پرش به محتوا

مرد مورچه‌ای (فیلم): تفاوت میان نسخه‌ها

بدون خلاصۀ ویرایش
بدون خلاصۀ ویرایش
برچسب‌ها: ویرایشگر دیداری ویرایش همراه ویرایش از وبگاه همراه
اسکات لنگ که دزدی خوش نیت است پس از آزادی از زندان به خانه هم سلولی قدیمی‌اش لوییز می‌رود. او یک روز برای ملاقات دخترش به خانه همسر سابقش می‌رود و به دلیل اینکه مخارج دخترش را فراهم نکرده‌است توسط همسرش بشدت سرزنش می‌شود. لنگ به دلیل سوابق بدی که دارد نمی‌تواند شغلی اختیار کند و اجباراً به گروه لوییز ملحق می‌شود تا با آن‌ها به سرقت برود. در اولین سرقت لنگ وارد خانه‌ای می‌شود و با بازکردن [[گاوصندوق|گاو صندوق]] یک دست لباس پیدا می‌کند و تصور می‌کند که لباس موتور سواری کهنه است و آن را برمی‌دارد و با خود به خانه می‌برد و آن لباس را می‌پوشد. پس از پوشیدن لباس به یکباره به اندازه یک حشره کوچک می‌شود. لنگ که از این تجربه وحشت زده می‌شود قصد دارد تا لباس را سرجایش برگرداند ولی توسط پلیس بازداشت می‌شود.
 
صاحبخانه که پیم است لباس را بطور مخفی به زندان می‌برد و در ملاقات با لنگ لباس را به او می‌دهد تا لنگ از زندان فرار کند. پیم از لنگ می‌خواهد تا مرد مورچهٔ جدید بشود تا بتواند لباس زرد را از کراس بدزدد. هوپ که از کراس برای پدرش جاسوسی می‌کند به لنگ کمک می‌کند تا با مورچه‌ها مبارزه کند و آن‌ها را به کنترل خودش دربی آورد. سپس لنگ برای یک دستگاه به مرکز فرماندهی [[انتقام‌جویان (کمیک)|انتقام‌جویان]] فرستاده می‌شود. وی در آنجا با [[فالکون (کمیک)|فالکون]] مبارزه میکند و درنهایت در ماموریتش موفق میشود. هوپ که هنوز پدرش را در مرگ مادرش مقصر می‌داند دل خوشی از پدرش ندارد. پیم اعتراف می‌کند که همسرش جنت برای از کار انداختن یک موشک اتمی در روسیه به یک منطقه کوانتمی اعزام شده بود ناپدید شده‌است. پیم به لنگ هشدار می‌دهد که اگر تنظیم‌کننده لباسش را از کار نیندازد به سرنوشت همسرش دچار خواهد شد.
 
کراس لباس زرد را تکمیل می‌کند و در مقر فرماندهیش مهمانی برپا می‌کند. لنگ به همراه افرادش و دسته مورچه‌های بالدار در حین مهمانی وارد ساختمان می‌شوند و سرورهای کمپانی را خراب کرده و مواد منفجره را کار می‌گذارند اما زمانی‌که سعی دارند تا لباس زرد را بدزدند اسیر کراس می‌شوند. کراس تصمیم می‌گیرد تا لباس زرد و لباس مرد مورچه‌ای را به شرکت هیدرا بفروشد که مدیریت آن بر عهده میچل کارسون است اما پس از درگیری‌هایی که بین طرفین درمی‌گیرد لنگ از ساختمان فرار می‌کند و ساختمان را منفجر می‌کند. کراس لباس زرد را می‌پوشد و با به اسارت گرفتن کیسی، لنگ را مجبور به مبارزه می‌کند. لنگ تنظیم‌کننده لباس را [[خنثی‌سازی|خنثی]] می‌کند و به اندازه [[اتم]] کوچک می‌شود و با نفوذ به لباس زرد سیستم آن را خراب می‌کند و کراس کشته می‌شود اما خودش درناحیه کوانتومی ناپدید می‌شود ولی با یک حرکت قهرمانانه اثر آن را برعکس می‌کند و به اندازه میکروسکوپی می‌رسد. پیم با آگاهی از این موضوع کنجکاو می‌شود که آیا همسرش هم‌اکنون زنده است یا خیر!
۲۳

ویرایش