Jump to content

منوی ناوبری

تفاوت میان نسخه‌های «زیست شناسی تکاملی»

جز
اصلاح نام بخش
جز (ویرایش 2.189.226.138 (بحث) به آخرین تغییری که Sunfyre انجام داده بود واگردانده شد)
برچسب: واگردانی
جز (اصلاح نام بخش)
برچسب‌ها: ویرایش با تلفن همراه ویرایش با مرورگر تلفن همراه ویرایش‌گر دیداری ویرایش پیشرفته تلفن همراه
مجلات دیگر جنبه‌های زیست‌شناسی تکاملی را با سایر زمینه‌های مرتبط با یکدیگر ترکیب می‌کنند. به عنوان مثال، ''بوم‌شناسی مولکولی''، ''مجموعه مقالات جامعه سلطنتی لندن سری B''، ''زیست‌شناسی'' ''طبیعت گرایانه آمریکایی'' و ''نظری جمعیت''، با اکولوژی و جنبه‌های دیگر زیست‌شناسی ارگانیسم همپوشانی دارند. همپوشانی با اکولوژی نیز در مجلات مرور ''Trends Ecology and Evolution'' و ''بررسی سالانه اکولوژی ، تکامل و سیستماتیک برجسته است''. ژورنال‌های ''ژنتیک'' و ''ژنتیک'' ''PLoS'' با سؤالات ژنتیک مولکولی که کاملاً ماهیت تکاملی ندارند همپوشانی دارند.
 
== برخیانتقاداتی از عیوببه [[نظریه]] [[تکامل]] ==
۱)عدم توجیه پذیری پیدایش [[اعضای حیاتی]] بدن با تکامل تدریجی:
[["ویلیام جینزِ"]] زیست‌شناس، در کتاب [["تکامل]] و [[انتخاب طبیعی واقعگرایانه"]]<ref>ویلیام جینز، تکامل و انتخاب طبیعی واقعگرایانه، ۱۱۰</ref> می‌نویسد: «نظریه تکامل، در توجیه چگونگی پیدایش اعضای بدن، خصوصاً اعضای حیاتی ناتوان است؛ زیرا بدن به اعضای حیاتی نیاز مبرم دارد و بدون آنها می‌میرد. این مسئله با تدریجی بودن تکامل و انتخاب طبیعی قابل توجیه نمی‌باشد.
توضیح بیشتر آنکه، اگر پیدایش اعضای بدن را به‌صورت تدریجی و تکاملی قبول کنیم، باید قبول کنیم که این اعضا زمانی ناقص بوده و بعد از قرنها به تکامل رسیده‌اند، مثلاً؛ [[قلب]] زمانی ناقص و معیوب بوده و بعد به تکامل رسیده‌است. در این حالت سؤالی که پیش میآید این است که بدن با قلب ناقص چگونه قرنها زنده مانده‌است. درحالی که بدن بدون قلب نمی‌تواند [[زنده]] بماند و [[مرگ]] بدن با قلبی ناقص قطعی است.