تفاوت میان نسخه‌های «نور (سوره)»

پرش به ناوبری پرش به جستجو
جز
ربات:اصلاح نویسه غیراستاندارد; زیباسازی
جز (ربات افزودن: sl:Svetloba (sura))
جز (ربات:اصلاح نویسه غیراستاندارد; زیباسازی)
آیات به اصطلاح «افک» است. «افک» دروغ بزرگی (تهمتی) است که برای بردن آبروی رسول خدا بعضی از منافقین برای همسر رسول خدا جعل کردند. خلاصه داستان به نقل اهل سنت این است که عایشه همسر پیامبر هنگام بازگشت مسلمین از یک غزوه، در یکی از منزلها برای قضای حاجت داخل جنگلی شد، در آنجا طوق (روبند) او به زمین افتاد و مدتی دنبال آن می‌گشت و در نتیجه از قافله باز ماند و توسط صفوان که از دنبال قافله برای جمع آوری از راه ماندگان حرکت می‌کرد، با تأخیر وارد مدینه شد. به دنبال این حادثه منافقین تهمتهایی را علیه همسر پیامبر شایع کردند.
 
محدثان شيعهشیعه ايناین ماجرا را به «[[ماریه]]» سريهٔسریهٔ پيامبرپیامبر نسبت داده اند. و احتمال دارد هردو اتفاق روی داده باشد؛ مثل بسياریبسیاری از آياتآیات قران كهکه بيشبیش از يكیک شأن نزول دارد.
 
== آیه نور ==
{{اصلی|آیه نور}}
 
== کتاب تفسیر سوره نور ==
کتاب تفسیر سوره نور (آیت‌الله حاج [[میرزا خلیل کمره‌ای]]): تشریح مباحثی راجع به تشعشعات انواع نور بخصوص نور شجره وجود انسان که از مشاعر و مغز انسان می‌تابد. در نیمه اول کتاب، از مادران که پرورش دهنده شجره وجود انسانند و در نیمه دوم کتاب، از رجال علم که با نور دانش خود راهنمای افراد بشرند، گفتگو شده‌است.
 
 
{{قرآن}}
{{Link FA|ur}}
 
[[رده:سوره‌های قرآن]]
[[رده:سوره‌های مدنی قرآن]]
 
{{Link FA|ur}}
 
[[ace:Surat An-Nur]]
۲۵٬۵۹۴

ویرایش

منوی ناوبری