پرش به محتوا

تفاوت میان نسخه‌های «خبررسانی جعلی»

بدون خلاصه ویرایش
برچسب: ویرایش مبدأ ۲۰۱۷
برچسب‌ها: ویرایش با تلفن همراه ویرایش با مرورگر تلفن همراه
آموزش پرورشamozeshparvaresh.com
'''خبررسانی جعلی'''، '''دروغ‌پراکنی''' یا '''اخبار جعلی''' ({{lang-en|Fake news}}) نوعی [[خبرنگاری زرد]] یا [[پروپاگاندا]] با قصد پخش [[گمراه‌سازی|اطلاعات غلط]] است که در بستر رسانه‌های چاپی سنتی، [[رسانه خبری|رسانه‌های خبری]] و [[رسانه اجتماعی|رسانه‌های اجتماعی]] انتشار می‌یابد.
آموزش پرورش:دانش آموزان فقط اجازه دارند فقط با یک خط وارد شاد شوند
 
2-تا پنجشنبه عصر فرصت دارند که شاد رو نصب کنند
اخبار جعلی با هدف گمراه کردن و به منظور آسیب رساندن به یک آژانس، نهاد، یا شخص، یا به‌دست‌آوردن اهداف مالی یا سیاسی نوشته و منتشر می‌شود، که اغلب با استفاده از سرفصل‌های حساس، نادرست که می‌تواند به جهت افزایش خوانندگان، اشتراک گذاری آنلاین و درآمد بر اساس کلیک روی اینترنت هم باشد. در مورد دوم، آن را شبیه به اخبار خنده دار آنلاین همچون «کلیک کنید» و مبتنی بر درآمد تبلیغات از این فعالیت، صرف نظر از صحت داستان منتشر شود.
3-دانش آموزان :آمادن شنبه به مدرسه اجباری است!!
 
amozeshparvaresh.com
اخبار دروغین گمراه کننده و فریبنده از طنز آشکار یا تقلید مبهم است که به جای اینکه مخاطب را گمراه کند، به طنز می‌پردازد. خبررسانی جعلی به ویژه با گسترش فناوری در سیاست تأثیرگذار شده است. برای رسانه‌ها، توانایی جذب بینندگان به وب‌سایت‌هایشان ضروری است تا تبلیغ‌کنندگان را که برای تبلیغات در وب‌سایت‌هایشان نیازمند هزینه تبلیغ است بپردازند.
 
اگر انتشار یک داستان با محتوای غلط یک علامت بزرگی تولید کند و بیننده را جذب کند، ممکن است برای تبلیغات تبلیغ کنندگان و رتبه‌بندی آنها سودمند باشد. دسترسی آسان به درآمدهای تبلیغاتی آنلاین، افزایش اعتبار سیاسی و محبوبیت در رسانه‌های اجتماعی، در درجه اول فید اخبار رسانه ای، در گسترش خبر جعلی دخیل بوده است که برای رقابت با اخبار قانونی ارائه می‌شود داستان بازیگران دولتی نیز در تولید و پخش اخبار جعلی، بخصوص در حین انتخابات دخیل بوده است.
 
اخبار دروغین نیز پوشش رسانه‌ای جدی را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و کار روزنامه نگاران را برای پوشش اخبار مهم دشوار می‌کند.
 
تجزیه و تحلیل [[بازفید]] مشخص نمود که بالاترین ۲۰ خبر جعلی در مورد انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در سال ۲۰۱۶ بیشتر در [[فیس‌بوک]] از ۲۰ خبرخوان در مورد انتخابات از ۱۹ رسانه عمده سخن گفت.
 
همچنین [[سایت اخبار جعلی|وب‌سایت‌های خبر جعلی]] میزبان ناشناخته‌ای هستند که ناشران ناشناخته دارند که برای فرار از محاکمه منابع خبر جعلی برای قصور دچار مشکل نشوند.
 
== انواع ==
کاربر ناشناس