردانده شد به آخرین تغییری که Ebrambot انجام داده بود
برچسب: تمام رده‌ها را حذف کرد(AF)
جز (ویرایش 81.85.243.70 (بحث) واگردانده شد به آخرین تغییری که Ebrambot انجام داده بود)
{{پانویس}}
 
== منبع ==
جنازۀ محمد جواد ضحاک رئيس شوراى ولايتى باميان، توأم با انتقاد مردم از حکومت در جوار ميدان هوايى باميان بتاریخ 18/3/1390 به خاک سپرده شد. در تشييع جنازۀ رئيس شوراى ولايتى باميان، هزاران تن از مردم و مقامات دولتى، اعضاى ولسى جرگه و مشرانوجرگه شرکت داشتند. جنازۀ وى با سردادن تکبير و شعارهاى: "ضحاک راهت ادامه دارد! و مرگ بر طالبان!"بدرقه گرديد. پیامهای تسلیت استاد خلیلی معاون رئیس جمهور، استاد محقق رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان، الحاج سید منصور نادری، ستر جنرال عبدالرشید دوستم رهبر وبنیاگذار جنبیش ملی اسلامی افغانستان، داکتر صادق "مدبر" رئیس حزب انسجام ملی، جنرال مراد علی مراد، رئیس عمومی امنیت ملی افغانستان، تعدادی از مردم غور، تعدادی از باشندگان ولایت بغلان، تعدادی از باشندگان جاغوری، وچندین نهاد مدنی وسیاسی وشخصیت های ملی وهمچنان شهروندان ولایات کشور بخوانش گرفته شد در تمامی این پیام ها مرگ آقای ضحاک یک ضایعه عظیم بر مزدم افغانستان عنوان شده بود. احمد بهزاد معاون دوم ولسى جرگه، در مراسم جنازۀ رئيس شوراى ولايتی؛ با تقبيح قتل وى، از دولت انتقاد نمود و گفت که دولت، آدم کُشان را برادر خطاب ميکند، سياست هاى ناکام و ناسالم و سياست آلوده، باعث شده که روند اينطور به پيش برود. وى افزود: "اين آدم کشان، از يک طرف قاتلان ما هستند و از طرف ديگر برادران ما؛ ما پيام تسليت نمى خواهيم، ميخواهيم که عليه تروريزم مبارزه شود." بهزاد که بعد از قرائت پيام هاى تسليت احزاب سياسى، معاون دوم رياست جمهورى و دفتر يوناما، سخنرانى ميکرد، خطاب به مردم گفت که تسليت ها دردى را دوا نمى کند؛ بايد قاتلين رييس شوراى ولايتى دستگير و مجازات شوند. او درحاليکه ادعا کرد که تاحال هيچ تروريستى محاکمه و مجازات نشده است، کشته شدن رئيس شوراى ولايتى باميان را دنبالۀ قتل سران جهاد و مقاومت مانند جنرال داوود، والى و قوماندان امنيۀ کندز و کندهار عنوان کرد. بهزاد گفت: "ضحاک مظلومانه کشته شد و سلاح نداشت، به اسارت دشمنان رفت و ناجوانمردانه شهيد شد."
{{چپ‌چین}}
* The Handmaid's Tale — Margaret Atwood ISBN 0-09-974091-5
{{راست‌چین}}
 
[[رده:کتاب‌های علمی تخیلی]]
داکتر حبیبه سهرابی والی بامیان که در مراسم خاکسپاری محمد جواد ضحاک رئیس فقید شورا ولایتی بامیان صحبت میکرد، به شهادت رسانیدن وی را یک عمل بزدلانه خوانده وبه شدیدترین الفاظ محکوم نمود.والی بامیان افزود: دشمنان صلح وآرامش مرم افغانستان با هدف قرار دادن جان مردم ملکی نشان میدهند که دشمنان واقعی بشرهستند.
[[رده:کتاب‌های برنده جایزه آرتور سی کلارک]]
 
[[en:The Handmaid's Tale]]
داکتر حبیبه سهرابی در حضور شهروندان ومقامات دولت مرکزی عنوان داشت ما همین اکنون در محاصره قرار داریم وباید دولت مرکزی بالای مسئولین ولایات پروان، میدان وردک وبغلان فشار وارد نماید تا جلو فعالیت مخالفین مسلح را در مربوطات شان بگیرند. وی افزود: برای نجات جان آقای ضحاک با تمام توان کارکردیم ولی متاسفانه در این زمینه نتیجه مثبت بدست نیاوردیم ولی اطمینان داشته باشید که دشمنان صلح افغانستان پاسخ این عمل بزدلانه خویش را خواهند داد. قربانعلى عرفانى عضو ولسی جرگه ، نماینده مردم کابل و رهبرحزب وحدت اسلامی ملت افغانستان نیزگفت: "سياست جديدى را که دشمنان افغانستان در پیش گرفته اند، چهره هاى جهادى را يکى پى ديگر از بين ميبرند؛ بايد هوشيارانه در برابر آنها عمل نماییم ." وى افزود که دولت و مردم، بايد قاطع باشند و مبارزات خود را عليه تروريزم ادامه بدهند. فرشته ضحاک دختر رئيس شوراى ولايتى باميان، درحاليکه گريه ميکرد، گفت که قتل پدرش هيچ تاثيرى بر روحيۀ آنان ندارد؛ اما از مردم ميخواهد که اين حادثه را فراموش نکنند. او که متعلم صنف هشتم مکتب است، از دولت نيز خواست که عدالت را تامين کند و قاتلان پدرش را مجازات نمايد. در همین حال باز محمد جوهری معین وزارت دفاع افغانستان نیز تاکید میکند که مخالفین مسلح موجود دشمنان اصلی مردم افغانستان است وباید برای بیرون رفت از این بحران دولت وملت با هم همکاری نزدیک داشته باشند. اما جنرال بازمحمد جوهرى معين وزارت دفاع، به آژانس خبرى پژواک گفت که ارگانهاى امنيتى، در صدد تامين امنيت اند و براى دستگيرى و مجازات عاملان قتل اقای جواد ضحاک، پلان دارند وى در ادامه افزود که نيروهاى امنيتى، اين قضيه را جداً پيگيرى ميکنند. گفتنى است ديروز زمانى که جسد ضحاک از پروان به باميان توسط هليکوپتر انتقال داده ميشد، هزاران تن در ميدان هوايى انتظار او را داشتند و با شعارهای: "مرگ بر طالبان!"و درحاليکه بیرق های سیاه و عکس های ضحاک را حمل ميکردند، به سوی هلیکوپتر هجوم بردند. طالبان مسووليت قتل جواد ضحاک را بدوش گرفته وذبيح الله مجاهد سخنگوى آنها ميگويد که طالبان پس از آن تصميم به کشتن او گرفتند که نيروهاى امنيتى افغان و خارجى قصد عمليات بر محلى را که ضحاک تحت تحقيق قرار داشت، داشتند. مجاهد از ضحاک به حيث عضو مهم حکومت و کسى ياد کرده که در باميان بر ضد طالبان جنگیده بود یاد کرده است.