پرش به محتوا

مرد مورچه‌ای (فیلم): تفاوت میان نسخه‌ها

جز
ربات:افزودن الگو ناوباکس {{ادگار رایت}}+املا+مرتب+
جز (←‏داستان: اصلاح فاصله مجازی + اصلاح نویسه با ویرایشگر خودکار فارسی)
جز (ربات:افزودن الگو ناوباکس {{ادگار رایت}}+املا+مرتب+)
در سال ۱۹۸۹ هنک پیم که یک دانشمند است از سازمان [[شیلد (کمیک)|شیلد]] استعفا می‌دهد چرا که متوجه می‌شود کمپانی قصد دارد تا تکنولوژی کوچک کردن مرد مورچه‌ای که او اختراع کرده‌است را تکثیر کند و او معتقد است که این تکنولوژی خطرناک است و تصمیم می‌گیرد تا زمانی که زنده است این اختراع را مخفی نگه دارد. در سال ۲۰۱۵ پیم توسط دخترش هوپ و شاگرد سابقش درن کراس مجبور به ترک شرکت خودش می‌شود. کراس مشغول تکمیل کردن تکنولوژی لباس کوچک‌کننده‌ای موسوم به لباس زرد است و این موضوع پیم را نگران کرده‌است.
 
اسکات لنگ که دزدی خوش نیت است پس از آزادی از زندان به خانه هم سلولی قدیمی‌اش لوییز می‌رود. او یک روز برای ملاقات دخترش به خانه همسر سابقش می‌رود و به دلیل اینکه مخارج دخترش را فراهم نکرده‌است توسط همسرش بشدت سرزنش می‌شود. لنگ به دلیل سوابق بدی که دارد نمی‌تواند شغلی اختیار کند و اجباراً به گروه لوییز ملحق می‌شود تا با آن‌ها به سرقت برود. در اولین سرقت لنگ وارد خانه‌ای می‌شود و با باز کردنبازکردن [[گاوصندوق|گاو صندوق]] یک دست لباس پیدا می‌کند و تصور می‌کند که لباس موتور سواری کهنه است و آن را برمی‌دارد و با خود به خانه می‌برد و آن لباس را می‌پوشد. پس از پوشیدن لباس به یکباره به اندازه یک حشره کوچک می‌شود. لنگ که از این تجربه وحشت زده می‌شود قصد دارد تا لباس را سرجایش برگرداند ولی توسط پلیس بازداشت می‌شود.
 
صاحبخانه که پیم است لباس را بطور مخفی به زندان می‌برد و در ملاقات با لنگ لباس را به او می‌دهد تا لنگ از زندان فرار کند. پیم از لنگ می‌خواهد تا مرد مورچهٔ جدید بشود تا بتواند لباس زرد را از کراس بدزدد. هوپ که از کراس برای پدرش جاسوسی می‌کند به لنگ کمک می‌کند تا با مورچه‌ها مبارزه کند و آن‌ها را به کنترل خودش دربی آورد. سپس لنگ برای یک دستگاه به مرکز فرماندهی [[انتقام‌جویان (کمیک)|انتقام‌جویان]] فرستاده می‌شود. هوپ که هنوز پدرش را در مرگ مادرش مقصر می‌داند دل خوشی از پدرش ندارد. پیم اعتراف می‌کند که همسرش جنت برای از کار انداختن یک موشک اتمی در روسیه به یک منطقه کوانتمی اعزام شده بود ناپدید شده‌است. پیم به لنگ هشدار می‌دهد که اگر تنظیم‌کننده لباسش را از کار نیندازد به سرنوشت همسرش دچار خواهد شد.
 
{{دنیای سینمایی مارول}}
{{ادگار رایت}}
 
[[رده:آثار موسیقی کریستوف بک]]
[[رده:تغییر ابعاد در تخیل]]
[[رده:فیلم‌های فیلم‌برداری شده در آتلانتا]]
[[رده:فیلم‌های فیلم‌برداری شده در استودیوهای پاین‌وود آتلانتا]]
[[رده:فیلم‌های فیلم‌برداری‌شده در جورجیا]]
[[رده:فیلم‌های فیلم‌برداری شده در سان‌فرانسیسکو]]
[[رده:فیلم‌های فیلم‌برداری‌شده در جورجیا]]
[[رده:فیلم‌های کمدی-اکشن آمریکایی]]
[[رده:فیلم‌های کمدی ابرقهرمانی]]
[[رده:فیلم‌های ماجرایی دهه ۲۰۱۰ (میلادی)]]
[[رده:فیلم‌های ماجرایی علمی تخیلی]]
[[رده:فیلم‌های مرد مورچه‌ای]]
[[رده:فیلم‌های واقع‌شده در ۱۹۸۷ (میلادی)]]
[[رده:فیلم‌های واقع‌شده در ۱۹۸۹ (میلادی)]]
[[رده:فیلم‌های واقع‌شده در نیویورک]]
[[رده:فیلم‌های واقع‌شده در واشینگتن دی سی]]
[[رده:فیلم‌های مرد مورچه‌ای]]
۳۶۵٬۹۷۹

ویرایش