پرش به محتوا

تفاوت میان نسخه‌های «اما یونگ»

۴۵ بایت اضافه‌شده ،  ۲ سال پیش
بدون خلاصه ویرایش
جز (←‏زندگی زناشویی: اصلاح فاصله مجازی + اصلاح نویسه با استفاده از AWB)
 
== دوران کودکی ==
او در خانواده‌ای از صنعتگران ثروتمند و قدیمی سوئیس و آلمان به دنیابه‌دنیا آمد که این ثروت بعد به شوهرش ـ کارل یونگ ـ آزادی مالی داد تا به دنبال کار خود و علایقش برود.
 
== ازدواج ==
امااِما در ۱۴ فوریه سال ۱۹۰۳ ازدواج کرد. هفت سالهفت‌سال پس از اولین ملاقات او با کارل یونگ. آنهاآن‌ها دارای پنج فرزند بودند؛ آگاته، گِرِت، فرانتس، ماریانا و هلن.
 
== زندگی زناشویی ==
در سال [[۱۹۰۶ (میلادی)|۱۹۰۶]] با علاقه کار شوهرش را پی گرفت و یک تحلیل‌گر در حد خود او تبدیل شد. او [[جام افسانه‌ای]] را که موضوع مورد علاقهعلاقهٔ خودش بود، توسعه داد.
قبل از ازدواج او [[روان‌کاو]] بود. اگرچه استقلال او در این زمینه بعدها تبدیل به رقابت شد. او همچنین به طوربه‌طور منظم در ارتباط مکاتبه‌ای با [[زیگموند فروید]] بود. در زمان تولد آخرین فرزند خود، در۱۹۱۴، شوهر او با یک بیمار جوان به نام [[تونی وولف]] ارتباط برقرار کرد که برای چند دهه به طولبه‌طول انجامید.
 
[[دایرد بایر]]در زندگی‌نامهزندگی‌نامهٔ خود از [[کارل گوستاو یونگ]] یونگ به عنوانبه‌عنوان شوهر او اصرار داشت که اما،اِما، تونی وولف را همسر دیگر او بداند. تلاش وولف برای متقاعد کردن کارل یونگ نسبت به طلاق بی‌فایده بود و اتفاق نیفتاد.
 
== پس از مرگ ==