پرش به محتوا

گوستاف دلور: تفاوت میان نسخه‌ها

نجات ۱ منبع و علامت‌زدن ۰ به‌عنوان مرده.) #IABot (v2.0
(پروندهٔ Gustaaf_Deloor.JPG که در ویکی‌انبار به دست Ymblanter حذف شده بود، به این علت برداشته شد: per c:Commons:Deletion requests/File:Gustaaf Deloor.JPG)
(نجات ۱ منبع و علامت‌زدن ۰ به‌عنوان مرده.) #IABot (v2.0)
دلور در سال ۱۹۳۲ نخستین پیروزی مهم خود را در تور فلاندر برای رکابزنان مستقل (نیمه‌حرفه‌ای) به دست آورد و در همان سال، حرفه‌ای شد. در سال ۱۹۳۵ در نخستین دورهٔ ووئلتا اسپانیا شرکت کرد و با پیروزی در مرحلهٔ سوم، رهبر مسابقه شد. او توانست برتری خود را تا پایان حفظ کند و نخستین قهرمان ووئلتا اسپانیا شود. همچنین در دو مرحلهٔ دیگر پیروز شد. در ووئلتای ۱۹۳۶ نیز در سه مرحله به پیروزی رسید و دومین قهرمانی خود در ووئلتا را به دست آورد. در سال ۱۹۳۷ در [[تور دو فرانس]] حضور یافت و فاتح مرحلهٔ ششم شد؛ ولی در پایان تور، شانزدهم شد. دلور آخرین پیروزی‌های حرفه‌ای خود را در مسابقاتی در بلژیک به دست آورد و با آغاز [[جنگ جهانی دوم]]، فعالیت حرفه‌ای او به پایان رسید.
 
در آغاز جنگ جهانی، دلور در ارتش بلژیک در قلعه‌ای در نزدیکی [[ماستریخت]] خدمت می‌کرد؛ ولی پس از هجوم ارتش آلمان به قلعه در ۱۰ مهٔ ۱۹۴۰ دلور و حدود ۱۲۰۰ بلژیکی دیگر، اسیر شدند. در زمان اسارت، دلور به واسطهٔ علاقه‌مندی یکی از افسران آلمانی به ورزش، در آشپزخانه مشغول به کار شد. پس از جنگ، دلور تصمیم گرفت زندگی تازه‌ای را آغاز کند و در سال ۱۹۴۹ به آمریکا مهاجرت کرد. ابتدا در نیویورک زندگی می‌کرد؛ ولی پس از ۱۰ سال به لس آنجلس نقل مکان کرد. نخستین همسرش را در سال ۱۹۶۶ از دست داد؛ ولی دوباره ازدواج کرد. دلور در سال ۱۹۸۰ به بلژیک بازگشت.<ref>{{cite web|url=http://www.cyclingwebsite.net/coureurfiche.php?coureurid=8685|title=Gustaaf Deloor|publisher=de wielersite|accessdate=2007-12-15|archiveurl=https://web.archive.org/web/20110727112821/http://www.cyclingwebsite.net/coureurfiche.php?coureurid=8685|archivedate=۲۷ ژوئیه ۲۰۱۱|dead-url=yes}}</ref>
 
== نتایج در گرند تورها ==
۳۷۴٬۵۳۲

ویرایش