پرش به محتوا

تفاوت میان نسخه‌های «گرمایش»

خنثی‌سازی ویرایش 27838085 از 87.107.78.70 (بحث)
(خنثی‌سازی ویرایش 27838085 از 87.107.78.70 (بحث))
برچسب: خنثی‌سازی
{{منبع|تاریخ=ژوئیه ۲۰۱۹}}
به فرایند افزایش دما، '''گرمایش''' می‌گویند. سامانه‌ها و دستگاه‌های گوناگونی وجود دارد مانند [http://www.kgy.ir/ کوره هوای گرم]، [http://www.kgy.ir/ بخاری‌ها]،بخاری‌ها، [[رادیاتور]]ها، [[آبگرمکن]]‌ها، [[فن کویل]]‌ها، [[پکیج شوفاژ دیواری]]، [[موتورخانه]] و جز اینها که به وسیلهٔ آن‌ها فرایند گرمایش انجام می‌گیرد.
 
انواع مختلفی از سیستم‌های گرمایشی استاندارد وجود دارد. در مناطق با آب‌وهوای سرد برای خانه‌های شخصی و ساختمان‌های عمومی از گرمایش مرکزی ([[شوفاژ]]) برای گرم‌کردن استفاده می‌کنند. هم‌چنین سیستم‌ها شامل یک [[دیگ بخار]]، [http://www.kgy.ir/ [کوره]] (مشعل) یا [[پمپ گرمایی]] برای گرم‌کردن آب، بخار یا هوا می‌باشند که همه در یک مکان مرکزی مانند [[موتورخانه]] در یک خانه یا اتاق تأسیسات در ساختمان‌های بزرگ قرار می‌گیرند.
 
یکی دیگر از راه‌های گرم کردن فضا، سیستم حرارتی گرمایش از کف است که با انتقال حرارت به صورت تابشی سهم زیادی در فرایند گرمایشی دارد. این سیستم در مقایسه با سایر سیستم‌های حرارتی نه تنها باعث صرفه جویی و بهینه‌سازی مصرف انرژی می‌شود، بلکه در ایجاد رفاه و آسایش ساکنان نیز بسیار مؤثر است.