پرش به محتوا

فندر استرتوکستر: تفاوت میان نسخه‌ها

بدون خلاصۀ ویرایش
بدون خلاصۀ ویرایش
بدون خلاصۀ ویرایش
این مدل گیتار به همراه مدل‌های [[لس پال گیبسون]] ، [[اس‌جی گیبسون]] و [[فندر تله‌کستر]] از رایج‌ترین و بادوام‌ترین مدل‌های گیتار است. در میان مدل‌های طراحی شده کلاسیک، استرتو همیشه گوی برتری را ربوده است، از این جمله می‌توان به نمایش درآمدن استرتوکستر در اکثر موزه‌های مطرح دنیا اشاره کرد.
 
در حالت پیش‌فرض این مدل با بدنه‌ای توپر از جنس چوب درخت زبان گنجشک به رنگ قهوه‌ای روشن ۲رنگ و دسته‌ای ۲۱ فرته از جنس چوب درخت افرا به همراه نقطه‌های مشکی منقوش شده بر روی فرت‌هایی خاص است. البته رنگ‌های متنوع دیگری نیز برای این مدل از سال ۱۹۶۰ به بعد، در نظر گرفته شده است. اغلب این رنگ‌ها که با توجه به سلیقه مشتریان انتخاب می‌شوند از جنس رنگ‌های بکارگرفته شونده در رنگ اوتومبیل‌ها هستند که توسط شرکت داپونت تهیه می‌شوند و انتخاب این رنگ‌ها ۵٪ به قیمت محصول می‌افزاید. طراحی صفحه پیک‌گارد استرتو بطور منحصربه‌فردی انجام شده است بطوریکه صفحه یکدست با ۸ سوراخ پیچ امکان نصب تمام تجهیزات گیتار الکتریک را به بهترین شکل بر روی آن انجام پذیر کرده است. در طراحیطرح‌های و ساخت استراتوکسترهایجدیدتر امروزیاسترتوکستر سعی می‌شودشده تا سرحد امکان قابلیت استفاده و صدایصدا آنبهبود بهتر شودیابد اما همچنان مدل‌هایهمان وینتیجنسخه فندرطرح اولیه کارخانه گرانبهاترین و ارجح‌ترین مدل آنها به شمار می‌روندمی‌آید.
 
از روی مدل استرتوکستر بطور وسیعی کپی برداری شده است، اما همچنان عنوان استرتو تنها متعلق به آن دسته گیتارهایی است که توسط شرکت فندر تولید می‌شوند و نشان فندر استراتوکستر را بر روی سردسته خود منقوش دارند.
۲٬۹۹۲

ویرایش