پرش به محتوا

تفاوت میان نسخه‌های «فرودگاه آیت‌الله آیت‌اللهی لارستان»

فرودگاه لارستان در سال ۱۳۳۹ و برای کمک رسانی به [[زلزله ۱۳۳۹ لارستان]] تاسیس شد. در آن‌زمان این فرودگاه از هیچ‌گونه امکانات فرودگاهی برخوردار نبود و گفته می‌شود نشست و برخاست‌ها روی باند خاکی انجام می‌شده است.
 
پس از چند وقفه‌ی طولانی، تاسیس رسمی این فرودگاه در سال ۱۳۶۰ انجام شد. پس از تاسیستاتاسیس تا ۱۳۷۱ فرودگاه لار به شهرهایی همچون تهران و شیراز پرواز داشت و یک فرودگاه داخلی محسوب می‌شد. اما از سال ۱۳۷۲ با با راه‌اندازی پرواز به [[فرودگاه بین‌المللی دوبی|فرودگاه دوبی]] این فرودگاه به عنوان ''فرودگاه بین‌المللی لارستان'' شناخته شده‌است.
 
با توجه به این‌که بخش زیادی از مردم این منطقه شامل شهرهای [[لار]]، [[گراش]]، [[اوز]]، [[خنج]]، [[بستک]] و... در [[کشورهای پیرامون خلیج فارس]] مشغول به‌کارند، این فرودگاه در سال‌های اخیر به طور متناوب به کشورهای [[امارات متحده عربی]]، [[کویت]] و [[قطر]] پرواز داشته است. تا جایی که گفته می‌شود ۸۰ درصد پروازهای این فرودگاه به مقاصد [[دبی]]، [[کویت (شهر)|کویت]]، [[دوحه]] و [[شارجه]] است. همچنین پروازهای داخلی ۲۰ درصد کل پروازهای فرودگاه را شامل می‌شوند که عمده‌ی این پروازهای داخلی به مقصد [[فرودگاه مهرآباد]] [[تهران]] است.