Jump to content

منوی ناوبری

تفاوت میان نسخه‌های «الکساندر همیلتون»

بدون خلاصه ویرایش
همیلتون وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا را به عنوان عضو معتمد کابینه اول واشنگتن بر عهده گرفت. همیلتون توانست با موفقیت قدرتی که قانون اساسی مقرر کرده بود برای تشکیل بدهی ملی، برای بدهی دولت، و برای ایجاد بانک ایالات متحده که توسط دولت پشتیبانی می‌شد(نخستین بانک ایالات متحده) را راه‌اندازی کند. این برنامه‌ها به طور عمومی با ملیات بر واردات و بعدتر با قانون مناقشه برانگیز مالیات ویسکی انجام شدند. او با روابط دوستانه با انقلابیون فرانسه مخالفت کرد. دیدگاه‌های همیلتون مبنای حزب فدرالیست شد که مخالف دیدگاه های حزب جمهوری‌خواه دموکرات به رهبری توماس جفرسون و جیمز مدیسون بود. در ۱۷۹۵، او به کار حقوقی خود در نیویورک بازگشت. او جنبشی را بر علیه [[جمهوری اول فرانسه]] بین ۱۹۹۸ تا ۹۹ تحت ریاست جمهوری جان آدامز به راه انداخت و فرمانده ژنرال ایالات متحده شد که دوباره متولد شده و مدرن شده و آماده نبرد شده‌بود. ارتش درگیر نبرد نشد غیر از یک شبهه جنگ و همیلتون از دیدگاه دیپلماتیک آدمز به شدت عصبانی شد. مخالفت او با انتخاب مجدد آدمز به شکست حزب فدارالیست در ۱۸۰۰ انجامید. جفرسون و بر در انتخاب ریاست جمهوری از طریق الکتروال کالج مساوی شدند که در آن همیلتون به شکست بر، که او را غیر بنیادی می‌دانست، و کمک به انتخاب جفرسون بر خلاف اختلاف فلسفی کمک نمود.
 
همیلتون به کارهای حقوقی و تجاری خود در نیویورک ادامه داد و همزمان در پایان دادن به تجارت قانونی برده فعالیت می‌کرد. معاون رییس جمهوری [[آرون بر|بر]] برای گاورنر ایالت نیویورک در سال ۱۸۰۴ به رقابت پرداخت و همیلتون نیز بر علیه وی در انتخابات شرکت جست. اینکار همیلتون برای بر خوش نیامد و همیلتون را به دوئلی در یازدهم ژوئیه ۱۸۰۴ دعوت کرد. در جریان دوئل همیلتون عمدا به آسمان شلیک نمود با این حال بر به سمت همیلتون شلیک کرد که در اثر اثابت گلوله همیلتون جان خود را یک روز بعد از دست داد. در فرهنگ عامه همیلتون به سیاست مداری اندیشمند و اقتصاددانی که غالبا بی‌تاب است شهره دارد. ایده‌های همیلتون شالوده دولت و اقتصاد آمریکا را بنیان نهاده‌است در سال ۲۰۱۹ نمایشی موزیکال با نام همیلتون به نمایش درآمد که به خوبی هر چه تمام تر به توصیف این شخصیت و اطرافیانش پرداخت برای شناخت بیشتر و بهتر این شخصیت این نمایشنامه پیشنهاد میشود.
 
==در فرهنگ عامه==
===تئاتر و تلویزیون===
در سال ۲۰۱۹ نمایشی موزیکال با نام همیلتون به نمایش درآمد که به خوبی هر چه تمام تر به توصیف این شخصیت و اطرافیانش پرداخت برای شناخت بیشتر و بهتر این شخصیت این نمایشنامه پیشنهاد میشود.
 
== مرگ ==