پرش به محتوا

تفاوت میان نسخه‌های «هاگوارتز»

 
== دیگر موارد هاگوارتز ==
[[پرونده:The Great Hall, Hogwarts.jpg|بندانگشتی|مجموعه فیلم از سرسرای بزرگ، هاگوارتز]]
در محوطهٔ هاگوراتز درخت بیدی جادویی وجود دارد که به شیون آوارگان راه دارد و با شاخه‌هایش به افراد حمله می‌کند و به همین دلیل به بید کتک زن مشهور است.که این درخت در سال تحصیلی جیمز پاتر، سیریوس بلک، ریموس لوپین، پیتر پتی
 
* تیم کوییدیچ اسلیترین: ردای سبز رنگ، ظاهراً بازیکنان به خاطر هیکل بزرگی که دارند انتخاب می‌شوند و نه به خاطر استعدادهایشان!
* ویژگی: تمایل فراوان به قدرت، اصالتِ جادوگری
* شیء مربوطه:قاب آویزِ اسلیترین (که بعدها توسط [[لرد ولدمورت|ولدمورت]] به [[جان‌پیچ|جان پیچ]] تبدیل شد)
 
بعضی از اعضای شناخته شده این گروه:
 
سورس اسنیپ - [[دراکو مالفوی]] - [[لرد ولدمورت]] - [[لوسیوس مالفوی]] - [[بلاتریکس لسترنج]] -[[ هوریس اسلاگهورن]] -پانسی پارکینسون-آلبوس سورس پاتر-اسکورپیوس مالفوی-بلیز زابینی-ریگولس بلک- لیتا لسترنج([در جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آنها:جنایات گریندل والد]).ناجینی([در جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آنها:جنایات گریندل والد])
اسکورپیوس مالفوی-بلیز زابینی-ریگولس بلک- لیتا لسترنج([در جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آنها:جنایات گریندل والد])
ناجینی([در جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آنها:جنایات گریندل والد])
 
=== گریفندور ===
[[پرونده:Gryffindorcolours.svg|راست|20px]]
'''گریفندور''' یکی از گروه‌های چهارگانه در هاگوارتز در مجموعه داستان‌های [[هری پاتر]] است که ویژگی‌های آن به این صورت می‌باشد:
* رئیس: پروفسور مک گونگال
* رنگ: قرمز و طلایی
* ویژگی:شجاعت و تفکرِ بِجا
* مکان: برج گریفندور در طبقه هفتم واقع است. محل ورود به این برج در پشت قاب بانوی چاق که لباس صورتی بلندی پوشیده‌است قرار دارد. اگر رمز ورود درست را به او بدهید قاب می‌چرخد و ورودی برج نمایان می‌شود.
* شیء: [[شمشیر گریفیندور|شمشیر گریفندور]]
 
در سالن عمومی تعداد زیادی میز و صندلی و یک بخاری دیواری وجود دارد. شومینهٔ این مکان به شبکه پودر پرواز متصل شده‌است ولی چون در تمام اوقات روز شبکهٔ پرواز شلوغ است، گریفندوری‌ها ترجیح می‌دهند که با جغد با خانواده‌هایشان تماس بگیرند. در این سالن یک تابلوی اعلانات نیز وجود دارد که در آن اعلامیه‌های گوناگونی از جمله تاریخ بعدی سفر به هاگزمید، دانش آموزانی که می‌خواهند کتاب‌های بقیه را بخرند یا عوض کنند و بچه‌هایی که به دنبال کارت‌های شکلات قورباغه‌ای می‌گردند وجود دارد. در این سالن دو راه پله نیز وجود دارد: راه پله پسران که به هفت خوابگاه پسرها (هر یک برای یک سال) و راه پله دختران که به هفت خوابگاه دختران (هر یک برای یک سال) راه دارند. راه پله دختران طوری جادو شده که اگر پسری از پله‌ها بالا بیاید، شکلش به‌طور موقت به یک سرسره سنگی تبدیل می‌شود و او را به پایین پله‌ها می‌فرستد. بنا بر کتاب تاریخ هاگوارتز، مؤسسان باور داشتند که دختران قابل‌اعتمادتر از پسران هستند به همین دلیل این جادو فقط برای راه پله دختران مؤثر است و برای راه پله پسران، جادویی در نظر گرفته نشده‌است. هر یک از خوابگاه‌ها به صورت یک اتاق دایره‌ای شکل است که پنجره‌هایش به سوی محوطهٔ هاگوارتز باز می‌شود و دارای تخت‌های پرده‌دار می‌باشد.
بعضی از اعضای شناخته شده این گروه:
 
[[هری پاتر (شخصیت)|هری پاتر]] - [[رون ویزلی]] - [[هرمیون گرینجر|هرماینی گرنجر]] - [[جینی ویزلی]] - [[جرج ویزلی]] و [[فرد ویزلی]] - [[نویل لانگ باتم|نویل لانگ‌باتم]] - [[سیموس فینیگان]] - [[دین توماس]] - [[پروتی پتیل]] - -[[آلبوس پرسیوال برایان وولفریک دامبلدور|آلبوس پرسیوال وولفریک برایان دامبلدور]] - [[ریموس لوپین]] - [[سیریوس بلک]] - [[جیمز پاتر]] - [[لاوندر براون]]-[[پیتر پتیگرو|پیتر پتی گرو]] - خانواده ویزلی - لی لی اونز- الیوور وود- کتی بل-الیشا اسپینت- مینروا مک گونگال- آلیس لانگ باتم- لی لی لونا پاتر- جیمز سیریوس پاتر- رز گرنجر ویزلی- ابرفورت پرسیوال وولفریک برایان دامبلدور- پرسیوال دامبلدور
 
=== هافلپاف ===
کاربر ناشناس