Jump to content

منوی ناوبری

تفاوت میان نسخه‌های «مدرسه»

۲٬۳۶۷ بایت حذف‌شده ،  ۱ سال پیش
ویرایش‌های Zahra khm (بحث) با فرض حسن نیت خنثی‌سازی شد: منبع ثبت نشده. (T)
(دلایل نیاز به هوشمندسازی مدارس)
(ویرایش‌های Zahra khm (بحث) با فرض حسن نیت خنثی‌سازی شد: منبع ثبت نشده. (T))
برچسب: خنثی‌سازی
* استفاده از دسته فضاها و تشکیل واحدهای همجوار فضایی که خصوصاً در سازماندهی کلاس‌ها مؤثر است.<ref>کامل نیا، حامد ،1385، "دستور زبان طراحی محیط‌های یادگیری مفاهیم و تجربه ها"، چاپ دوم، تهران: سبحان نور.</ref>
 
<br />
== دلایل نیاز به هوشمندسازی مدارس ==
با توجه به اهمیت هوشمند سازی مدارس و تاکید آن در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، رفتن مدارس به سمت هوشمند شدن، دیگر صرفاًً یک انتخاب نیست، بلکه ضرورتی است اجتناب ناپذیر، که مدارس باید دیر یا زود به سمت آن حرکت کنند و در این میان، کیفیت این هوشمندسازی، مسأله ای است که اینروزها بشدت توجه مدیران مدارس رو به خود جلب کرده است.
 
هوشندسازی مدارس که تا چند سال قبل، با خرید تجهیزات سخت افزاری، معنی پیدا می کرد، حالا دیگر، دچار تغییرات زیادی شده است.
 
در واقع، مدیران مدارس با هوشمندسازی مدرسه، آماده ی گذر از رویکرد سنتی گذشته خواهند شد و عموماً به این می اندیشند که با چه سیستم هایی می توانند، بهترین عملکرد را نسبت به مدرسه خویش، داشته باشند.
 
وجود ابزارهای هوشمند سخت افزاری و نرم افزاری، به بهینه سازی آموزش و ارائه ی خدمات آموزشی اثرگذار، کمک خواهد کرد.
 
کارآمدی سیستم و استفاده ی صحیح مخاطبین آن در مدرسه یعنی همکاران آموزشی و اداری ، اولیا و دانش آموزان در نقش های مختلف، در یک سیستم جامع، از نکات مهم در هوشمندسازی مدارس نوین می باشد.
 
به طور قطع هوشمندسازی مدارس کشور، تأثیر بسزایی در یادگیری دانش‌آموزان دارد و تشخیص استفاده از فناوری‌های متناسب با هر دوره تحصیلی یک ضرورت است که باید با کمک صاحب‌نظران امر به آن پرداخته شود. همچنین فراگیری دانش هوشمندسازی مدارس توسط فرهنگیان، یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است و این امر، امروزه در اولویت کاری آموزش و پرورش قرار دارد.
 
<br />
== جستارهای وابسته ==
{{انبار-رده}}