پرش به محتوا

تفاوت میان نسخه‌های «جوی جوردیسون»

بدون خلاصه ویرایش
برچسب‌ها: ویرایش با تلفن همراه ویرایش با مرورگر تلفن همراه ویرایش پیشرفته تلفن همراه
برچسب‌ها: ویرایش با تلفن همراه ویرایش با مرورگر تلفن همراه ویرایش پیشرفته تلفن همراه
}}
'''جوی جوردیسِن''' {{انگلیسی|Joey Jordison}} (۲۶ آوریل ۱۹۷۵ – ۲۶ ژوئیهٔ ۲۰۲۱) [[موسیقیدان]]، [[ترانه‌سرا]] و [[تهیه‌کننده موسیقی]] [[آمریکا]]یی بود.
بهترین راه برای آغاز فعالیت حرفه‌ای خود را در گروه [[اسلیپ نات]] یافت و در این گروه به عنوان [[درامر]] فعالیت کرد. او به همراه [[والدین|پدر و مادر]] و دو خواهرش، در Waukee [[آیووا سیتی، آیووا|آیووا]] بزرگ شد و Drum Kit را از سن ۸ سالگی آغاز کرد. او با باندهای مختلفی همکاری داشت تا سرانجام در [[تابستان]] [[۱۹۹۵]] به گروه The Pale Ones می‌پیوندد که چندی بعد این گروه به Slipknot تغییر نام می‌دهد. از [[اسلیپ نات]] ۹ نفره، وی سومین فردی بود که به گروه پیوست اما اغلب او در گروه با شمارهٔ ۱ (از ۰ تا ۸) می‌شناسندمی‌شناختند.
با [[اسلیپ نات]]، وی در تولید چهار [[آلبوم استودیویی]] و یک [[آلبوم زنده]] با نام ۹٫۰:[[لوح زنده|Live]] نقش داشته‌استداشت. او همچنین [[گیتاریست]] یک گروه Horror Punk به اسم [[ماردردالز]] نیز می‌باشدبود. خارج از پروژه‌های جوردیسون، وی با دیگر گروه‌های [[هوی متال]] از قبیل [[راب زامبی]]، [[متالیکا]]، [[کورن]]، [[اتپ]] و… نیز همکاری داشته‌استداشت. وی با این پروژه‌ها و اجرا در برخی از [[آلبوم موسیقی|آلبوم‌]]<nowiki/>ها برای بسیاری از هنرمندان شناخته می‌شودمی‌شد.
جویجوردیسن در کارهای [[درام]] خود از [[مارک]]<nowiki/>‌های [[برند]]هایی نظیر Pearl و DDrum استفاده می‌کندمی‌کرد.
 
وی در ۲۶ ژوئیه ۲۰۲۱ ، جوردیسون در سن ۴۶ سالگی در هنگام خواب درگذشت.
 
== جوایز و شناخت ==