تفاوت میان نسخه‌های «شامپاین»

پرش به ناوبری پرش به جستجو
بدون خلاصه ویرایش
'''شامپاین''' ([[زبان فرانسوی|فرانسوی]]: vin de Champagne) نام نوعی [[شراب گازدار]] است، که در جهان شهرت بسیاری دارد و در [[ناحیه شامپاین]] در کشور [[فرانسه]]، بر طبق قواعد و شرایط بسیار سخت‌گیرانه تولید می‌شود. این نوشیدنی علاوه بر شهرتش در تمام [[جهان]]، بیشتر در جشنها مصرف می‌شود.
 
----
شامپاین از نوع شرابهای گازدار می‌باشد و بر اثر تخمیر گاز کربینک به وجود می‌آید. این نوع شراب در مکانی به نام [[شامپاین]] در [[فرانسه]] ساخته می‌شود و نام خود را نیز از همین مکان گرفته‌است. از آنجا که بعضی از سازندگان شراب در دیگر قسمتهای [[دنیا]] از عنوان شامپاین استفاده می‌کنند بسیاری از [[کشور]]ها استفاده از این نام را محدود به نوع شرابهایی کرده‌اند که از [[شامپاین]] [[فرانسه]] می‌آیند. در [[اروپا]]، این [[قانون]] را (Protected Designation of Origin (PDO ابلاغ کرده و استفاده می‌شود. در بقیه کشورها مثل آمریکا، استفاده از این نام و عنوان آن هم تحت شرایط خاص برای [[آمریکا]]یی‌های تولید کننده شرابهای گازدار قابل استفاده‌است.
 
 
 
==منابع==
 
-----------------
* مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا[http://en.wikipedia.org/wiki/Champagne_%28wine%29 CHAMPAGNE ]»،ویکی‌پدیای انگلیسی، دانشنامهٔ آزاد.
 
----
{{شراب-خرد}}
{{نوشیدنی‌های الکلی}}
 

منوی ناوبری