Jump to content

منوی ناوبری

تفاوت میان نسخه‌های «بحث کاربر:Rajabi.abolghasem»

(←‏کنجکاوی: بخش جدید)
برچسب‌ها: ویرایش با تلفن همراه ویرایش با مرورگر تلفن همراه
 
درود آقای رجبی. در تام گفتید: اتفاقا یکبار خواستم علیه کارهای جمهوری اسلامی چیزی در ویکی فارسی بنویسم که باز دلم نیامد. خواستم بدانید که کنجکاو شدم آن مطلب چه بوده :) اگر صلاح دانستید، این کاربر سراپا تقصیر را از کنجکاوی دربیاورید. [[کاربر:مهرنگار|مهرنگار]] ([[بحث کاربر:مهرنگار|بحث]]) ‏۲ سپتامبر ۲۰۲۰، ساعت ۰۹:۵۹ (UTC)
:منبع دادم می‌توانستید کاملش را در [http://csri.majazi.ir/index.php?module=cdk&func=loadmodule&system=cdk&sismodule=user/content_view.php&sisOp=view&ctp_id=691&cnt_id=88770&id=1226 اینجا] بروید بخوانید، ببینید چقدر تحقیق ضعیف کار شده است که شما نرفتید بخوانیدش از بنده می‌پرسید. اما این قسمت بود:
:اما انتقاداتی به شیوه اجرای این طرح و ماهیت آن می‌تواند وارد باشد از جمله اینکه:
:۱. تنها در استان‌های محدودی (کمتر از پنج استان) اجرا شده است.
:۲. در استان‌های مختلف اقلام متفاوتی توزیع می‌شوند که بخاطر استفاده استان‌ها از منابع خودشان طبیعی به نظر می‌رسد. اما تفاوت در قیمت و نوع خدمات می تواند احساس تبعیض میان ساکنین استان‌های مختلف ایجاد کند.
:۳.اقلام در بیشتر سامانه‌ها فقط در نقاط شهری توزیع می‌شوند.
:۴. استفاده از سامانه‌های فوق تنها برای کسانی امکان پذیر است که از سواد اطلاعاتی رایانه‌ای کافی در حد خرید اینترنتی و استفاده از رمز دوم برخوردار باشند و بسیاری از افراد(مثلا سالمندان ) در مناطق محروم و حتی توسعه یافته بدون کمک دیگران امکان استفاده از این خدمات را نخواهند داشت.
:۵ .سامانه‌های ایجاد شده بدون تکیه بر زیرساخت‌ها و کسب و کارهای الکترونیکی و فیزیکی از قبل موجود بخش خصوصی توسعه پیدا کرده اند، در صورتی که استفاده درست از توان بخش خصوصی می تواند از صرف بسیاری از هزینه‌ها جلوگیری کند و خدمات عادلانه تری به شهروندان عرضه کند.
:نکته جالب در مورد انتقاد دوم اینست که مثلا احتمالا نمی دانید یکی از سوغاتی های جدید قزوین که سر هر میدانی به مردم می‌فروشند الکل طبی است.استان قزوین چندین شرکت تولید الکل دارد. قیمت الکل در قزوین نصف یا چهل درصد کمتر از تهران است. پس اگر مسیرتان افتاد سری به الکل فروشی های قزوین بزنید و کنار باقلوا سوغاتی بخرید. <span class="nastaliq">[[کاربر:Rajabi.abolghasem|ابوالقاسم رجبی]]</span> ([[بحث کاربر:Rajabi.abolghasem|بحث]]) ۱۲ شهریور ۱۳۹۹، ساعت ۱۷:۲۳ ([[ساعت رسمی ایران|ایران]]) ‏۲ سپتامبر ۲۰۲۰، ساعت ۱۲:۵۳ (UTC)