پرش به محتوا

حلقه ازدواج: تفاوت میان نسخه‌ها

برچسب‌ها: ویرایش همراه ویرایش از برنامهٔ همراه ویرایش با برنامهٔ اندروید
== در ایران ==
=== انگشتر نشان بله‌برون ===
در خانواده‌های ایرانی، بسیاری از ازدواج‌ها به شکل سنتی و با معرفی خانواده‌ها شکل می‌گیرد. در چنین مراسمی پس‌ازاینکهپس‌ از اینکه خانوادهٔ داماد جواب مثبت را از خانوادهٔ عروس گرفتند؛گرفتند به منظور اینکه حالت رسمی‌تری به انتخاب داده شده‌باشد،شده‌ باشد در جلسه‌های آتی یک انگشتر را به‌عنوانبه‌ عنوان «نشان کردن» دختر برای او کادو می‌آورند. به این انگشتر نشان می‌گویند؛ که دختر آن را به نشانهٔ اینکه در آستانهٔ تأهل قرار دارد در انگشت می‌کند، ولی «حلقه‌ها و انگشترهای ازدواج» در زمان عقد و «به انتخاب داماد و عروس» خریداری می‌شوند. حلقه [[بله برون]] برای نشان کردن عروس است، این حلقه‌ها معمولاً ظریف‌تر هستند که بتوان در تمام مواقع از آن‌ها استفاده کرد، چرا که حلقه نمادی از تعهد به همسر است و این نشان در تمام مراحل زندگی باید در جای ثابت و ویژه‌اش خودنمایی کند.
 
ممکن است در رسم و رسوم هر خانواده با یکدیگر اختلافاتی جزئی وجود داشته باشد، به‌عنوان‌مثالبه‌ عنوان‌ مثال بسیاری از خانواده‌ها حلقه‌های دیگری نیز به نام «حلقه‌های نامزدی» از طرف عروس و داماد به‌یکدیگربه‌ یکدیگر هدیه می‌دهند، یا برخی انگشتر نشان را ازهمان‌ابتدااز همان‌ ابتدا در دست چپ نموده و پس از خریدِ [[حلقهٔ ازدواج]]، حلقهٔ بله‌برون را به‌دست راست انداخته و حلقه ازدواج را در دست چپ می‌نمایند.
 
یک پیشنهاد برای زوج‌ها این است که سعی شود حلقه بله برون جفت یا ست خریداری شود؛ و اینکه حلقه نباید کیپ باشد، چرا که قرار است سالیان زیادی این حلقه را در دست داشته باشند پس احتمال [[تغییر فرم]] دست‌ها را به مرور زمان می‌دهند و حلقه را پنج دهم سایز بزرگ‌تر سفارش می‌دهند.
۴۴

ویرایش