پرش به محتوا

تفاوت میان نسخه‌های «شمس‌آباد (بروجرد)»

بدون خلاصه ویرایش
برچسب‌ها: ویرایش با تلفن همراه ویرایش با مرورگر تلفن همراه
برچسب‌ها: ویرایش با تلفن همراه ویرایش با مرورگر تلفن همراه
|پانویس=
}}
'''شمس‌آباد''' روستایی تازه ساز است از توابع [[شهرستان بروجرد]] در [[استان لرستان]]. این روستا در [[دهستان همت‌آباد]] در [[بخش مرکزی شهرستان بروجرد|بخش مرکزی]] این شهرستان قرار دارد.<ref name="آمار">{{یادکرد درگاه ملی آمار|۱۳۸۵}}</ref> شمس‌آباد در سهچند کیلومتریمتری جنوب شهر بروجرد بر سر جاده بروجرد - بیرانشهر - خرم‌آباد قرار گرفته‌است. باغهای میوه و زمینهای کشاورزی فراوان اطراف این روستا به اهالی روستا تعلق نداشته و در مالکیت ساکنین حاشیه شهر [[بروجرد]] و روستای [[فیال]] هستند. بیشتر مردم این روستا متعلق به طایفه شمسین از ایل بزرگ [[ایل بیرانوند|بیرانوند]] می‌باشند و فقط درصد کمی به دیگر طوایف ایل بیرانوند تعلق دارند.
قدمت این روستا به دهه شصت خورشیدی میرسد که طوایف ایل لر بیرانوند از منطقه ابسرده کوچ کرده و در حاشیه شهر بروحرد مستقر شدند.
روستای شمس‌آباد یکی از بسیار روستاهایی می‌باشد که دچار پدیده شوم زمین خواری شده‌اند، که متأسفانه قیمت زمین برای ساخت و ساز مسکونی در بعضی قسمت‌های آن شده است. که این معضل مانع از سر و سامان یافتن بسیاری از جوانان این روستا شده، چرا که شغل اکثر جوانان این روستا کارگر ساختمانی بوده و می‌باشد.
 
کاربر ناشناس