پرش به محتوا

نینجا: تفاوت میان نسخه‌ها

۱٬۵۲۹ بایت حذف‌شده ،  ۲ سال پیش
خنثی‌سازی ویرایش 28631566 از 151.246.134.95 (بحث)
بدون خلاصۀ ویرایش
برچسب‌ها: ویرایش همراه ویرایش از وبگاه همراه دارای ادبیات عامیانه
(خنثی‌سازی ویرایش 28631566 از 151.246.134.95 (بحث))
برچسب: خنثی‌سازی
[[پرونده:Hokusai-sketches---hokusai-manga-vol6-crop.jpg|بندانگشتی|چپ|180px|طرحی از یک نینجا]]
'''نینجا''' (یا در ژاپن '''شینوبی''') به مزدوران مخفی در دوران [[تاریخ ژاپن#دوران فئودالی|ژاپن فئودال]] گفته می‌شود.نینجا در لغت امروزی به هنرجویان رشته نینجوتسو گفته میشود نینجاها تخصصشان در جنگ‌های غیرمتعارف بود. آن‌ها معمولاً برای [[کسب اطلاعاتجاسوسی]]، [[خرابکاری]]، نفوذ، [[ترور]]، [[جنگ چریکی]] و عملیات های مختلف و گاهی هم برای مبارزات مستقیم استخدام می‌شدند و از [[مهارت رزمی]] و روش جنگی نینجوتسو استفاده می‌کردند.<ref name="ratti 1991 325">{{Harvnb|Ratti|Westbrook|1991|p=325}}</ref> کاربرد این کلمه به هنرجویان مهارتهای رزمی [[نینجوتسو]] اشاره دارد.
نینجا در مقابل سامورایی ها بودند .سامورایی ها انسانهای نجیب وشریفی بودند که از لحاظ مهارت و فن حرفه ای بودند .نینجاهای قدیم به خاطر خرابکاری و ترور سامورایی های شریف مورد تنفر مردم ژاپن بودند.
 
در حال حاضر نینجا درژاپن به عنوان یک لقباستایل خواندهمیشوداست بهو کسانیرشته گفتهورزشی میشودنمیباشد که نینجوتسوودر سراسر ژاپن تنها یک باشگاه دارد و هنوز هم ۹۹ درصد مردم ژاپن طرفدار سامورایی ها هستند.
(بوجینکان)تمرین میکنند. در کشور ژاپن نینجا بسیار محبوب هست وبرای مردم‌ نینجایک فرد شکست ناپذیر و کاملا پرتلاش است . نینجا لقب نینجوتسوکاران میباشد . در دنیا سبکی بنام نینجا وجود ندارد . این نوعی سوء استفاده است که درایران از این واژه بعنوان سبک استفاده میشود .
پایگذار این هنر ۳۰سال پیش در ایران استاد اکبرفرجی بودند ایشون در کشورهای مختلف از جمله ژاپن تحت نظر سوک هاتسومی آموزش دیده به بالاترین رتبه این هنر باستانی رسیدن .
هم اکنون در ۲۷استان کشور ایران نینجوتسو گسترش پیدا کرده و بیش از ۲۲هزار نفر مشغول به فعالیتهای رزمی هستند . که دختران نینجا، فرشته های نینجا و پسران نینجا از جمله گروههایی هستند که تحت نظراستادفرجی
آموزش دیدن و به مردم ایران معرفی شدند
مرکزیت این هنرنینجا در کرج هست .دفتر مرکزی دارد و تحت نظرانجمن فدراسیون ورزشهای رزمی فعالیت میکنند.
+×+×+×+
سایت رسمی این هنر جهت معرفی مربیان رسمی
www.ninja.ir
میباشد . دفتر مرکزی نینجا ۰۲۶۳۲۵۳۲۲۶۴
و سامانه رایگان #۱۰۰۲*۶۶۵۵* میباشد .
 
البته نینجا در دو کشور جهان از جمله ایران به صورت یک رشته ورزشی درحال فعالیت میباشد
لطفا با دقت دنبال کنید . چون نینجاهای تقلبی در ایران هستند که تنها از نام این هنر باستانی سوء استفاده میکنند.
 
== روش جنگی ==