پرش به محتوا

تفاوت میان نسخه‌های «تورج مهرزادیان»

جز
ربات: تصحیح جایگذاری کاما، شمارگان هزارگان
جز (ربات: تصحیح جایگذاری کاما، شمارگان هزارگان)
'''تورج مهرزادیان می گوید:'''
 
"بعد از عضویت کاخ ،کاخ، دوسال به خدمت سربازی رفتم. اما در این مدت از بازیگری و کارگردانی در تئاتر کوتاهی نکردم. مطالعه کردم ... نمایشنامه های زیادی خوندم و تحقیق کردم و با نوشته ها و نمایشنامه های استاد بهرام بیضایی آشنا شدم و شیفته ایشان شدم و چندین نمایشنامه از ایشان کارگردانی کردم. مثل : در حضور باد – عروسک ها – پهلوان اکبر میمیرد (دستیار کارگردان) دنیای مطبوعاتی آقای اسراری، نمایشنامه مترسک ها در شب که در سال 1354 در جشنواره سراسری کاخهای جوانان مقام بهترین کارگردانی را نصیب من کرد. در این نمایشنامه "حبیب اسماعیلی، محمد کاسبی، منوچهر توسلی ایفای نقش می کردند که آقای حبیب اسماعیلی در آن جشنواره مقام دوم هنرپیشه مرد را ازآن خود کرد.
 
در همین سال من در مدرسه زیمنس ثبت نام کردم و بعد از پایان تحصیلات مدرک تکنسینی خود را در رشته مخابرات گرفتم و به استخدام شرکت نفت در آمدم. در سال 1355 سندیکای گویندگان فیلم والبته بیشتر به تقاضای صاحبان استودیو طالب گویندگان جدید برای دوبله ی فیلم های خود، فراخوان تست دوبلاژ برگزار می کردند، من باتفاق 60 الی 70 نفر از دانشجویان و غیر دانشجویان در این فراخوان شرکت کردیم. در طی این سال ها من عاشق صدا و دوبله بودم و بالاخره به آرزوم رسیدم و در امتحانی که از ما گرفتند من جزو قبول شدگان بودم. کار رو آغاز کردم اما اول با گویندگان جدید و بعد به عضویت سندیکاری گویندگان فیلم در آمدم و شرکت نفت فراموش شد.
 
در سال 1361 الی 62 بعد از انقلاب اسلامی فیلم کوتاهی بنام خون آباد برای تلویزیون بازی کردم بکارگردانی منصور تهرانی و این باعث شد که این کارگردان فیلم بلندی برای سینما ساخت بنام: یار دبستانی یا (ازفریاد تا ترور) که در آن سال فیلم بسیار موفقی شد.موسیقی این فیلم ساخته خود آقای منصور تهرانی بود که تا الان زبان زد همه جوانان است. درسال 1362 تا 63 فیلم دیگری بازی کردم بنام : مرز بکارگردانی جمشید حیدری در این فیلم :سعید راد- داوود رشیدی و بنده رولهای اصلی آنرا ایفا می کردیم. در سال 1363 الی 64 درفیلم دیگری از همین کارگردان بازی کردم بنام : تفنگدار در این فیلم: استاد جمشید مشایخی، مهدی فخیم زادهزاده، ،داوودداوود رشیدی، مجید مظفری و بنده ایفای نقش کردیم . در سال 1368 در یک سریال تلویزیونی بنام: یکی از این روز ها بکارگردانی فریدون فرهودی شرکت کردم و چندین فیلم کوتاه دیگر هم بازی کردم که کارهای موفقی بودند."
 
از سال 1355 تا الآن تورج مهرزادیان گوینده و مدیر دوبلاژ فیلمهای بزرگی بوده و جای هنر پیشگان بزرگی همچون: "کیفر ساترلند، جیسون استاتن، ساموئل جکسون، هاروی کیتل و ..." گویندگی کرده
۵۹۲٬۸۸۴

ویرایش