پرش به محتوا

تفاوت میان نسخه‌های «واسط برنامه‌نویسی کاربردی»

بدون خلاصه ویرایش
جز
برچسب‌ها: ویرایش با تلفن همراه ویرایش با مرورگر تلفن همراه ویرایش پیشرفته تلفن همراه
اَپی‌های باز سه مشخصه اصلی دارند:
 
# آنها برای استفاده توسط توسعه­دهندگان‌دهندگان و دیگر کاربران با محدودیت­های‌های نسبتاً کمی، در دسترس هستند. محدودیتمحدودیت‌­ها ممکن است شامل الزام برای ثبت‌نام در سرویسی که اَپی (API) را ارائه می­کند، باشد.
# آنها معمولا توسط داده­های‌های آزاد حمایت می­شوند‌شوند. دادهداده‌­های آزاد برای استفاده و دوباره منتشر کردن، به طور رایگان در دسترس همه هستند؛ بدون اینکه از جانب کپی­رایت، حق امتیازها یا دیگر مکانیزممکانیزم‌­های کنترلی محدودیت داشته باشند. یک اَپی (API) باز ممکن است برای استفاده، رایگان باشد اما ناشر ممکن است چگونگی استفاده از داده اَپی (API) را محدود کند.
# آنها بر اساس «استانداردهای باز» هستند.
 
 
 
اقتصاد اِی پی آی (API Economy) به زبان ساده، به این معناست که شما می­توانید‌توانید «یک سرویس کامل» از تعدادی «سرویس ­های کوچکتر» ایجاد کنید که توسط اِی. پی. آیاِی‌پی‌آی­ ها.‌ها (API) به هم متصل شده شده‌­اند. به این ترتیب شاهد رشد استارت آپ­ های‌های موفقی هستیم که اساساً کل کسب و کار خود را برمبنایبر مبنای اَپی‌های (APIs) مختلف بنیان نهاده ­اندنهاده‌اند. به عنوان مثال، شرکت تاکسی اینترنتی Lyft، با استفاده از اَپی گوگل مَپس (Google Maps) برای ناوبری، Twilio برای تایید ثبت نام، و Stripe برای پرداخت هزینه شروع به کار کرد.
 
 
'''به این ترتیب در یک تعریف کلی اقتصاد اِی پی آیاِی‌پی‌آی (API Economy) به معنای عرضه دارایی‌های دیجیتالی، اطلاعات و یا سرویس‌های مختلف از طریق اِی پی آیاِی‌پی‌آی بوده که فرصت درآمدزایی برای عرضه کننده و صرفه جویی اقتصادی برای متقاضی را در پی خواهد داشت.'''
 
== منابع ==