پرش به محتوا

تفاوت میان نسخه‌های «گامبی بوئینگ ۷۴۷ غایی»

(به نسخهٔ 31215884 از Anonymous Mamad (بحث) برگردانده شد (توینکل))
برچسب: خنثی‌سازی
(←‏استدلال داوکینز: ویکی‌سازی)
برچسب‌ها: ویرایش با تلفن همراه ویرایش با مرورگر تلفن همراه ویرایش پیشرفته تلفن همراه
'''۴. ''' مبتکرانه‌ترین و توانمندترین جرثقیلی که تاکنون کشف شده تکامل وانتخاب طبیعی است. علم نشان داده که چگونه موجودات زنده، با تمام استبعاد احتمالاتی شگفت انگیز و طرحوارگی شان، طی مراتب آهسته و تدریجی از صور آغازین حیات تکامل یافته‌اند. امروزه ما با اطمینان می‌توانیم بگوییم که خیال آفرینش موجودات زنده، صرفاً یک خیال باطل است.
 
(ایراد داوکینز به تمثیل هویل این است که «این مدعی، مقدمات [[انتخاب طبیعی]] را بر هم نمی‌زند.»؛ زیرا سبب تکامل حیات، انتخاب طبیعی بوده نه بخت و اقبال؛ و اگر اشکال کنند که انتخاب طبیعی همان تصادف است یا اینکه خالق انتخاب طبیعی چه کسی بوده، معلوم می‌شود که اصلاً آن را درک نکرده‌اند.)
 
'''۵. ''' ما هنوز در فیزیک جرثقیل معادلی نداریم. برخی از [[نظریه جهان تنظیم‌شده#جهان‌های موازی|نظریه‌های چندجهانی]] می‌توانند به لحاظ نظری همان نقش تبیینی را برای فیزیک داشته باشند که تکامل برای زیست‌شناسی دارد. با نظر سطحی چنین می‌نماید که این قسم تبیین‌ها کمتر از روایت زیست شناختی داروینسیم مجاب‌کننده باشند، چرا که نقش بزرگ تری برای شانس قائل می‌شوند. اما [[اصل انسان‌نگر]]([[آنتروپی]]) ما را ملزم می‌دارد تا بیش از آنچه که در قالب محدود و معتاد انسانی‌مان می‌گنجد برای بخت و اقبال جا باز کنیم.