پرش به محتوا

تفاوت میان نسخه‌های «سرطان مثانه»

جز
v1.43b - پروژهٔ چک‌ویکی (زیربخش‌های پررنگ شده - زیربخش های دارای دونقطه)
جز (اصلاح فاصله مجازی + اصلاح نویسه، replaced: های ← ‌های (2)، هایی ← ‌هایی ، شناسی ← ‌شناسی ، ر‌ ← ر، شده است ← شده با ویرایشگر خودکار فارسی)
جز (v1.43b - پروژهٔ چک‌ویکی (زیربخش‌های پررنگ شده - زیربخش های دارای دونقطه))
برچسب: WPCleaner
'''4 شیوه درمان استانداردی که در حال حاضر مورد استفاده قرار می‌گیرد به شرح زیر است:'''<ref>{{یادکرد خبر|کوشش=بهزی|تاریخ=۱۳۹۷-۰۲-۰۷T11:00:47+00:00|عنوان=سرطان مثانه و درمان قطعی آن (قسمت اول) — بهزی|نشانی=http://behzy.com/bladder-cancer-treatment/|زبان=fa-IR|تاریخ بازبینی=2018-05-24}}</ref>
 
=== '''جراحی:''' ===
جراحی انواع مختلفی دارد که یکی از روش‌های آن ممکن است روی بیمار انجام شود:
 
* انحراف ادرار: جراحی برای ایجاد روشی جدید در بدن برای ذخیره‌سازی و سپس دفع ادرار انجام می‌شود.
 
=== '''پرتودرمانی:''' ===
پرتودرمانی روشی است برای درمان سرطان که از اشعه ایکس با انرژی بالا یا دیگر انواع پرتوها برای نابودی سلول‌های سرطانی و همچنین جلوگیری از رشد و تکثیر آن‌ها استفاده می‌کند. دو نوع پرتودرمانی وجود دارد که به شرح زیر است:
 
* پرتودرمانی داخلی از ماده رادیواکتیوی که در سوزن، دانه، سیم یا کاتترهایی که مستقیماً وارد بدن می‌شوند و در نزدیکی سرطان قرار می‌گیرند، استفاده می‌کند.
 
=== '''شیمی‌درمانی''' ===
'''شیمی‌درمانی''' یکی از روش‌های درمان سرطان است که از داروها برای متوقف ساختن رشد سلول‌های سرطانی استفاده می‌کند، شیمی‌درمانی این کار را با کشتن سلول‌ها یا با توقف تکثیر آن‌ها انجام می‌دهد. وقتی شیمی‌درمانی از طریق دهان یا تزریق وریدی یا عضلانی انجام می‌شود، داروها وارد جریان خون می‌شوند و می‌توانند از طریق بدن به سلول‌های سرطانی برسند. وقتی شیمی‌درمانی مستقیماً به مایع مغزی نخاعی، اندام یا حفره‌ای از بدن مانند شکم تزریق شود، داروها عمدتاً روی سلول‌های سرطانی واقع در آن ناحیه اثر می‌کنند. برای سرطان مثانه، شیمی‌درمانی ناحیه‌ای ممکن است داخل مثانه‌ای باشد. روشی که شیمی‌درمانی به آن صورت انجام شود به نوع و سطح سرطان بستگی دارد. شیمی‌درمانی ترکیبی درمانی است که در آن از بیش از یک داروی ضد سرطان استفاده می‌شود.
 
=== '''ایمن درمانی''' ===
ایمن درمانی، درمانی است که از سیستم ایمنی بدن بیمار برای مبارزه با سرطان استفاده می‌کند. مواد ساخته‌شده از طریق بدن یا ساخته‌شده در آزمایشگاه برای تقویت یا افزایش سیستم دفاعی بدن در مقابل سرطان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش درمانی سرطان را بیوتراپی نیز می‌نامند.