تفاوت میان نسخه‌های «رابرت بی‌دن-پاول»

پرش به ناوبری پرش به جستجو
بدون خلاصه ویرایش
برچسب‌ها: ویرایش با تلفن همراه ویرایش با مرورگر تلفن همراه ویرایش‌گر دیداری
 
== زندگی‌نامه ==
روبرت استفنس اسمیت بیدن پاول تنها ۳ سال داشت که پدرش [[بادن پاول]] (که استاد دانشگاه آکسفورد بود را از دست داد)وی نزد مادرش هنریتا پاول رشد و به تحصیل دورهٔ ابتدایی پرداخت. او میگفت: ''"پدرم، مادرم را به همراه فرزند تنها گذاشت و نمی‌دانم مادرم با چه پشتکاری ما را بزرگ کرد. همت او در ادامه‌دادن، همواره الگوی من در زندگی بوده‌است."''. سپس از مدرسه '''Charterhouse''' (چارتر هووس(کارتر هووس))که در سال ۱۶۱۱ یکی از معتبرترین مدارس عمومی (خصوصی) بریتانیابود [[بورسیه]] شد. طی آن دوران او در جنگل و محیط بزرگ مدرسه چیزهایی یادگرفت که بعدها باعث شکوفایی استعدادها و موفقیت او در زندگی‌اش شد. او یادگرفت چطور رد پای حیوانات را در میان علف‌ها پیدا کند و به دنبال آنها برود. آموخت چطور به تنهایی آتش روشن کند و چه کار کند تا دود [[آتش]] مشخص نباشد. او پا را از این هم فرا گذاشته و ساختن تیروکمان از چوب‌های جنگل و شکار حیوانات را نیز فراگرفت. به بازیگری علاقه داشت و [[پیانو]] و [[ویولن]] می‌نواخت. او بسیار ماجراجو بود ودر طول [[تعطیلات]] با برادران خود به ماجراجویی و [[قایق‌رانی|قایقرانی]] ی رفت و مهارت‌های زیادی می‌آموخت.
 
وی در ابتدا به عنوان یک سرباز جز به هند رفت.او می از چند مدت مریض شد و مجبور شد برای درمان بیماری اش به کشورش [[انگلستان|انگلیس]] برگردد.
 
بعد از بهبود یافتن به آفریقا رفت.وی همان جا به درجه ی فرماندهی رسید.مشاهدات او از بچه های [[آفریقا]] این بود که تمام بچه های آن جا همه ی کار های خودشان را، به تنهایی انجام میدادند.وی بعد از برگشتن از افریقا به کشورش دید که بچه های کشورش(که بعضی ها میگویند انگلیس بودهرا ذکر کرده بودند و بعضی دیگر بریتانیا را نام بردند،اما اکثرا انگلیس را قبول دارند وشواهد هم همین را می گوید)نمی توانند کار های خود را به تنهایی انجام دهند و باید از دیگران کمک بگیرند.این باعث شد که او به فکر راه انداختن گروهی شد که به آن ها آموزش دهد که در نبود کسی بتوانند کارهای خود را انجام داده و نیاز های خود رابرطرف کنند و از پس خود برایند.او از [[ارتش دامبلدور|ارتش]] [[استعفا دادن یعنی : کناره گیری از کار ی|استعفا]] داد و شروع به کار کرد. با آموزش های او بچه ها می توانستند (((به راحتی)))از پس خود در سیل،زلزله و... و همچنین بلایای طبیعی برایند.
 
وی اولین اردوی پیشاهنگی([[پیشاهنگی|پیشتازان]])را با اعضای 20 نفر پسر در جزیره ی [[بروان سیتی، میشیگان|براون سی]] انگلیس انجام داد.
 
او اولین کتاب پیش اهنگی پسران را نوشت ؛ای کتاب مورد استقبال زیادی قرار گرفت.
 
او در سن 54 سالگی با اولیو یا کیلر (که فقط 23 سال داشت) ازدواج کرد.وی پس زاز مرگش در سن 84 سالگی در آفریقا[[کنیا]] دفن شد.
 
طبق اطلاعاتی دیگر آمده که:(او در ارتش فرمانده شد و در سال ۱۳۷۶ به هند رفت. او عنوان یک افسر ارتش جوان، در بازپرسی، نقشه‌برداری و شناسایی تخصصی مهارت کسب کرد و به سربازان دیگر آموخت. پاول پس از هند به [[بالکان]]، [[آفریقای جنوبی]] و [[مالت]] یافت. اما سفر او به آفریقا توسط ارتش انگلیس در آغاز [[جنگ بوئر دوم|جنگ دوم بوئر]] بود که او در شهر [[مهیکنگ]] در [[محاصره مفکینگ]] به عنوان رهبر ارتش دفاع کرد که به او اعتبار زیادی بخشیدو همواره این پند را به یادداشت که ''"در سراسر زندگی، در صلح یا جنگ به دنبال کسب تجربه برای یک زندگی بهتر باشید."''
کاربر ناشناس

منوی ناوبری