پرش به محتوا

نمی‌توانم تو را فراموش کنم (فیلم): تفاوت میان نسخه‌ها

جز
ویکی‌سازی رباتیک (درخواست کاربر:Ghaseminejad)(۷.۶) >جشن عروسی+مرتب+تمیز (۱۰.۷)
بدون خلاصۀ ویرایش
برچسب‌ها: ویرایشگر دیداری ویرایش همراه ویرایش از وبگاه همراه ویرایش پیشرفتهٔ همراه
جز (ویکی‌سازی رباتیک (درخواست کاربر:Ghaseminejad)(۷.۶) >جشن عروسی+مرتب+تمیز (۱۰.۷))
 
| جایزه‌ها=
}}
'''نمی‌توانم تو را فراموش کنم''' {{به هندی|Tumko Na Bhool Paayenge}} یا '''فراموشی''' یک فیلم سینمایی هندی محصول سال ۲۰۰۲ در ژانر [[فیلم اکشن]] و [[دلهره‌آور (ژانر)|دلهره‌آور]] به کارگردانی [[پانکوج پاراشار|پانکاج پاراشار]] با بازی [[سلمان خان]]، [[ایندر کومار]]، [[دیا میرزا]]، [[سوشمیتا سن]]، [[شارات ساکسنا]]، [[موکش ریشی]]، [[راجپال یاداو]]، [[آنجان سیرواستاو]]، [[آلوک نات]]، [[جانی لور]] و [[ارباز خان]] است. <ref>https://web.archive.org/web/20131010041921/http://boxofficeindia.com/showProd.php?itemCat=208&catName=MjAwMg==</ref>
</ref>
== نسخه بازسازی ==
در سال ۲۰۱۳ یک فیلم [[سینمای بنگلادش|سینمایی بنگلادشی]]، با عنوان [[عشق اجباری نیست]] با بازی [[شکیب خان]]، منتشر شد که بازسازی همین فیلم بود.
 
== خلاصه داستان ==
ویر سینگ تاکور([[سلمان خان]]) در دهکده کوچکی همراه خانواده اش زندگی می‌کند او چیزی از گذشته خود به یاد نمی‌آورد و پدر و مادرش هم دلیل اینکه او گذشته خود را به یاد ندارد نمی‌گویند و همچنین دلیل جای گلوله بربدن او را هم مخفی می‌کنند. او که عاشق دختری به نام مژگان([[دیا میرزا]]) است با او قرار ازدواج می‌گذارد اما در [[جشن عروسی]] عده‌ای به آن‌ها حمله می‌کنند ویر همه مهاجمان را می‌کشد و پدرش مجبور می‌شود حقیقت را به او بگوید او می‌گوید ویر پسر آن‌ها در سربازی کشته شده و هنگامی که می‌خواسته خاکستر فرزندش را به آب بریزد بدن نیمه جان او را پیدا کرده و نام فرزندش را بر روی او گذاشته‌است.
 
ویر برای تحقیق در مورد گذشته خود به بمبئی می‌رود آن جا با شنیدن صدای اذان به مسجد می‌رود و جوانی او را برادر صدا می‌کند اما همان‌جا کشته می‌شود او آدرس خانه خود را پیدا می‌کند و آن جا گذشته را به یاد می‌آورد نام او علی است و آن پسر که کشته شده بود برادر او بوده‌است همچنین او عاشق دختری به نام محک([[سوشمیتا سن]]) بوده و قرار بوده تا باهم ازدواج کنند. یک روز کمیسر پلیس از او و دوستش ایندر([[ایندر کومار]]) که هردو تیراندازان ماهری هستند، می‌خواهد تا خلافکاران را بکشد اول قبول نمی‌کند ولی بعد از کشته شدن پدر معنوی خود عمو رحیم به دست خلافکاران پیشنهاد را قبول می‌کنند بعد از کشته شدن خلافکاران کمیسر پول خوبی به آن‌ها می‌دهد.
{{فیلم-خرد}}
 
[[رده:رسانه‌های هندی‌زبان]]
[[رده:فیلم‌های اکشن مهیج هند]]
[[رده:فیلم‌های هندی]]
[[رده:رسانه‌های هندی‌زبان]]
[[رده:فیلم‌های هندی‌زبان دهه ۲۰۰۰ (میلادی)]]
[[رده:ویکی‌سازی رباتیک]]