پرش به محتوا

هایبرنیت (رایانه): تفاوت میان نسخه‌ها

جز
جایگزینی با اشتباه‌یاب: انگیسی⟸انگلیسی، خواموش⟸خاموش، هایبرنت⟸هایبرنیت، هیچهاه⟸هرگز، دیوایس‌های⟸دستگاه‌های
(افزودن {{تمیزکاری}} (توینکل))
جز (جایگزینی با اشتباه‌یاب: انگیسی⟸انگلیسی، خواموش⟸خاموش، هایبرنت⟸هایبرنیت، هیچهاه⟸هرگز، دیوایس‌های⟸دستگاه‌های)
* Restart راه‌اندازی دوباری
* '''Hibernate''' خواب زمستانی
در گزینه آخر موضوع این بحث در واقع کامپیوتر خواموشخاموش می‌شود ولی در عین حال ساختاری خواب مانند دارد به این شکل که اگر شما برنامه‌های بازی داشته باشید هنگام روشن کردن مجدد کامپیوتر مجدداً آنها را باز خواهید یافت.
 
== بحث تخصصی ==
در حالت هایبرنتهایبرنیت کامپیوتر اسلیپ می‌باشد اما خاموش است به این صورت که [[سیستم عامل]] کلیه فضای رم کامپیوتر را از اولین بلوک تا آخرین به ترتیب به درایوی که ویندوز بر روی آن است برده و بر روی [[هارد دیسک]] ذخیره می‌نماید و سیستم خاموش می‌شود. در هنگام روشن کردن مجدد کامپیوتر (نوت بوک) سیستم عامل مجدداً این فضا را از هارد دیسک به رم بار گیری می‌نماید و سیستم از همانجایی که بود ادامه کار خواهد داد.
 
== نکته ==
مهم‌ترین نکته در اینباره این است که در صورتی که درایور [[کارت گرافیک]] سیستم شما به شکل صحیح نصب نشده باشد شما این گزینه را بخصوص در سیستم عامل‌های میکروسافت نسخه‌های قدیمی فعال نخواهید یافت.
دیگر اینکه هیچهاههرگز بعد از هایبرنتهایبرنیت تغییرات سخت‌افزاری در سیستم خود ایجاد ننمایید چرا که فرایند بوت و شناسایی دیوایس‌هایدستگاه‌های جدید را نخواهید داشت.
 
== منابع ==
{{پانویس}}
[http://windows.microsoft.com/en-us/windows7/sleep-and-hibernation-frequently-asked-questions سایت میکروسافت و توضیحات در مورد هایبرنتهایبرنیت ]
{{سخ}}
[//en.wikipedia.org/wiki/Hibernation_(computing) مقاله انگیسیانگلیسی در سایت ویکی‌پدیای انگلیسی]
 
[[رده:فناوری‌های سیستم‌عامل]]