پرش به محتوا

تفاوت میان نسخه‌های «هاگوارتز»

* رنگ: سبز و نقره‌ای
* حیوان: مار، نشانه استعداد خاص مؤسس به خاطر مار زبان بودن است (ت. ا)
* روحشبح : بارون خون آلود
* ویژگی: تمایل فراوان به قدرت، اصالتِ جادوگری
* مکان: سالن عمومی اسلیترین (دخمهٔ اسلیترین)، دارای سقف کوتاه و دربر گیرنده تعدادی صندلی سبز رنگ می‌باشد. این سالن در زیر دریاچه واقع شده‌است.
* شعر کلاه گروهبندی: و اسلیترین ناقلا از مرداب … ولی اسلیترین قدرت‌طلب بود از این رو طالبین جاه بستود
* شیء مربوطه:قاب آویزِ اسلیتیرین (که بعدها توسط [[لرد ولدمورت|ولدمورت]] به [[جان‌پیچ|جان پیچ]] تبدیل شد)
* تیم کوییدیچ اسلیترین: ردای سبز رنگ، ظاهراً بازیگرانبازیکنان به خاطر هیکل بزرگی که دارند انتخاب می‌شوند و نه به خاطر استعدادهایشان!
* ویژگی: تمایل فراوان به قدرت، اصالتِ جادوگری
* شیء مربوطه:قاب آویزِ اسلیتیرین (که بعدها توسط [[لرد ولدمورت|ولدمورت]] به [[جان‌پیچ|جان پیچ]] تبدیل شد)
 
بعضی از اعضای شناخته شده این گروه:
'''گریفیندور''' یکی از گروه‌های چهارگانه در هاگوارتز در مجموعه داستان‌های [[هری پاتر]] است که ویژگی‌های آن به این صورت می‌باشد:
* رئیس: پروفسور [[مینروا مک گونگال|مینروا مک‌گونگال]]
* مؤسس: [[گودریک گریفیندور]]
* رنگ: قرمز و نارنجی مایل به زرد
* حیوان: شیر
* روحشبح : سرنیکُلاس دو میمسی پورپی نگتون (نیک تقریباً بی‌سر)
* مؤسس: [[گودریک گریفیندور]]
* روح: سرنیکُلاس دو میمسی پورپی نگتون (نیک تقریباً بی‌سر)
* ویژگی:شجاعت و تفکرِ بِجا
* مکان: برج گریفیندور در طبقه هفتم واقع است. محل ورود به این برج در پشت قاب بانوی چاق که لباس صورتی بلندی پوشیده‌است قرار دارد. اگر رمز ورود درست را به او بدهید قاب می‌چرخد و ورودی برج نمایان می‌شود.
* شیء: [[شمشیر گریفیندور]]
*تیم کوییدیچ گریفیندور : ردای قرمز رنگ ، بازیکنان به خاطر استعداد هایشان انتخاب میشوند نه به خاطر هیکلشان!
 
در سالن عمومی تعداد زیادی میز و صندلی و یک بخاری دیواری وجود دارد. شومینهٔ این مکان به شبکه پودر پرواز متصل شده‌است ولی چون در تمام اوقات روز شبکهٔ پرواز شلوغ است، گریفیندوری‌ها ترجیح می‌دهند که با جغد با خانواده‌هایشان تماس بگیرند. در این سالن یک تابلوی اعلانات نیز وجود دارد که در آن اعلامیه‌های گوناگونی از جمله تاریخ بعدی سفر به هاگزمید، دانش آموزانی که می‌خواهند کتاب‌های بقیه را بخرند یا عوض کنند و بچه‌هایی که به دنبال کارت‌های شکلات قورباغه‌ای می‌گردند وجود دارد. در این سالن دو راه پله نیز وجود دارد: راه پله پسران که به هفت خوابگاه پسرها (هر یک برای یک سال) و راه پله دختران که به هفت خوابگاه دختران (هر یک برای یک سال) راه دارند. راه پله دختران طوری جادو شده که اگر پسری از پله‌ها بالا بیاید، شکلش به‌طور موقت به یک سرسره سنگی تبدیل می‌شود و او را به پایین پله‌ها می‌فرستد. بنا بر کتاب تاریخ هاگوارتز، مؤسسان باور داشتند که دختران قابل‌اعتمادتر از پسران هستند به همین دلیل این جادو فقط برای راه پله دختران مؤثر است و برای راه پله پسران، جادویی در نظر گرفته نشده‌است. هر یک از خوابگاه‌ها به صورت یک اتاق دایره‌ای شکل است که پنجره‌هایش به سوی محوطهٔ هاگوارتز باز می‌شود و دارای تخت‌های پرده‌دار می‌باشد.
بعضی از اعضای شناخته شده این گروه:
 
[[هری پاتر (شخصیت)|هری پاتر]] - [[رون ویزلی]] - [[هرمیونهرماینی گرینجرگرنجر]] - [[جینی ویزلی]] - [[جرج ویزلی]] و [[فرد ویزلی]] - [[نویل لانگ باتم|نویل لانگ‌باتم]] - [[سیموس فینیگان]] - [[دین توماس]] - [[پروتی پتیل]] - -[[آلبوس دامبلدور]] - [[ریموس لوپین]] - [[سیریوس بلک]] - [[جیمز پاتر]] - [[لاوندر براون]]-[[پیتر پتیگرو]] - خانواده ویزلی - لی لی اونز
الیوندر وود- کتی بل-الیشا اسپینت-
 
* ویژگی:سختکوشی و مهربانی
* مکان: زیرزمین هافلپاف. در راهروی منتهی به آشپزخانه و پشت بشکه‌های سرکه که اگر به ریتم "هلگا هافلپاف" به آن‌ها ضربه بزنید ورودی نمایان می‌شود.
* <nowiki/>شیء مربوطه: فنجان هافلپاف (یکی از جان پیچ‌های لرد ولدمورت بود که توسط دوست‌های هری [[هرمیونهرماینی گرنجر]] و [[رون ویزلی]] تالار اسرار نابود شد)
*<nowiki/>تیم کوییدیچ هافلپاف : ردای زرد ،بازیکنان به خاطر زکاوتشان انتخاب میشوند.
 
برخی از اعضای شناخته شده این گروه:
[[پرونده:Ravenclawcolours.svg|20px|راست]]
 
'''ریونکلا''' (به انگلیسی: Ravenclaw به معنی چنگالعقاب زاغ{کلاغ}) در سری داستان‌های هری پاتر نام یکی از گروه‌های مدرسهٔ علوم و فنون جادوگری هاگوارتز است. نام این گروه به نام بنیان‌گذار آن ([[روونا ریونکلا]]) نامگذاری شده‌است.
* رئیس: پروفسور فلیت‌ویک
* مؤسس: [[روونا ریونکلا]]
* رنگ: آبی و برنزیسفید
* حیوان: عقاب
* روحشبح : بانوی خاکستری (هلنا ریونکلا، دختر روونا ریونکلا)
* شعر کلاه گروهبندی: ریونکلای عادل از دره تن --- ولی ریونکلا هوشش بها داد
* ویژگی:هوشِ سرشار
* مکان: برج ریونکلا واقع در قسمت غربی هاگوارتز (م.ق. ۱۸)
* تیم کوییدیچ ریونکلا: ردای آبی
* شیء: نیم‌تاج ریونکلا که توسط دخترش (بخاطر حسادتی که به هوش مادرش داشت) دزدیده شد و در تنه یک درخت گذاشته شد و توسط لرد ولدمورت پیدا شد و به جان پیچ تبدیل شد این نیم تاج می‌توانست هوش هر فرد را ارتقا دهد
*تیم کوببدیچ ریونکلا: ردای ابی ، بازیکنان به خاطر هوششان انتخاب میشوند.
سالن روینکلا به جای رمز عبور از معما استفاده می کنند. زیرا افراد این گروه بسیار باهوش هستند. در سالن ریونکلا یک شومینه وجود دارد که همه‌ی مشورت ها کنار آن شومینه صورت میگیرد.
بعضی از اعضای شناخته شده این گروه:
کاربر ناشناس