پرش به محتوا

تفاوت میان نسخه‌های «رسانه‌های اجتماعی»

به نسخهٔ 23077248 از Sicaspi واگردانی شد: توضیحات قبلی بیشتر دربارۀ بازاریابی شبکه‌ای بود نه رسانه‌های اجتماعی (توینکل)
(به نسخهٔ 23077248 از Sicaspi واگردانی شد: توضیحات قبلی بیشتر دربارۀ بازاریابی شبکه‌ای بود نه رسانه‌های اجتماعی (توینکل))
برچسب: خنثی‌سازی
'''رسانه‌های اجتماعی''' {{انگلیسی|Social media}} اصطلاح استفاده از فناوری‌های مبتنی بر [[وب]]، [[تلفن همراه]] و ارتباطاتی که به گفتگو تعامل داده می‌شود گفته می‌شود. رسانه‌های اجتماعی برنامه‌های کاربردی مبتنی بر [[اینترنت]] است که بر روی پایه‌های ایدئولوژیک و فناوری [[وب ۲.۰]]، به کاربران اجازه ایجاد و تبادل تولید محتوا را می‌دهد. رسانه‌های اجتماعی می‌تواند بر روی بسیاری از اشکال مختلف، از جمله [[تالار گفتگو]]، [[وبلاگ]] ها، [[وبلاگ اجتماعی]]، [[میکروبلاگینگ]]، [[ویکی]]، [[پادکست]] ها، [[عکس]]‌ها یا [[تصاویر]]، [[ویدئو]]، در قالب یک نوع امتیاز بر پایه مشارکت اجتماعی، محسوب شود.
 
امروزه [[بازاریابی شبکه های اجتماعی]] یا همان سوشیال مارکتینگ (Social Marketing) یکی از مهارت‌های مهم در زمینه دیجیتال مارکتینگ است که می‌تواند تاثیر چشم‌گیری در پیشرفت کسب و کارها داشته باشد. زیرا امروزه بیشتر مردم بخش زیادی از زمان خود را مشغول گردش در شبکه های اجتماعی مختلف مانند فیسبوک (Facebook)، توییتر (Twitter)، اینستاگرام (Instagram)، لینکدین (LinkedIn) و… هستند. بنابراین رسانه های اجتماعی تاثیر بسیار زیادی در بازاریابی مشاغل مختلف دارند. حجم زیاد کاربران، افزایش آگاهی از برند، بهبود سئو و ترافیک سایت و ارتباط آسان با مخاطبان تنها بخشی از مزایای سوشیال مارکتینگ است.
 
== جستارهای وابسته ==
== منابع ==
{{پانویس}}
 
*[https://kookas.ir/digital-marketing/what-is-social-marketing/ بازاریابی شبکه های اجتماعی چیست؟]
 
* {{یادکرد-ویکی
|پیوند = http://en.wikipedia.org/wiki/Social_media