تفاوت میان نسخه‌های «حزب»

پرش به ناوبری پرش به جستجو
۱۴۸ بایت اضافه‌شده ،  ۷ ماه پیش
جز (اصلاح فاصله مجازی + اصلاح نویسه با ویرایشگر خودکار فارسی)
برچسب‌ها: ویرایش با تلفن همراه ویرایش با مرورگر تلفن همراه
افرادی که چه به صورت داوطلبانه و چه به صورت استخدامی برای تأسیس و کمک در انجام کارهای حزب گرد هم می‌آیند به عنوان سازمان دهندگان حزب شناخته می‌شوند، همچنین ممکن است بنا به کارهایی که در حزب انجام می‌دهند به عنوان فعال حزب یا کارمند حزب نیز در نظر گرفته شوند.
 
یک حزب سیاسی نوعاً توسط '''رهبر حزب''' (قدرتمندترین فرد حزب که با سخنگوییهدایت و فرمان اعضای حزب و برای حزب از آن نمایندگی می‌کند)، '''دبیر حزب''' (کسی که کارهای روزانه را تنظیم و اسناد ملاقات‌های حزب را ثبت می‌کند)، '''دبیر مالی حزب''' (کسی که مسئول امور مالی و جمع‌آوری حق عضویت اعضای حزب است) و '''رئیس حزب''' (کسی که راهبردهای حزب را برای استخدام و آموزش اعضاء تنظیم می‌کند و ملاقات‌های حزب را برنامه‌ریزی می‌نماید) و '''سخنگو''' (کسی که در جا های دیگر به جای اعضای حزب سخنرانی می کند) اداره می‌شود. بیشتر مناصبی که در بالا ذکر شدند، عضو '''هیئت اجرایی''' حزب نیز محسوب می‌شوند، هیئتی که وظیفه اداره سازمان را بر عهده دارد و سیاست‌های کل حزب را در سطح ملی تنظیم و تدوین می‌کند.
 
عموماً، در بازه‌های زمانی مشخص، گردهمایی‌های حزب برگزار می‌شوند تا دبیران حزب در آن‌ها انتخاب شوند. هم چنین اگر تعداد کافی از اعضا چنین درخواستی داشته باشند می‌توان انتخاباتی برای تعیین یا تغییر رهبر حزب برگزار کرد. یکی دیگر از اهداف برگزاری همایش‌های حزب این است که ارزش‌ها و برنامه‌های حزب در سال آینده برای اعضا بیان و مشخص شوند.
کاربر گمنام

منوی ناوبری